Když takhle po ránu přijde exekutor

Moje exmanželka mi připravila různá překvapení a zkušenosti do budoucna. O tom jsem už taky psal. Nebýt té ženy, některá zákoutí života by mi zůstala utajena – a ani bych se za jejich nepřítomnost nezlobil.

Žena je pryč už přes dva roky a během té doby jsem ji viděl tak desetkrát (a většinou jsme se hádali) – postupně jsem se dozvídal o milencích, dluzích, různých špinavostech, jež by do manželství patřit neměly. Ale zajímavé bylo, že moje exmanželka považovala všechno tohle za "pohodu" a za "všechno je v pořádku". Co byste taky čekali od několikrát rozvedené ženské, o níž se kamarád vyjádřil jako o Bílé vdově.

Tak zase všechno v pohodě to kolem dokola nebylo a mnohá další překvapení přichází doposud.

Třebaže jsem byl ženou několikrát ujištěn, že všude je po finanční stránce všechno vyřízeno a nic nikomu nehrozí, dnes dopoledne mě navštívil exekutor, který na rozdíl od těch předchozích se nezajímal nejen o moji ženu, ale i o věci, které mám.

Jak jsem se dozvěděl, moje žena nebyla po dobu manželství zrovna spořivá a podle půjček by se zdálo, že jsme žili na dost vysoké noze. Jestli to tak bylo, já na ni zrovna nestál a dál platil složenky a společný úvěr (jak se ukázalo, ten byl jediný jen tím, že jsem o něm věděl), a snil o tom, že jednou pojedeme na dovolenou – nebo že nebudeme mít dluhy, nebo že si její děti najdou práci, nebo prostě že budeme žít šťastně.

Nic z toho se nakonec nestalo, žena utekla s milencem (kameraman je pro kariéru herečky lepší než tramvaják), a já zdrhnul do deprese. Nevím, jak u manželky, ale mě deprese nakonec pustila, ale jak se ukázalo, minulost má hodně silné drápky a nechce se jen tak pustit.

Věděl jsem, že žena má dluhy, celou dobu je měla, ale nečekal jsem, že neplatí různá pojištění, má rozpučováno po několika bankách, a dorazil mě dnešek, kdy u dveří zazvonil pán, ptal se po bejvalce a oznámil mi, že je to asi za čtyři sta (tisíc) a docela to hoří.

Řeknu vám jedno, vědět, že jsme v tom oba a právem, že jsme si půjčku vzali spolu, neřeknu ani popel, sklopím uši a ocas, a budu hledat peněženku – ale v tomhle státě je to holt trochu jinak a bance tak ani nejde ve finále o to, kdo si peníze půjčil, ale kdo je vrátí. Celkem paradox. Vlastně celá moje záležitost s manželstvím byla paradox a plné paradoxů je i země, která o exekucích rozhoduje.

Není nic nového, že z chudáků dělají ještě větší chudáky a lumpové (a Bílé vdovy) budou vítězit a vždycky s těmi slušnými vyjebou.

Snažil jsem se exmanželce dovolat na mobil – a mám v tomhle případě šanci na zvednutí telefonu tak jedna ku třiceti devíti – povedlo se mi to až na šestý pokus. No a výsledek? Všechno je v pořádku, nic se neděje, a pokud už chodí s tou exekucí za tebou, jo, tak to je mi líto.

Lítost má v tomhle případě cenu čtyři sta tisíc.

O své ženě už jsem iluze ztratil dávno. A mohu tak nějak s tím oznámit, že jsem ztratil iluze i o právech obyčejných občanů.

Autor: Pavel Hewlit | úterý 15.9.2015 13:04 | karma článku: 26,21 | přečteno: 1312x

Další články autora

Pavel Hewlit

Prý mám napsat Putinovi – tak jo, tady to je

Tohle není můj nápad, ale jednoho z diskutérů. On to sice myslel jako vtip, ale i v tom zlomyslném návrhu na moji osobu je kousek pravdy. Nikdo spolu nemluví. Nepíšeme, co bychom chtěli druhému říct.

16.11.2022 v 22:36 | Karma: 33,16 | Přečteno: 2031x | Diskuse | Ostatní

Pavel Hewlit

Ta válka muší bejt, to Vám poudám

Na rovinu – nejsem zrovna nadšený z toho, co se ve světě děje, a hlavně z toho, co se může ještě dít na základě jedné jediné zprávy o vystřelené raketě.

