Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Mezinárodní soud v Haagu vyšetřuje kruté mučení a vraždy Palestinců

"Skutečnost, že existují lidé, kteří zažili toto peklo, by měla šokovat každou lidskou bytost bez ohledu na to, ve které zemi žije, a jaké jsou její politické názory,“ řekl advokát Barak Kedem agentuře the Jewish Pressreported.

Mezinárodní trestní soud (ICC) v Haagu již vyslechl několik svědectví Palestinců, kteří byli vystaveni brutálnímu mučení orgány Palestinské samosprávy kvůli podezření, že spolupracovali s Izraelem.

Oběti uvedly, že byly vystaveny elektrickým šokům, opakovaně věšeny vzhůru nohama po delší dobu, kůži jim polili roztaveným plastem, vytrhali jim zuby a nehty, byli násilně sterilizováni, byl jim odpírán spánek a jídlo a pití. Mnozí z jejich příbuzných byli znásilněni či dokonce zavražděni atd. 

Již před dvěma lety soudce okresního soudu v Jeruzalémě Moshe Drori rozhodl, že PA je zodpovědná za zneužívání 52 izraelských a palestinských občanů z Judeje a Samaří (Západní břeh Jordánu pod správou Palestinské samosprávy). Soud nařídil PA zaplatit 14 milionů NIS (3,9 milionu dolarů) postiženým jako náhradu za jejich utrpení, jakož i 1,5 milionu NIS (410 000) na soudní náklady.

V návaznosti na tato zjištění Jeruzalémský institut spravedlnosti (JIJ) zahájil mezinárodní vyšetřování zločineckých praktik prezidenta PA Mahmúda Abbáse.

JIJ a okresní soud v Jeruzalémě spojili své síly, aby „ukázali světu brutalitu, s níž Palestinská samospráva zachází se svými vězni,“ uvedl advokát Barak Kedem, zástupce žalujících.

"Nemůžeme nečinně přihlížet těmto hrůzám Palestinské samosprávy,“ uvedl. „Doufám, že po výzvě do Haagu a světovým lídrům se státy budourozmýšlet, zda i nadále budou součástí mechanismu, který převádí finanční prostředky na Palestinskou samosprávu, a že soud v Haagu bude požadovat vysvětlení od pachatelů zvěrstev v PA. “

"Je důležité, aby svět věděl a uznal, jak krutý jsou Palestinské orgány. Oslovili jsme a požádali světové vůdce, aby využili svého vlivu k zastavení škod na životě, bezpečnosti a svobodě obyvatel Palestiny, “uvedla generální ředitelka JIJ Flavia Sevald.

Advokát Uri Morad, vedoucí oddělení mezinárodního práva v JIJ řekl: „V únoru jsme kontaktovali ICC v Haagu a požádali o obvinění do prezidenta PA Mahmúda Abbáse z podezření ze zločinů, které páchá na svých vlastních lidech, včetně nadále pokračujících vražd, mučení a nezákonného věznění palestinského obyvatelstva. Svědectví představená v Haagu… ukazují dobře fungující systém používání násilných prostředků k utlačování civilního obyvatelstva.“

Mezi výpověďmi natočenými s palestinskými oběťmi se objevilo svědectví jak si Palestinec přál mnohokrát denně raději smrt, než dále prožívat utrpení ve vězení. Další uvedl: „Obrovský chlap mi ukázal pás výbušnin a řekl, že ho budu nosit a provádět bombové útoky v Izraeli, jinak budu ve vězení zabit.“ Další Palestinec uvedl, že vstoupil do Izraele nelegálně, aby mohl spáchat teroristický útok. Místo toho však byl při dopravní nehodě těžce zraněn. V izraelské nemocnici mu pak zachránili život díky špičkové lékařské péči, které se mu dostalo. Tento zážitek jej přiměl změnit své negativní názory na Izrael, což ho vedlo k aktivní pomoci Izraeli bojovat proti palestinskému teroru.

Autor: Lenka Hoffmannová | pátek 5.7.2019 13:51 | karma článku: 26,88 | přečteno: 709x

Další články autora

Lenka Hoffmannová

Dávám si velký pozor pro koho fotím...

....reaguje pražský kamarád na mou stížnost, že jsem nedostala zaplaceno. Za dva dny focení a dva dny práce s fotkami - výběr atd. Také jsem dosatala radu, kolik si mám za focení říct, požadovala jsem po klientovi poloviční sumu.

