Sám sobě doktorem, zamyšlení nad prohibicí.

Dnes chci psát spíše o morálce a charakteru lidí, kteří roky ví o nepravostech, po česku si z nich dělají legraci a zlehčují je, až zjistí, že zkažené maso, chemie v potravinách, či korupce, podvody a v neposlední řadě nedobré vztahy mezi lidmi, zabíjí naše tělo i duši.

 Chci psát o tom, že když sousedi mají ve společném sklepě nastavěné prázdné lahve od tvrdého alkoholu v přepravkách a vy žádáte policii, aby vám pomohla, aby ten společný sklep byl prázdný a ne plný harampádí, oni vám odpoví, že možná do těch flašek plní nelegální alkohol. Bratr těch sousedů má totiž naproti hospodu.

Taky chci psát o tom, že dívka je zneužívána otcem a tudíž ji umístí do pasťáku. Otec je doma. V pasťáku chodí do ne příliš kvalitní základní školy a je vlastně izolovaná od ostatních mladých lidí. Když přijde po dvou letech na střední školu, má problém v kolektivu, protože se neumí začlenit do třídy, získat si kamarády a třeba i lásku. Když se o tom bavíte se známým právníkem, tak vám řekne: „No, kdoví jak to bylo.“

Sám sobě doktorem je kniha o dělené stravě. Žádná Lenka Kořínková, velmi rozumně napsaná kniha o tom, jak je naše tělo zaneseno odpadními látkami z jídla, léků a legálních drog. Jak ve všem spoléháme na lékaře, že nám na každý problém a bolest předepíšou nějaký lék. Nějakou chemii, která se nám hromadí v těle a působí nám další problémy. Když odcházíme od lékaře bez receptu, připadáme si nějak ošizeni. Necháváme se operovat, místo abychom hledali nápravu ve změně životního stylu včetně stravy a pohybu. Tato kniha je výborným návodem jak žít zdravěji a šťastněji, pokud jsme ochotni se řídit radami v ní obsaženými.

Jsem vegetarián a skoro nepiji alkohol. Skoro 100% lidí se mě u oběda vyptává, proč nejím polévku, proč nejím maso, proč nejím to či ono a zda jím to a ono. Když už je toho moc, někdy se naštvu a řeknu jim, že se jich taky pořád neptám, proč jí mrtvoly.

Když jdeme do restaurace a ptám se, jestli tam mají nějaká bezmasá jídla, dozvím se pokaždé bez výjimky, že tam určitě mají smažený sýr. Nechce se mi pokaždé v restauraci si dávat to samé a navíc smažený sýr moc nemusím, ale lidem jedno jídlo na výběr připadá postačující, když jdeme do vyhlášené restaurace a ostatní si sdělují názvy různých místních specialit. Hlavně, že oni si pochutnají.

To, že se mi každý snaží vnucovat alespoň jedno deci či jednoho panáka je vám snad úplně jasné.

Víte, proč nejím maso? Od prvopočátku hlavně proto, že mi smrdí! Vám ne? Slyšeli jste někdy, že když se patolog u pitvy řízne, může dostat otravu krve? Mrtvé maso se totiž okamžitě rozkládá a tvoří se v něm jedovaté látky.

Víte, proč nepiju? Protože mi alkohol nechutná, jenom ve velkém zředění s nealko a navíc, je mi po něm zle a mám špatnou náladu. Proč si kazit život a ještě za to platit?

Přivezl vám někdy někdo z ciziny třeba whisky či jiný tvrdý alkohol? Taky jste si všimli, že vám pak ráno vůbec nebylo blbě? Já jsem to zažila a napadlo mě čím to asi je. Co myslíte?

Vegetariáni jí většinou všechno čerstvé. Zeleninu, ovoce, mléčné výrobky, různé další potraviny.  Už delší dobu si všímám, že bych mohla posuzovat nezávadnost potravin. Když mám třeba mlsnou, sním oplatky s nekonečnou trvanlivostí. Poslední dobou, protože jím opravdu zdravě, se mi z nich prostě udělá špatně, a to dost. Tohle se mi stávalo s průhlednými mraženými rybami a také s mraženou zeleninou, kterou už také nejím.

Co říkáte, já si myslím, že nás výrobci potravin za souhlasu státu a kontrolních orgánů jednoduše a prostě zabíjí a my s tím neplánujeme vůbec nic dělat. Nebo jo?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Lenka Hoffmannová | sobota 22.9.2012 20:54 | karma článku: 19,88 | přečteno: 1481x