Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
F59r32a22n58t38i95š72e81k 86K45š69í93r
Jste také v zajetí své představy.
Cituji Michaela Mungera:
Když jsem debatoval o státu s mými kolegy s Duke University, tak jsem brzo zjistil, že pro většinu z nich je stát jednorožcem. Já vycházím z tradice školy veřejné volby, která zdůrazňuje více konsekvencionalistické argumenty oproti přirozeným právům, takže je pro mě toto zjištění obzvláště důležité. Mí kolegové většinou nedůvěřují politikům, demokracii shledávají jako zmatenou a nefunkční, protestují proti brutalitě a excesům zahraničních válek, války proti drogám a špehování ze strany tajných služeb.
Jejich řešení ovšem bez výjimky zní: ještě více rozšířit moc „státu.“ To se mi na nich právě zdálo doslova šílené – non sequitur takových rozměrů, že jsem měl problém brát je vážně.
Pak jsem zjistil, že o státu smýšlí jako o jednorožci – jako i instituci, která má ty vlastnosti, motivace, znalosti a schopnosti, jaké si pro ni představují. Když mi to konečně došlo, tak jsem se cítil trochu hloupě, protože toto zjištění – že lidé, kteří si přejí expanzi státu, si ho představují jinak, než jak může existovat v reálném světě .
Selhávání státu je dáno systémem jeho organizace, podnětům, kterým jsou lidé v tomto systému vystaveni a vnitřní logikou jeho fungování. Lidé, kteří v tomto systému pracují, jednají pravděpodobně stejným způsobem, jakým by jednali jacíkoliv jiní lidé umístění do tohoto systému. Takže ačkoliv je pravdou, že si člověk dokáže představit stát, který bude fungovat jinak, tak neexistují lidské bytosti, které by mohly pracovat v jeho systému a dokázat to, co si etatisté umí představit.
J64a36r77o57s90l70a88v 87L18i96m17a
Moje zivotni politicke poznani, pani Hrindová, je velmi jednoduche. Jiz NIKDY nepujdu k volbam a vybirat s tech mnozstvi listku (co listek, to strana). Posledne jich bylo 32.
Pujdu vsak pokazde s radosti volit SVEHO senatora. Zde, z jmen na tom jedinem listku, si mohu VYBRAT toho, ktery se mi osobne nejvice zamlouva. Tento system volby vyjadruje vuli obcanu dat zvolenemu duveru a take moznost jen kontrolovat.
Chci stejnou volbu pri volbach do Snemovny jako pri volbe do Senatu. Jen s omezenym mandatem na dva roky. Chci upravu ustavy na 'prezidensky' system. Volbou prezidenta budeme urcovat politicky smer na dalsi 4 roky. Velmi jednoduche a ucelne. To jsou moje podminky pro moji ucast v budoucich volbach.
Co vy na to, pani Hrindová???
E45v15a 32H96r79i48n31d46o88v12á
To nejsou špatné nápady, ale nejprve musíme dostat do parlamentu politiky, kteří takové věci budou chtít prosadit. Takže byste ještě měl zvážit účast v parlamentních volbách.-)
R79a29d24e95k 28Š78t21e29m18b12e93r14a
Milá paní, máte pravdu ve všem až na ten nadpis. Oni volby zruší , pokud budou mít jistotu že něco změní. Pan Halík nedávno označil referendum za zvěrstvo. Protože brexit dopadl jak dopadl. Pokud volby a referenda dopadají jak se jim hodí, mají demokracie plnou hubu. Pokud ale zjistí, že jim hrozí to co popisujete a že je lid sesadí, zruší je. Uvidíme co se bude dít až v USA začnou průzkumy ukazovat že vyhraje Trump ,či až snad opravdu vyhraje. Co když pak , z důvodů obecného dobra ovšem, odmítne establišment odejít od válu ? Co když ve Francii vyhraje Lepenová a vzhledem k vyjímečnému stavu se establišment rozhodne to nepřijmout ? Vaše apely jsou OK, ale nic nemění na nadpisu, který prostě platí. Jen to zatím vždycky nějak uhráli. Až to nepůjde, uvidíte sama.
K42a36r34e81l 37M41a17s66e62k
Žádná Lepenová nevyhraje, protože žádná Lepenová neexistuje. Marine Le Pen nemá žádnou šanci.
V24á76c53l16a98v 92C43h64u97c79h90m82a
Dlouhá léta jste byla členkou strany, jejíž praktiky nyní kritizujete a zároveň píšete, že pokud byste se dostala k moci, začala byste omezovat svobodu. To hovoří za vše. Vám nejde o nějaké dobro pro společnost. V ničem se nelišíte od politiků, kteří jsou nyní u moci.
E64v97a 37H75r73i70n18d95o77v97á
Omezovala bych jen svobodu chovat se nenávistně a netolerantně. Nevím proč bychom měli tolerovat něco, co si toleranci kvůli své nenávistnosti nezaslouží..
V42l21a27s63t53a 24F49i18š57r94o24v18á
Souhlasím s tím, že je třeba chodit k volbám. Dělám to pokaždé, i když je to snad stále těžší na rozhodování, jakým ideím a jakým konkrétním lidem dát příležitost, aby zastupovali mé zájmy. I s tou možností, že se v nich zklamu. Protože opravdu jsme jen lidé. I se svými neřestmi.
