Umíte si užívat života? Nebo si z něj děláte peklo?

To je název dnešního testu na Seznamu. Moc na testy nejsem, tenhle mě však zaujal, a tak po určitém úsilí jsem si mohla přečíst vyhodnocení: "Vy si tedy umíte života opravdu užívat! Jste pravděpodobně požitkáři a lidé vás mají rádi. Hýříte optimismem a v momentě, kdy se zrovna necítíte dobře, si umíte poradit. Jen tak dále! Patříte do malé skupinky lidí, kteří jsou se svým životem spokojení, uvědomují si to a nestydí se za to!"

Pan herec Komínek čepuje HolbuJan Valchař

Nevím, jak to se mnou vlastně je, co by řeklo mé okolí. Já osobně se cítím dobře a snažím se, aby mě tenhle stav provázel co nejdéle a co nejčastěji.

V sobotu jsme vyrazili do šumperského divadla na nový kus s názvem "V pátek v 7 U Řeka", což je vyhlášená šumperská hospoda. Každoročně máme totiž v předplatném jednu "místní" hru.

Jistý Daniel ohodnotil v Knize hostů šumperského divadla výkon herců následovně:

Poslední hra "V 7 hodin u Řeka" – asi bude nadlouho i moje poslední shlédnuté představení v tomto divadle. Nějak jsem nepochopil, o co jde. Ale zato už vím, proč v posledních kusech nejsou přestávky. I když – odejít se dá i během představení. Takže: do Prahy, do Brna nebo do Olomouce, ale už ne do šumperského divadla.
Nejsem divadelní kritik ani bezmezný obdivovatel celebrit, já jsem se prostě na tomto představení a poslední dva roky na všech představeních v rámci předplatného bavila, nebo přinejmenším mě ta představení zaujala a přinesla mi dobrou náladu, což si myslím není vůbec málo.

Protože se děj představení odehrává v hospodě, na začátku roznáší mladá děvčata divákům pivo Holba načepované panem hercem Komínkem. Také se na nás po jednom pivu dostalo a jeho popíjení během představení bylo příjemné. Celý šumperský ansámbl se v rovnocenných partech hry napsané režisérem Ondřejem Elbelem předvedl v rolích "obyčejných" Šumperáků, kteří si párkrát postesknou jak by rádi žili úplně někde jinde, třeba alespoň v sousedním Bludově. No, proti gustu žádný dišputát, jen bych chtěla říct, že jsem odcházela z divadla v příjemné náladě. Všimla jsem si, že někteří bavící se diváci odměňovali herce srdečným a často hlasitým smíchem. No, některé situace byly vskutku povedené a také dobře zahrané.

Chci poděkovat šumperskému divadlu za to, že jsem u nich strávila příjemný večer a těším se na další takový.

 

Autor: Lenka Hoffmannová | středa 27.2.2013 8:33 | karma článku: 13,60 | přečteno: 1162x

Další články autora

Lenka Hoffmannová

Dávám si velký pozor pro koho fotím...

....reaguje pražský kamarád na mou stížnost, že jsem nedostala zaplaceno. Za dva dny focení a dva dny práce s fotkami - výběr atd. Také jsem dosatala radu, kolik si mám za focení říct, požadovala jsem po klientovi poloviční sumu.

21.9.2019 v 11:53 | Karma: 14,32 | Přečteno: 864x | Diskuse | Ostatní

Lenka Hoffmannová

Palestinský prezident Abbas byl agentem KGB

podle dokumentů z časů SSSR. Organizace Fatah, která vládne na Západním břehu Jordánu, vidí za informacemi kampaň ze strany Izraele.

26.8.2019 v 19:43 | Karma: 18,83 | Přečteno: 561x | Diskuse | Politika

Lenka Hoffmannová

Chorvatsko objevilo slavného rodáka z Holešova

David Meisel se narodil v Holešově roku 1885 a po studiích nastoupil jako kantor a tajemník Židovské obce v Ostravě v roce 1903 a po 3 letech se stal vrchním kantorem a tajemníkem obce v Karlovaci v dnešním Chorvatsku.

