Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

A už si pan autor zjistil něco o Salvadorovi?

"Politicky Allende směřoval ke spolupráci s Kubou (diplomatické vztahy navázány v roce 1971) a Sovětským svazem, který skrze kontakty KGB financoval chilskou levici, jeho prezidentskou kampaň a následně finančně podporoval i jeho vládu.[21] Allende mimo to spolupráci s KGB potvrdil (trvala od roku 1961 pod přezdívkou Leader) a podle archivu člena KGB Vasilije Mitrochina byl veden jako „spolupracovník“ a byl na jejich výplatní listině.[22][23] Podle profesora historie a politických věd z univerzity v Arizoně a jeho kolegů by však měly být informace uvedené Vasilijem Mitrochinem přijaty s určitou skepsí.[24]"

viz https://cs.wikipedia.org/wiki/Salvador_Allende

1 0
možnosti
ZH

Asi budete požadovat i rehabilitaci A. Hitlera. Vždyť mu zapálili Říšský sněm, židovští mudrci se spikli a vůbec v Německu hrozil komunismus na každém rohu. Příčetnost jaksi mizí s autistickou dogmatičností. Allende možná byl agent a chystal nějaký převrat, ačkoliv byl u moci, nicméně ho mohli zatknout a postavit i s jeho squadrou před soud. Jak známo, sílu na to měli, ale problém byl v tom, že jaksi neměli legitimní podporu veřejnosti, které se stejně jako vy nechtěli zpovídat. Navíc ty pomstičky a soukromé krádežky... Pinochetův ráj.

0 1
možnosti
JV
Foto

J93i78r70i 28C90i18z

20. 9. 2023 9:22

Vazeny autore, jeden z velmi zajimavych blogu nuticich k zamysleni. Podle mych zkusenosti pri cestovani po svete a poznavani podminek zivota v jinych zemich, tak klicovou podminkou pro uspesne zeme jsou zakony a politicky system. USA jsou nejmocnejsi a nejbohatsi stat na svete proto, ze od sveho vzniku velmi pracovaly na zavedeni demokratickych principu do cele spolecnosti a ta je prijala za zaklad. Stejne principy uplatnili i u porazenych statu po II.WK v Nemecku nebo Japonsku a ukazalo se, ze to spolehlive funguje. Obzvlaste u polofeudalniho Japonska to bylo dost prekvapive, jenze vysledek je zrejmy. Stejne dopadla i Korea, sever v rukou bolseviku a jih demokraticky. V teto male republice nikdy k nicemu podobnemu nedoslo a pokud se podivate na vetsinu platnych zakonu tak zjistite, ze jsou stale socialisticko-komunisticke a cely politicky system je rizen lidmi, co behem velmi kratke doby se z nomenklaturnich kadru KSC razem stali kovanymi "demokraty", ale stale s bolsevickym videnim sveta. Jestli by se tento statecek mel dostat na cestu prosperity, musel by prijmout osvedcene zakony z uspesnych statu stejne nebo podobne velikosti. Zacit by se muselo Ustavou. K tomu asi tezko dojde, protoze politicka "elita" tohoto statecku by ztratila vliv na sve spinave ksefty z duvodu moznosti sedet v lochu a mit zabaveny majetek. Co bude dal je tezke predvidat, to si musi kazdy u voleb rozhodnout sam, to je jeho prispevek. Ale jsou jen jednou za 4 roky, tak se rozhodujte podle sveho vlastniho rozumu a nikoliv podle rizene propagandy v mediich!

1 0
možnosti
Foto

Kdo po kom/po čem touží ? A co a čím se kdo souží? Že by bolavé ego? Snaha ,,vyniknout", ba se i prodat? Tu za karmičku, jindy za řádky v mediích? Digizombee žijících neživých

2 0
možnosti
Foto

J20a82n 57Š67i53k

20. 9. 2023 8:05

Kuponová privatizace nebyla nejskvělejší, ale víte o nějaké cestě, která by přinesla lepší výsledek? Jestli si někdo myslí, že by se kradlo méně, je buď naivní nebo hloupý a ti, co dneska křičí, jaké poklady byly ve firmách za komunistů, tak by se mohli vrátit zpět do devadesátek. Pouze jedna česká banka přežila a to jen za vydatné pomoci v desítkách miliard ze strany státu!!! A vzpomeňte si, kolik jich bylo. Bez zahraničních investic do bankovnictví nebo jiných firem bychom dnes na tom byli několikanásobně hůře než dneska. Jinak lžete, důchodce nikdo neokradl. Je velký rozdíl, jestli důchodcům stát něco vezme nebo jim něco nedá. To je zase to Vaše komunistické myšlení, kdy Vy byste rád rozdával ze státního, i když to není Vaše a hlavně ani není z čeho. S článkem o Pinochetovi nesouhlasím, protože ve jménu dobra nelze popravovat své odpůrce. A jinak si dovolím pochybovat, že administrace na titulní stranu umísťuje, jak píšete, "nejlepší" blogy. Co to jako je nejlepší? Na to máte nějaká kritéria? Nebo administrace na to má nějaká kritéria? Hezký den

