PB

P24e12t19r 24B52u82r35i27a45n

20. 2. 2024 22:26

Kým čím jsou nyní Palestinci a kým čím budou?

Jednoduchá odpověď. Jsou tím co už 80 let jsou a dalších 80 let budou.

Jen hlupák pozoruje plameny a ptá se po sté "proč a jak?".

Foto

Přečtěte si blog pod vámi a budete mít jasno hned. Vlastně, vy jasno mít nechcete. Vy chcete jen provokovat a když se na vás snese kritika, tak (jako nějaký srab) vypustíte blog, jak máte Judeu vlastně moc rád.

Foto

J78a35n 88Š71i56k

21. 2. 2024 8:48

Ale něco jako palestinský národ skutečně neexistuje. Alespoň si o tom něco přečtěte, proboha.

FL

Imho, je asi úplně jedno, jestli bude kdo Palestince považovat za národ, nebo ne. Klidně ať se považují. Pokud jde o jejich politické a státní sebeurčení včetně vlastního státu, to Izrael připustí až přestanou bojovat a sami uznají Izrael. Záleží to na nich.

V článku jinak obvyklé lži, že Izrael blokoval rozvoj života Palestinců a že je pobíjí v rámci kolektivní viny. Vysvětlovali jsme to autorovi mnohokrát.

Zajímavá dnešní zpráva - Palestinci přepadli humanitární konvoj a OSN možná zastavuje jejich podporu. Kéž by svět pochopil co je tohle za lidi

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-blizky-a-stredni-vychod-palestinci-se-zbranemi-rozkradli-konvoje-s-potravinami-ridice-zbili-osn-zastavuje-pomoc-40461442#utm_content=ribbonnews&utm_term=Palestinci&utm_medium=hint&utm_source=search.seznam.cz

JP

No to je zase slint. :-D Takže pseudopalestinký pseudonárod se již 60 let snaží o zánik Izraele a vyhubení Židů, ale mohou za to vlastně Židé, že se drze brání desetiletí trvajícím teroristickým útokům tamní stepního zloděje uctívající sebranky a že požadují od pseudoPalestinců uznání Izraele, což pseudoPalestinci vždy odmítali. Ach ti zlovolní Židé, jak se jen opovažují...

Foto

Napísala som článok o tom, prečo Palestínci nemôžu mať vlastný štát. https://protestantka.blog.pravda.sk/2024/02/01/preco-palestincania-nemozu-mat-svoj-stat/

Z článku citujem záver: Oni nechcú, aby na území Izraela boli dva štáty. Oni chcú štát jeden – Arabský, bez Židov, ktorých v lepšom prípade niekde vysťahujú. Jásir Arafat založil organizáciu za oslobodenie Palestíny v roku 1964, ale Izrael získal „okupované palestínske územia“ až v roku 1967. Ktoré územie teda chcú Palestínčania oslobodiť? Nemusíme dlho pátrať po odpovedi, lebo neustále skandujú že chcú oslobodiť územie „od rieky až po more“.

Ak mi neveríte, vypočujte si najnovšie vyjadrenie vodcu Hamasu.

Ako sa môže Izrael dohodnúť na mieri a dvojštátnom riešení s tým, kto chce štát Izrael zničiť? Namiesto nátlaku na Izrael nech povolí palestínsky štát, je treba tlačiť na Palestínčanov, nech konečne uznajú štát Izrael.

Foto

Ale kteří "Palestinčané"? V podstatě jsou dvojí: jedni tvoří Hamás a nebo jej podporují, ti druzí (menšina) by chtěli (jistě) žít v míru. A ti druzí žijí ve strachu z té silnější ozbrojené skupiny.

Kromě toho historicky žádný palestinský národ neexistuje. Na území Palestiny žije řada arabských kmenů a klanů, jejichž jediným společným je islám. A ten hlásá nepřátelství ke všemu neislámskému.

A ta první skupina nikdy Izrael neuzná, neboť:

"Jest již v povaze lva žráti ovce" (tuším Caesar).

JP

Mnoho generací Palestinců bylo vychováváno pouze k nenávisti k Izraeli a zabíjení. Dnes jsou z nich pouze nevzdělaní "válečníci", tedy ubožáci, kteří nemají na to, spravovat si svůj vlastní stát. Také je zajímavé, že je na své území nechce pustit ani žádný arabský stát.

Foto

Zase kopec lží.

Píšete:

V každém případě se musíme Izraele ptát, co udělá s občany, které desetiletí držel za zdí, blokovat rozvoje jejich života a nyní je v rámci kolektivní viny bezhlavě pobíjí?

Zdroj: https://horner.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=813392

Viete o tom, že Gaza chcela samostatnosť? Viete o tom, že Egypt, narozdiel od Izraela, mal hranice s Gazou takmer hermeticky uzavreté? Prečo asi? Žeby preto, lebo odtiaľ chodili opásaní výbušninami? Kvôli tomu tam bol plot.

DC

D47a11v71i19d 32C29e71c80h

21. 2. 2024 15:00

Humanisticka akcia 7.10. sa uz nehodi do kontextu ?

Ani palestinske oslavy zabitych a unesenych Izraelcov ?

Ani tisicky rakiet vystrelenych na Izrael sa uz nepocitaju, uz sa nepocita ani pocet unesenych/pripadne zabitych Hamasom.

Na palestinske studijne osnovy pre ziakov, kde sa ucia definovat uhol, pod ktorych sa ma spravne hodit do zida kamen sa uz zabudlo, podobne ako na hamasackych clenov UNRWA.

Hlavne, ze mame mierumilovny statotvorny narod.

JV

Obrácení Ferdyše Pištory moc dlouho nevydrželo....

Ano, jsou to palestinští Arabové, nikoli Palestinci. A jejich původ je především v Jordánsku. A do kteréhokoli státu přišli, rozvrstili ho. Na perlu blízkého východu Libanon můžeme jen vzpomínat

A Britové, ti jsou jedni z hlavních viniků celého chaosu v regionu. A to v 1.polovině 20. století i po 2. světové válce.

  • Počet článků 825
  • Celková karma 22,56
  • Průměrná čtenost 971x
Genealog, absolvent HTF UK. Mými hlavními zájmy jsou: historie, poezie, filosofie a nekonfesní teologie.

Seznam rubrik