21.9.2019 v 11:53 | Karma: 14,32 | Přečteno: 867x | Diskuse | Ostatní

Lenka Hoffmannová

Palestinský prezident Abbas byl agentem KGB

podle dokumentů z časů SSSR. Organizace Fatah, která vládne na Západním břehu Jordánu, vidí za informacemi kampaň ze strany Izraele.

26.8.2019 v 19:43 | Karma: 18,83 | Přečteno: 567x | Diskuse | Politika

Lenka Hoffmannová

Chorvatsko objevilo slavného rodáka z Holešova

David Meisel se narodil v Holešově roku 1885 a po studiích nastoupil jako kantor a tajemník Židovské obce v Ostravě v roce 1903 a po 3 letech se stal vrchním kantorem a tajemníkem obce v Karlovaci v dnešním Chorvatsku.

29.7.2019 v 17:46 | Karma: 11,01 | Přečteno: 508x | Diskuse | Kultura

Lenka Hoffmannová

Vy to máte dobře zaplacené...

dozvídám se od staré paní čekající spolu se mnou na lavičce na šumperském nádraží. Paní jede do hor, já do Prahy fotit a zúčastnit se demonstrace na Hradčanském náměstí s názvem: Král je nahý. Přemýšlím, jak to paní myslí.

24.7.2019 v 22:53 | Karma: 20,67 | Přečteno: 972x | Diskuse | Politika

Lenka Hoffmannová

Kočička a Pejsek na návštěvě v naši kavárně PIKOLA

Pejsek i Kočička si dají kávičku a k ní dortík. Čokoládový dortík jim velmi chutná, následuje radování se a focení, poté vyzvídání receptu na obsluze. Recept k jejich překvapení není tajný, dokonce obsahuje i trošku chilli.

19.7.2019 v 19:35 | Karma: 9,05 | Přečteno: 286x | Diskuse | Poezie a próza

Nejčtenější

Aloha, namaste, salud! Znáte význam celosvětově známých frází?

Slavnostní zahájení hlavní letní sezony s havajskou tématikou Aquapalace Praha....
vydáno 3. srpna 2026

Na dovolené, ve filmech i na sociálních sítích. Některé cizojazyčné výrazy používáme téměř každý...

Praha promlouvá ze zdí i chodníků. Vzkazy kolemjdoucích pobaví, překvapí i zamrazí

Je ti to jasný?!
3. srpna 2026  14:07

Stojíš na mým fleku! Nemusíte číst knihu, abyste se dozvěděli o městě víc, než je někdy zdrávo....

V těchto dnech se láme osud českého Tesca. Britové už hledají kupce pro své obchody

Prodejna Tesco v obchodním komplexu Centro Zlín ve Zlíně-Malenovicích.
6. srpna 2026  14:31

Britští vlastníci Tesca podle mnohých finančních médií rozjíždějí prodej svých aktivit ve střední...

Barrandovský kopec bez pozlátka luxusu. Nafotili jsme zákoutí, kterým se filmová čtvrť nechlubí

Barrandov v postranních uličkách.
7. srpna 2026  13:47

Filmový magnát Miloš Havel. Režiséři a herecké star. Takhle obvykle vnímáme Barrandov, hlavně jeho...

Obluda mezi nádražími. Tam, kde řezali sovětské vagony, zastaví metro D nad rybníkem

Rozlehlá nástupiště připomínají dobu, kdy Krčí projížděly delší vlaky než dnes....
5. srpna 2026  19:15,  aktualizováno  6. 8. 10:34

Pokud by se vyhlašovala anketa o nejošklivější nádraží v Praze, to v Krči by mělo určitě medaili....

Letenské sady

Letenské sady
vydáno 9. srpna 2026  1:37

Osvěžení v Letenských sadech

vydáno 9. srpna 2026  1:29

Lidé v sobotu vyrazili na oblíbené prvorepublikové koupaliště U Veselíka v Praze 6 v Divoké Šárce.

vydáno 9. srpna 2026  1:27

Valdštejnská zahrada v Praze 1, Malé Straně ať již vchodem za stanicí metra A Malostranská nebo...

vydáno 9. srpna 2026  1:24

Historický autobus Škoda 506N ev. č. 53 vyjel na lince C z Kobylis, Ke Stírce do Starých Bohnic....

  • Počet článků 710
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1091x
Píšu, protože mě to baví a chci se podělit. https://www.facebook.com/sekacdamsky?fref=ts https://www.facebook.com/lenka.hoffmannova.pr

https://www.facebook.com/lenka.hoffmannova.veganka.a.zdravi
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.