8 0
možnosti
Foto

Připomněl jste mi "akt křesťanského milosrdenství" , který na Pinochetovi spáchal Václav Benda, když ho pozval na oběd. Pinochet měl asi tehdy víc rozumu než Benda, když pozvání odmítl s ohledem na politickou situaci.

Ústavním činitelům schůzky se zločinci prostě nesluší , ať už se k obdivu svých příznivců provraždili z leva či z prava.

Ti, kdo krvavou brutalitu Pinochetova režimu omlouvají jako politováníhodné zlo, jež je skvrnkou na úspěšném boji s komunismem, vykazují podobnou toleranci ke zločinům , jako ti levičáci, kteří eufemisticky hodnotí teror padesátých let a jeho justiční vraždy jako politováníhodné přehmaty ve spravedlivém boji.

Nebyly to přehmaty a nebyly nutné k dosažení cíle. Jen bezuzdné běsnění v opilosti mocí .

6 0
možnosti
Foto

Ano, vlády v Chile, jako mnoho jiných vlád ve světě nastoupilo demokratickou cestu k postupnému socialismu.

Mezinárodní ukazatele vysvětlují debakl chilské ekonomiky v posledním desetiletí:

1. Index ekonomické svobody (od Heritage Foundation a Wall Street Journal ) ukazuje, že Chile kleslo z osmého místa v roce 2008 (země s nejsvobodnější ekonomikou v Americe) na dvacáté v roce 2017.

2. Index Doing Business (Světová banka) ukazuje, že Chile kleslo ze čtyřicátého místa v roce 2008 na padesáté deváté v roce 2020.

3. Index vnímání korupce (Transparency International) ukazuje, že Chile kleslo z dvacátého třetího místa v roce 2008 na dvacáté šesté v roce 2020.

4. Index fiskální konkurenceschopnosti (Tax Foundation) řadí Chile mezi pět nejhorších v Organizaci pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Přesněji řečeno, maximální sazba daně z příjmu právnických osob v Chile je 27 procent, zatímco průměr OECD je 23 procent (Chile bylo jedinou zemí, která v posledním desetiletí zvýšila tuto daň o deset procentních bodů!).

Ani návrhy hospodářské obnovy nejsou slibné. Na jedné straně navrhovaný vládní plán „Krok za krokem se Chile zotavuje“ sestává z „keynesiánského aforismu“ – tedy laxní fiskální politiky a trvalého zvyšování veřejných výdajů.

Závěrem lze říci, že Chile nebude rozvinutou zemí, pokud se nevrátí ke kultuře respektu k soukromému vlastnictví a svobodnému podnikání. Tedy k tomu co Chilanům zabezpečila ekonomická reforma prosazená Pinochetem.

Z toho jasně vyplývá, že svět potřebuje takové lidi jako byl například Augusto Pinochet.

1 0
možnosti
Foto

Strašidelně strašné!

Až potkám toho Světa, as bude po mně veta.

Až položím mu otázku, zda potřebuje zas a znovu strašit skrze proroky své tím, že není jiné cesty a že to zase začne.

Jednou tu a pak zas onde.

Zas cedit krev pro lepší příští lidské živobytí?

Toť svět poněkud k zbití

1 0
možnosti
MK

Já jsem stará konzerva a vůbec se za to nestydím.

Nepotřebuji žádné LGBtbflm+-, žádný Zelený nesmysl, žádný gender, inkluzi, 78 pohlaví, žádné klimatické teroristy, zblblé levičácké hujery, byrokraty z Brusele.

Nic takového by ten Pinochet nedopustil. A když sleduji ten bor .. čurbes všude kolem, asi by se hodil.

0 0
možnosti
  • Počet článků 848
  • Celková karma 25,37
  • Průměrná čtenost 967x
Genealog, absolvent HTF UK. Mými hlavními zájmy jsou: historie, poezie, filosofie a nekonfesní teologie.

Seznam rubrik