Kašlete na malichernosti
Byla to jistě hodná babička, která nikdy nikomu neublížila. Nákup, který nesla domů byl rozházený všude kolem. Babička leží na bílé zebře, po které zvolna sjíždí krůpěj červené krve. Jako ve filmu. Vedle nákupu jsou kusy blatníku auta, co to neubrzdilo. Lidé volají sanitku a přikrývají babičku kabátem. Najednou jde o vteřiny. Jen babička je klidná, leží a ani nedutá. Je odevzdaná, jen hlavou jí probíhají myšlenky na dědečka. Jistě má hlad a neví, co se s jeho ženou děje. Krev stydne na chladném asfaltu. Krev, kterou babička nutně potřebuje, klidně odtéká po silnici pryč. Siréna. Přijíždí policejní auto a za chvilku i sanitka.
Muž, který jistě nutně pospíchal a srazil babičku, si teď drbe hlavu. Chtěl by vrátit čas. To, co chtěl stihnout už určitě nestihne. To, co bylo tak důležité, je najednou malicherné. Přeji vám, ať máte neustále tolik pozornosti, aby jste nemuseli litovat svých činů. Někdy je pozdě být smutný a omluva nepomůže. Přeji to i sobě. A babičce přeji zdraví a dlouhý život. Bylo by přece k vzteku žít dobrý život a potom skončit na jednom přechodu pro chodce jen kvůli tomu, že někdo je silnější a nepřemýšlí.
OMNIA VINCIT AMOR
Petr Hroch Binder, poutník Hroch
Petr Berka
"Kapitalistické" zdravotnictví aneb kudla do zad pacientovi

Máte žádanku? Přesto vás vykopnou z vyšetření. A můžu být rád, že po mně nechtěli třicet stříbrných.
Petr Berka
Cédéčko, které mi zachránilo život

Vlastně ne cédéčko, ale jeho autor. Ale co na tom, možná, že i jeho písničky. Co já vím. Jsem jen člověk, i když hroch.
Petr Berka
Chyby v zákonech, které zákonodárci přehlédli

Během legislativního procesu se stalo pár chyb a tak bylo přijato několik zákonů s fatálními následky. Zákony začnou brzy platit a prý není v silách zákonodárců přijmout protiopatření. I kdyby ve Sněmovně nespali.
Petr Berka
Tragédie v knihovně

Ráno jsem přišel ke knihovně a nestačil se divit. Všude se válely kusy stránek, knihovna byla poloprázdná a pod knihovnou kaluž tiskařské černi. Bylo zřejmé, že tu došlo k tragédii.
Petr Berka
Satirický politicky (lehce) nekorektní pořad pro dementní voliče

Udělal jsem tu chybu a při pozdně večerním lustrování televizního programu skončil na veřejnoprávním kanálu. Ve studiu sedělo pět osob v oblecích a živě debatovali. Vydržel jsem to jen několik minut, ovšem předpokládám, že podobné pořady vysílají častěji a v časech, kdy to mohou vidět i děti.
Další články autora |
Obří výpadek elektřiny ochromil velkou část Česka. Energetici řekli příčinu
Sledujeme online Velkou část Česka včetně Prahy a dalších velkých měst postihl masivní výpadek proudu. Bez elektřiny...
A modré přilby jen přihlížely... Fotka ze Srebrenice dodnes straší Nizozemsko
Seriál Nizozemští vojáci sedí na střeše obrněného vozidla, vedle sebe modré přilby. Pod nimi stojí tisíce...
Plovoucí bary a „nepřevratitelný“ raft. Na Vltavě kvete zvláštní vodácký byznys
Je deset hodin ráno a na jezu v Herbertově, dva kilometry po Vltavě od Vyššího Brodu na jihu Čech a...
Proslavily ji šaty z minerálky. Topmodelka z ikonické reklamy se vrátila do Varů
Michael Douglas, Dakota Johnson, Peter Sarsgaard. Celá řada hvězd a celebrit ozdobila letošní...
Drát, který odpojil polovinu Čech. ČEPS zveřejnil snímky poškozeného vedení
Provozovatel přenosové soustavy ČEPS zveřejnil ve čtvrtek poprvé i snímky poškozeného vedení V411....
Uhelná párty neskončila. Banky nadále podporují fosilní paliva, říká zpráva
Navzdory cílům a změnám klimatu se v poslední době opět zvýšily objemy peněz proudících do uhelného...
Trump mění názor Američanů na migranty. Jsou přínosem, říkají i republikáni
Jen několik měsíců poté, co se Donald Trump vrátil do úřadu amerického prezidenta uprostřed vlny...
Obrana vyhlásila tendr na obrněné vozy za 25 miliard, poslouží i jako sanitky
Ministerstvo obrany vyhlásilo zakázku na obrněná čtyřkolová vozidla. Celkem 185 aut by mělo sloužit...
Fico žádá dohodu o ruském plynu. Sankce je ochotný blokovat i za cenu obří krize
Slovensko chce do úterý dohodu s Evropskou unií ohledně požadavků Bratislavy k plánu Evropské...

Akční letáky
Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!
- Počet článků 555
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1495x