Určitě si ale nemyslím, že by vše měl "zachránit" zákaz islámu, i když mi toto náboženství vůbec není sympatické. Tak jednoduché to opravdu není.
Nacisti třeba ze všeho zlého vinili Židy. Ale to byl úplně jiný příběh, že?
S64t51a70n89i29s85l77a63v 19J31a12h31o76d37a
Váš příměr s nacisty a židy vůbec nesedí.
Máte nějaké informace, že židé programově a dlouhodobě páchali na německém obyvatelstvu teroristické atentáty, atp.?
V současné době jsou v postavení nacistů spíše muslimové a v postavení židů my - kafíři ("zvrácení odpadlící od víry v jediného boha Alláha"). Domníváte se podobně, že zákaz nacismu nic neřeší (i když vám tato ideologie možná "není vůbec sympatická")?
S95t16a62n69i97s69l83a25v 43J41a87h44o49d29a
Souhlasím: malomyslnost voličů vyhovuje současnému stavu.
Daleko větší problém než islám (alespoň prozatím) je globalistický neomarxismus s "aktivisty" v neziskovkách placených z fondů EU či G. Sorosem. Tento mor se snaží napadat a ničit přirozenou obranyschopnost národů západní civilizace a přesvědčit nás, že jsme hloupí, zaostalí, slabí, vesničtí vidláci a vůbec, že se máme stydět, když se hlásíme k vlastenectví a ochraně národních hodnot. 
Zvláště se musím smát, když se tito neomarxističtí žoldáci - aktivisté hlásí k slušnosti, moudrosti a citují Masaryka.
E25v89a 32H94r68i55n42d84o14v83á
Ano - vzestup islámu je jen důsledek toho, co popisujete. A je to zdrojem mnoha dalších problémů.
M51i32r28o23s88l21a18v 95M86a25c27e43k
V tomto režimu se zájmy prosazují pomocí vlastnictví zdrojů, médií a peněz. Volby pak slouží spíše jako vhodná zástěrka a alibi politiků, aby mohli kdykoli říci - OK, prožrali jsme to a rozkradli, zadlužili stát, ale to vy jste to chtěli, neboť jste nás zvolili.
O86t96t53a 34Z48a18b38i11l83a46n58s48k29ý
A jak se prosazovaly zájmy v tom vašem minulém režimu, si ještě hodně lidí pamatuje...
V98l17a61d31i94m20í11r 77Š28n75e51k
Ano máte naprostou pravdu, včetně toho, že ten žvást v nadpisu je vskutku neskutečně hloupý...


A36l32e33š 91M57e33r11t81a
Ten žvást v nadpisu je anarchistické heslo, podle kterého není možno volbami změnit systém. Podle anarchistů vytvořili kapitalisté současný systém liberální demokracie tak aby skrze něho mohli vládnout. Můžeme souhlasit, či nesouhlasit, ale je pravdou, že ať vládnou socialisté, konzervativci, či liberálové kapitalismus nadále vzkvétá.
R44o44m97a24n 31M92á76c75a
Vždyť se nad tím zamyslete. Podle různých průzkumů se dá říct, že cca 80% občanů ČR nechce islám. Ví proč, ale neví, jak to zařídit. Kdyby všichni tito lidé volili ve volbách striktně antiislámské politiky, bylo by vymalováno. Po volbách by se zakázalo veřejné šíření islámu, pozavíraly by se mešity a nejvíc extremističtí podporovatelé islámu by konečně pochopili, že v ČR jim pšenka nepokvete.
Zdroj:http://hrindova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=541869
Je to možný, že 80 % nechce islám. Ale je to důvod volit "antiislámské politiky", kteří nenabízejí v podstatě nic jiného než zákaz islámu? Myslím, že je i spousta dalších témat, podle kterých by se volič měl rozhodovat. Dají se shrnout jako sociální a ekonomická.
Ale na ty už správný kandidát islamobijec "zapomněl", protože 1) už tak zblbnul, že myslí na islám, i když si jde pro rohlíky a 2) je to to nejlacinější, jak někoho nalákat, když nemám co jiného nabídnout.
Není divu, že ti "antiislámští politici" přitahují zejména voličskou základnu, která vstřebá jen vulgární, agresivní a jednoduchá sdělení a podléhají jakési davové psychóze. Ale myslím, že něco jako budování úspěšného, sebevědomého a rozvíjejícího se státu, je otázkou něčeho úplně jiného než jen pouze zákaz islámu popř. výstavba plotu a koncentráků. Ale to ti "antiislámští politici" nepochopí, a to ze dvou výše uvedených důvodů.
A Váš článek je toho pouze důkazem. Možná občané chtějí takové politiky, kteří řeší i jiné věci než jen "mešitu". A Vy jednoduše nic jiného, než někoho jednoduše zakázat, nenabízíte. A to opět z oněch dvou důvodů... 1) posedlost 2) nekomepetence
P76a68v31e12l 63M22a85c15h19a36č22e57k
Bez urážky:
To je tak krásně naivní.
J66a83n63a 19M47a98j11o43v35á
To ani není naivní. to je nesmyslné. A autorka to musí vědět, kolem politiky se ochomýtá dost dlouho. Takže si cíleně mate čtenáře. Ale možná se pletu a neví to. Což už je ovšem zcela jiný šálek velmi hořké kávy.
- Počet článků 168
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 3594x


















