Diskuse
Krok za krokem lesem manipulace
Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.
Přihlásit seZ46d11e42n29ě16k 59M92a12t63u32š21k31a
Jak dlouho se v tom lejnu ještě budete rochat?
Hlavně, že furt žvaníte o hloubení příkopů.
H21o25n65z60a 19H58r30u55š41k53a
Pak se někteří autoři některých blogů diví, že s nimi jejich děti nechtějí mluvit ani na Vánoce...
J65i17r17i 31B49o56r
Dejte si chvilku voraz.
A42l77e10x37a18n52d83r 34Š16p89á79t87a
Máte pravdu. Příčinou je skutečnost, že se barákové domnívají, že vidí do hlav, pro které je ten sjezd provokací, jíž také skutečně je. Jak ze strany pořadatelů, tak ze strany posseltů. Takže si stanoví nesprávnou diagnózu a pak se rozjedou. Lživě tvrdí, že odpůrci sjezdu se nejsou schopni vyrovnat s excesy při odsunu. Že je bagatelizují. Je tomu naopak, oni tím omíláním výše uvedeného nesmyslu popírají příčinu a následek, odmítají význam rčení, že zlo plodí další zlo. A tím oni bagatelizují to, co hitlerovské Německo rozpoutalo. Domnívají se, že posseltové už nic s Benešovými dekrety nezamýšlejí, protože se nezajímají o to, co posseltové říkají doma, co slibují doma. Odmítají realitu, že posseltovský krajanský spolek není žádná krajanský spolek zabývající se svým krajovým folklórem, ale navýsost politický subjekt přes Bavorsko se silným vlivem do Bundestagu. S jasně deklarovanými cíly. A melou si svou. Folklérní festival je aktem a dokladem onoho smíření. Politická akce tohoto typu není a nemůže být ničím jiným než provokací, která má nějaké poiitické cíle.
H17a59n15n38a 19R71y65b46n60i70c29k48á
Ten pomateny odstavec ale nemyslite vazne
P21a33v29e91l 45C35h21m84e20l46í68k
Bohužel, každá totalita je postavena na překrucování dějin. To je základ, který stačí k tomu, aby se pak naplno rozjela.
Mladí lidé se nechají velmi snadno manipulovat, starší, mnohdy pamětníci, vědí své. Přesto se i v jejich řadách najdou ti, kterým ta paměť jaksi dosloužila - ať už doopravdy, nebo záměrně.
P84a31v82e22l 67D40v40o53ř29á78k
Sebereflexe?
J41i48ř80í 48K37i96n44d64l
Předák sudetských Němců Bernd Posselt v rozhovoru pro MF DNES skutečně řekl, že s Benešovými dekrety nesouhlasí. Posselt svůj postoj vysvětluje kritikou principu kolektivní viny. Odkazuje přitom na Václava Havla, který Benešovy dekrety v minulosti rovněž kritizoval právě z morálního hlediska. Podle Posselta byly dekrety „postavené na principu kolektivní viny“, zároveň ale dodává, že jde o historii, kterou dnes „už nemůžeme změnit“. V rozhovoru také výslovně odmítl, že by Sudetoněmeckému krajanskému sdružení šlo o právní nebo majetkovou debatu: „Nic takového nechceme měnit,“ uvedl podle citací převzatých ČTK a dalšími médii.
H58a61n25n84a 33R91y88b79n77i93c77k70á
Posselt jasne rekl ze jedna o otazku historickou a moralni.. A ze tyto dodnes nejsou radne zpracovany je jasne videt na prispevcich pana Hornera.
- Počet článků 960
- Celková karma 23,25
- Průměrná čtenost 927x


















