Proč asi musel odejít Blatný
Přiznám se, mám o současnou ředitelku SÚKL mírnou obavu. Prohlášení dvou nejmocnějších mužů v naší státní současnosti bylo velmi alarmující. Nejspíše se Blatný mohl zachránit, kdyby na poslední chvíli byl ochoten ředitelku odvolat a odvolat současně svou kacířsko mučednickou víru v odbornou úlohu institucí.
Politika u nás nabyla vrchu nad odborností už dávno. Nyní ovšem jde o případ in flagranti.
A k tomu nuance, které z náš všech dělají hlupáčky. Prezident klidně prohlásí, že Německo kupuje Sputnik. Jenomže Německo jej bude v licenci vyrábět na svém území, aby měla technologický proces pod kontrolou. Takže jsme se měli spíše domlouvat s Německem, že budeme případně nakupovat Sputnik u nich. Problém schvalování vakcíny vyráběné mimo EU je v tom, že se vyžaduje vysoký stupeň výrobní kontroly, který v Rusku nelze zcela jistě uplatnit. Takže kupují Sputnik není totéž jako kupují výrobní licenci na Sputnik.
Jsem naprosto dalek nějaké ideologizaci vakcíny. Její původ v Rusku nebo v Číně mi nijak nevadí. Propojenost světových ekonomik vede k cirkulaci zboží různorodé provenience, ale k prodeji na různých trzích se běžně musí respektovat kvalitativní požadavky zemí, na jejichž území se zboží prodává. U léků to platí zcela určitě. Dost na tom, že i o naším kontrolním systémem zkontrolovaných vakcínách nevíme zdaleka všechno, my si ještě budeme zvětšovat problém s nekontrolovatelným obsahem bůhvíjak překupované vakcíny. Nadšenci v oboru zvýšeného rizika, kteří si jeli pro očkování do Srbska, kde si mohli vybrat cokoliv chtěli, by ovšem mohli mít problém, že nebudou mít koho a jak žalovat, pokud by jejich vakcína byla navíc i trochu jedovatá. Známe to: Nejrychlejší sovětské hodinky.
Takže opět bez jakýchkoliv iluzí. Zdá se mi, že snad už všichni naši politici jsou přespříliš schopni všeho. Kéž bych se mýlil. Nicméně do sebe Sputnik za těchto okolností určitě napumpovat nenechám.
Zdenek Horner
Desetiletí střetu zájmů bez jasného řešení
V rámci pohádek na pokračování se již více než desetiletí neúspěšně a falešně bavíme o střetu zájmů politiků. Od začátku do konce ovšem politici dělají z občanů nesvéprávné, neuvažující pitomce. Jak to funguje?
Zdenek Horner
Ro_hovor s pode_řelým z rusofilie
Díky právníkovi Ajchlovi se nám podařilo dostat do redakce obviněného _ veřejné rusofilie. Obnažoval na svém těle rů_né vytetované _naky, až jednoho neúnavného po_orovatele _nechutilo na pokožce písmeno _ [Z].
Zdenek Horner
Jan MacJáVelím Urban I. hlava přemazlená
Papežík české aktivistické církve uděluje svoje názorové soudy vždy v pravdivém a neomylném duchu nadsvatém. Stojí na náměstí blogu iZítra a sype z levého rukávu, sype z pravého rukávu, pravdy a víc než pravdy.
Zdenek Horner
Lavírování prezidenta Pavla
Mám hlubokou obavu, že náš prezident není schopen zpříma sdělit fakta a argumenty, natož pravdu o svém počínání. Navíc se zdá, že lavírování se stalo největší zbraní kritické opozice, která neumí nakládat s fakty.
Zdenek Horner
Nesmíme to dopustit.
Mám obavu, že se schyluje k ohromné tragédii. S novým nápadem a návrhem na odeslání Ukrajinců na fronty na Ukrajinu se znovu přeskupuje názorová společnost. Já jsem proti jejich vydání do války, před kterou zoufale utekli.
| Další články autora |
Kolik toho víte o vesmíru?
Planety, černé díry, Měsíc nebo slavné vesmírné mise. Vesmír fascinuje lidstvo od nepaměti a dodnes...
Tichý zabiják neodpočívá ani v létě. Horko umí zamávat se zdravím, pozor na tlak
Léto je období, kdy máme konečně pocit, že se život zpomalil. Dny jsou delší, kalendář méně...
Tesco může v Česku změnit majitele. Ve hře je i polská Biedronka, ta ale míří jinam
Britští vlastníci Tesca zvažují prodej svých aktivit ve střední Evropě. Pokud by k němu skutečně...
Dům jako chalupa v Mrazíkovi? V Podolí vyřešili slunce nečekaně jednoduchým trikem
Plánovači budoucnosti už v 60. letech přemýšleli o městech, kde se nejen rodinné domy, ale celé...
Nejlepší štrúdl, koláče i kremrole v Praze. Tři sladké adresy, které musíte znát
Hlavní město nabízí nespočet cukráren a pekáren, některé podniky však proslavila jediná specialita....
Risen Energy a Ascania Energy uzavřely partnerství v oblasti solárních elektráren a akumulace energie na Ukrajině
Policejní vůz se v Milovicích srazil s dodávkou, čtyři lidé se zranili
Policejní vůz mířící k oznámenému napadení nožem se v úterý večer v Milovicích na Nymbursku srazil...
Lupiči se snažili schovávat před policií. Na Bobíka a Harleyho ale nevyzráli
Pražští služební psi Harley a Bobík ovládli první pololetí soutěže Nejlepší důkaz. Harley při...
Výstava korunovačních klenotů na Hradě se posouvá. Kdy budou k vidění
Výstava českých korunovačních klenotů se pro veřejnost oproti původnímu plánu otevře o den později,...

EXKLUZIVNÍ INVESTIČNÍ PŘÍLEŽITOST Multifunkční objekt (zdravotnictví + 4 byty) s platnou kolaudací
Aloisina výšina, Liberec - Liberec XV-Starý Harcov
21 900 000 Kč
- Počet článků 978
- Celková karma 24,91
- Průměrná čtenost 920x



