29.7.2019 v 17:46 | Karma: 11,01 | Přečteno: 504x | Diskuse | Kultura

Lenka Hoffmannová

Vy to máte dobře zaplacené...

dozvídám se od staré paní čekající spolu se mnou na lavičce na šumperském nádraží. Paní jede do hor, já do Prahy fotit a zúčastnit se demonstrace na Hradčanském náměstí s názvem: Král je nahý. Přemýšlím, jak to paní myslí.

24.7.2019 v 22:53 | Karma: 20,67 | Přečteno: 970x | Diskuse | Politika

Lenka Hoffmannová

Kočička a Pejsek na návštěvě v naši kavárně PIKOLA

Pejsek i Kočička si dají kávičku a k ní dortík. Čokoládový dortík jim velmi chutná, následuje radování se a focení, poté vyzvídání receptu na obsluze. Recept k jejich překvapení není tajný, dokonce obsahuje i trošku chilli.

19.7.2019 v 19:35 | Karma: 9,05 | Přečteno: 283x | Diskuse | Poezie a próza

Nejčtenější

Snowboarding na ZOH 2026: Stříbrná Adamczyková se postaví na start i v neděli

ŽIVOTNÍ ÚSPĚCH. Před deseti lety v Soči 2014 vyhrála olympijské hry.
14. února 2026  7:49

To je jízda! Závody ve snowboardingu na ZOH 2026 přinesly českým fanouškům dvojnásobnou radost. V...

Program ZOH 2026: Kdy fandit Čechům na olympiádě

Hokejový obránce Jan Rutta si pohrává s kotoučem.
16. února 2026  14:15

Zimní olympijské hry 2026 jsou v plném proudu. Největší sportovní svátek roku potrvá až do 22....

GALERIE: Schody v Krči vedou do prázdna. Betonová záhada z dob krize

Pozůstatky schodů jsou patrné i po bezmála 90 letech.
9. února 2026  15:56

Uprostřed Kunratického lesa stojí dodnes betonová ruina, která mnohé kolemjdoucí mate: schody,...

Češi na ZOH 2026: Máme přehledný harmonogram Her v Miláně a Cortině

Brankář Karel Vejmelka na tréninku českého týmu
16. února 2026  7:17

Největší sportovní svátek roku je v plném proudu. Olympijské hry v Miláně a Cortině přináší desítky...

Pražské metro pod lupou: Které vlaky tu jezdily, které skončily ve šrotu a co přijde dál

Celodenní vystavení souprav na zhlaví Depa Kačerov u příležitosti 50. výročí...
9. února 2026  19:01

Po kolejích pražského metra se postupně prohánělo už pět různých typů souprav, ten poslední začal...

Policie varuje řidiče, aby kvůli sněhové kalamitě nenajížděli na D1 na Vysočině

Kvůli hustému sněžení a uvízlým kamionům musela být v noci z pondělí na úterý...
17. února 2026  6:12,  aktualizováno  6:39

Dálnice D1 na Vysočině je v úterý ráno kvůli sněhové kalamitě obtížně sjízdná. V noci se na ní...

Směřujme v Brně k jedné obří nemocnici, vyzývá odvolaný ředitel „fakultky“

Šestapadesátiletý Ivo Rovný vedl Fakultní nemocnici Brno od května 2022 do...
17. února 2026  6:12,  aktualizováno  6:12

Už „pouze“ pozici běžného lékaře chirurgické kliniky Fakultní nemocnice Brno zastává od začátku...

Problémový sever. Násilných zločinů je v pohraničí více, důvodem je i těžší život

Policisté zasahují v pražské Krči, vyjednávají s mužem zavřeným v bytě. (14....
17. února 2026  6:02,  aktualizováno  6:02

Úmyslné ublížení na zdraví, nebezpečné vyhrožování, vydírání, porušování domovní svobody. Pohled do...

  • Počet článků 710
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1089x
Píšu, protože mě to baví a chci se podělit. https://www.facebook.com/sekacdamsky?fref=ts https://www.facebook.com/lenka.hoffmannova.pr

https://www.facebook.com/lenka.hoffmannova.veganka.a.zdravi
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.