Zvířecí historkové jednohubky
Kočka, která vypadala málem na umření, ale nakonec se dožila úctyhodného věku. Přecitlivělá kočičí dáma, které pomohla změna prostředí. Umanutý papoušek, milovník netradičního skateboardingu. Maxifena, rozhodnutá zničit celou zahradu, i svou paničku. Nejen tito „obyčejní“, ale také mnozí neobyčejní hrdinové defilují ve vtipných i dojemných povídkách v knize Ažka, kočka na dožití a další úsměvné příběhy. Můžete se těšit na setkání s kočkami a pejsky, své místo tu však našly historky také o ježkovi, snaze ochočit bobra či pavoučici. Počíst si můžete rovněž o lemuřici, odbojném leguánovi či hendikepovaném kohoutovi.
Autorka Miroslava Salajková, kterou možná čtenáři už znají jako autorku dětských příběhů z mezinárodní školy v Portugalsku, ve vyprávění čerpala především ze svých zážitků, k nimž přidala historky odposlechnuté o přátel a známých. Tato milovnice zvířat vás vezme na pořádnou jízdu, u které se zasmějete i uroníte dojatou slzu.
Zvířecí povídkové jednohubky vás okouzlí, a možná i donutí zavzpomínat na vlastní domácí miláčky, kteří s vámi již prošli životem. Knížka potěší všechny milovníky zvířat, nadšené chovatele, ale i ty, kteří si o zvířatech rádi jen čtou.
Helena Herynková
Dokonalé manželství neexistuje, ani když žijete dvě najednou
Dvě ženy a jeden muž, dva muži a jedna žena, k tomu nějaká ta sestra. Mohlo by to vypadat na divoký lechtivý román, ale Bigamie je pořádně napínavý thriller.
Helena Herynková
Životní příběhy modernistů spojené v jeden obraz
Picasso, Matisse, Modigliani, Braque, ale také Ďagilev, Isadora Duncan nebo okrajově Rousseau či Cézanne. To byli modernisté, průkopníci a snílci v umění, často vyvrhelové v životě. Nyní máte šanci poznat je všechny v jedné knize.
Helena Herynková
Příběh z dalekého Laponska, který se může stát adventním kalendářem
Tam, kde člověk může potkat tak maximálně soby nebo rosomáky, se klidně mohou rodit i velká kouzla. Příběh jedné holčičky, která se vydá na dalekou cestu, aby našla ztracenou maminku, vám učaruje a vaše děti si jej zamilují.
Helena Herynková
Příběh o hledání smyslu a lehkosti života
Člověk pořád někam spěchá, míří za něčím v budoucnosti a často u toho zapomíná žít teď a tady. Mnozí se neumějí zastavit, zamyslet a užít si banální krásy každodennosti, třeba nádhernou modrou barvu nebe.
Helena Herynková
Román o naději, lásce a víře
Příběh o tragédii, ztrátě, ale také obrovské naději, návratech a víře, že všechno špatné se může v dobré obrátit. Zjistěte, co se může přihodit, Když kvete wiliwili.
| Další články autora |
Vánoční strom na kruháči na pražském Žižkově. Gerilová akce místních se proměnila v oficiální výzdobu
Děkuji touto cestou neznámému, který nám opět ozdobil kruháč Ambrožova/Šrámkové krásným vánočním...
Pražané rozhodli: Oblíbeným místem v MHD je také „záchod“. Proč ho cestující milují?
Pohodlí, prostor, soukromí, otočení v prostoru prostředku hromadné dopravy, ale i výhled. To vše...
VyVolení slaví výročí. Dvojnásobný vítěz Vladko Dobrovodský už není v Česku
Ve čtvrtek 11. prosince 2025 si připomeneme významné výročí české televizní historie. Bude to totiž...
Národní třída. 660 mrtvých metrů. Prošli jsme místa, kde je víc holubů a potkanů než rezidentů
Psát o tom, že se centra velkých měst vylidnila či stále a nadále vylidňují je nošením sov do Atén....
Fráze 67 ovládla internet. Google na ni reaguje nečekaným trikem
Fráze „6 7“ patří v posledních dnech mezi nejvyhledávanější výrazy na internetu a opět potvrzuje,...
Soud v Olomouci znovu projedná případ žalobce obviněného z užívání anabolik
Olomoucký okresní soud dnes znovu otevře případ přerovského státního zástupce Davida Pivody...
Exministr Radko Martínek opouští po 29 letech SOCDEM, reaguje na výsledek sjezdu
Někdejší ministr pro místní rozvoj a bývalý hejtman Pardubického kraje Radko Martínek opouští pod...
Mělník bude příští rok hospodařit s 1,14 mld. Kč, využije přebytky
Mělník bude příští rok hospodařit s 1,14 miliardy korun, ve schodkovém rozpočtu využije přebytky z...
Hasiči a policie zasahují v Karlíně kvůli úniku plynu, uzavřeli Pernerovu ulici
Hasiči v pondělí večer vyjeli do Pernerovy ulice v pražském Karlíně kvůli možnému úniku plynu v...
- Počet článků 220
- Celková karma 5,42
- Průměrná čtenost 255x




















