... čeští zahradníci přežili. Není čas na nějaký protiútok?!
Rada Evropské unie (přesně řečeno její Generální sekretariát) shodou okolností právě dnes vypsala velký „květinový“ tendr. Hledá velkododavatele květin, který by jí po příští čtyři roky zásoboval „pravidelnou“ i nárazovou květinovou výzdobou.
Zakázka je rozdělena na dvě části: 1) pravidelné týdenní a měsíční dodávky řezaných květin a květinových aranžmá pro současnou i budoucí centrálu Rady (Justus Lipsius, Lex a nyní dostavovaná Europa) v Bruselu (zhruba 1840 akcí ročně) a 2) nárazové dodávky převážně řezaných květin v průběhu jednání summitů a podobných vrcholných schůzek (520 až 1300 květinových aranžmá ročně).
Je evidentní, že zakázka by vyžadovala mimo jiné i stálou přítomnost v Bruselu. Ale to by se určitě dalo zařídit formou subdodávky – spoluprací s některým místním aranžérem/květinářem s EU-zkušeností. Jsem zvědav.
Další zprávy o byznyse v EU na Bruselské spojce.
Tomáš Hořejší
Zakázky přímo z Bruselu? ...už i české firmy se je naučily vyhrávat!
Je to taková "druhá vlna rozšíření EU": české (a slovenské) firmy už konečně začínají vyhrávat tendry, které přímo z Bruselu vypisují instituce a agentury Evropské unie.
Tomáš Hořejší
Eurovolby 2014: Vyhraje Bobošíková, Klaus nebo jiný extremista?
Blížící se volby do Evropského parlamentu (květen 2014) budou velmi zajímavé. A to i přesto, že většina Čechů ani netuší, že nějaký europarlament vůbec existuje (o tom, že schvaluje asi 80% v Česku platných zákonů, ani nemluvě). Možná právě proto.
Tomáš Hořejší
Proč tenkrát ty socany nepozavírali?!
Takhle korumpovali socani. A kupodivu je za to tenkrát nikdo nezavřel. Proč asi...?!
Tomáš Hořejší
Pravice touží po spasiteli. O kdo by to měl být?
Existují v Česku lidé, kteří jsou bytostní „pravičáci“ a kdyby mohli, volili by pravici raději než „pseudo-pravici“. Po nástupu levice jich bude přibývat.
Tomáš Hořejší
Klaus v Bruselu? Byl by IN, ale současně i OUT… To nevyjde:)
Tak copak se to tu hraje? Kdosi tvrdí, že Klaus “vážně uvažuje o kandidatuře do Evropského parlamentu”. Zatím nic nepotvrzeno, pouze “nejmenované” a “dobře informované” zdroje. Zkusme to rozklíčovat. Kdo tu informaci vypouští a proč?
| Další články autora |
Neposlušné ryby a komické úlovky: tyto rybářské fotografie vás pobaví
Rybařina není jen o perfektních úlovcích a klidu u vody. Často dochází i na vtipné momenty, když se...
V metru bude kontrola mobilů. Policie prověří jak funkčnost, tak i jejich obsah
Ještě než cestující projdou turnikety v metru, může policie kontrolovat, zda je jejich mobil...
Proč jsou ve výtazích naleštěná zrcadla? 3. důvod vás možná překvapí
Zrcadla ve výtazích nejsou jen designovým prvkem. Pomáhají cestujícím cítit se bezpečně, zkracují...
Snowboarding na ZOH 2026: Známe program! Kdy jedou Adamczyková a Ledecká?
Očekávání jsou vysoká! Eva Adamczyková a hlavně Ester Ledecká patří na ZOH 2026 k velkým favoritkám...
Kolik stojí olympijská kolekce pro ZOH 2026? Nejlevnější kousek vyjde už na stovku
Pletené svetry, zimní bundy, mikiny, rukavice, batohy, ale i přehršel doplňků. Nabídka kolekce...
Proti "mafiánskému státu" dnes v Brně protestovalo asi 200 lidí
Proti autoritářským tendencím a "mafiánskému státu" dnes na náměstí Svobody v Brně protestovalo asi...
Dálnice D55 mezi Otrokovicemi a Hulínem je z části uzavřená, shořel tam kamion
Na dálnici D55 mezi Otrokovicemi a Hulínem ve středu hořel kamion. Oheň už hasiči zlikvidovali, teď...
Utajená totožnost. Zašpiněné espézetky se mohou prodražit o tisíce korun
Na podzim a v zimě se může každý řidič stát „neplatičem“ parkovného v zónách, i když to neměl v...
Znojmo si letos připomíná 800. výročí povýšení, hlavní oslavy budou v červnu
Znojmo si letos připomíná 800. výroční od povýšení na královské město. Oslavy vyvrcholí od 5. do 7....

Prodej výrobně-skladovacích prostor Náchod
Jugoslávská, Náchod - Staré Město nad Metují
67 500 000 Kč
- Počet článků 236
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1336x



