16.11.2022 v 16:19 | Karma: 36,43 | Přečteno: 950x | Diskuse | Ostatní

Pavel Hewlit

Příběhy o žití upravené smrtí aneb Modlitba góje v synagoze

Knihy jsou různé, a to je něco, co netřeba žádnému ze čtenářů připomínat, a ten, kdo nikdy nečetl, ten tomu neuvěří, dokud si dvě tři nepřečte.

9.11.2022 v 14:45 | Karma: 26,30 | Přečteno: 500x | Diskuse | Kultura

Pavel Hewlit

Tak už jsme ve válce, ale já přesto musím řídit tramvaj

Zachovejte paniku, stejně všechno špatně dopadne – ale ještě to není tak špatné, jak titulek tohoto příspěvku hovoří. Válka není a já řídím.

5.11.2022 v 1:22 | Karma: 44,98 | Přečteno: 6727x | Diskuse | Ostatní

Pavel Hewlit

Půl kila války pro každého, stačí se postavit do fronty

Války jsou smutné, války jsou na prd, války berou matkám děti, války berou všechno, ale je na nich zajímavé, jak se vyvíjejí tam, kde nejsou.

3.11.2022 v 8:34 | Karma: 43,75 | Přečteno: 3678x | Diskuse | Ostatní

Nejčtenější

Dvorecký most promění také pražskou autobusovou dopravu v Praze. Máme velký přehled

Dvorecký most
10. dubna 2026  7:34

Příští pátek se slavnostně otevře Dvorecký most, nová 361 metrů dlouhá spojnice přes Vltavu mezi...

Speciální tramvaje i plavby zdarma. Slavnostní otevření Dvoreckého mostu bude velkolepé

Testovací jízdy tramvají a autobusů po novém Dvoreckém mostě v Praze (12....
14. dubna 2026  13:38,  aktualizováno  15. 4. 12:45

Spojuje lidi s prací, školou, rodinou, zábavou i kulturou. Je neodmyslitelnou součástí životů...

Dvorecký most otevře za týden. Zatím je tu staveniště se schovaným „vodníkem“

Dvorecký most, který spojí Prahu 4 a 5, se otevře 17. dubna, pravidelný provoz...
10. dubna 2026  20:09

Už příští týden se po novém Dvoreckém mostě projedou první tramvaje a autobus. Most, který propojí...

StarDance 2026 se blíží. Zatančí rockerka, spekuluje se o populární herečce i tenisové legendě

Marta Jandová (2025)
9. dubna 2026  9:58

Na podzim se na televizní obrazovky vrátí oblíbená taneční soutěž, ve které známé osobnosti usilují...

Putin poručil, ale soudruzi nesplnili. Legendární Kukuruzniky zase vytáhnou z hangárů

Antonov An-2
13. dubna 2026  18:30

Čeští parašutisté ji dobře znají, dodnes létá na kdejakém letišti. AN-2 zvaný Andula posloužil k...

Zlín nabízí pozemky pod halou. Vítěz soutěže tam postaví osm výškových domů

Pod sportovní halou ve Zlíně by měla vyrůst nová moderní čtvrť včetně obchodů,...
16. dubna 2026  9:22,  aktualizováno  9:22

Ve Zlíně se podobně rozsáhlá zástavba neuskutečnila už pár desítek let. Brzy se ale má stát...

Soud rozhoduje o prodloužení vazby obviněného Jiřikovského z bitcoinové kauzy

Na Městském soudu v Brně probíhá jednání o prodloužení vazby Tomáše...
16. dubna 2026  7:32,  aktualizováno  9:16

Městský soud v Brně od devíti hodin rozhoduje o setrvání obviněného Tomáše Jiřikovského ve vazbě....

Vrtů budou ještě desítky, líčí manažer cestu za teplem ze země. Trvá už 20 let

Antonín Tym, manažer projektu Synergys, který se zabývá teplem z geotermálních...
16. dubna 2026  9:12

Na začátku, tedy před více jak 20 lety, byla vize levnějšího a ekologičtějšího zdroje tepla pro...

Advantage Consulting, s.r.o.
PEDIATR (110.-140.000Kč+BYT+BONUS)

Advantage Consulting, s.r.o.
Olomoucký kraj
nabízený plat: 110 000 - 140 000 Kč

  • Počet článků 938
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1423x
Třeba nabídnout příběh. Myšlenku. Pobavit, rozplakat, donutit, abyste se podívali na místa v sobě, která se báli navštívit. Třeba.

Případné dotazy na fejetonhewlit@seznam.cz

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.