Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Někteří státní úředníci by měli přijít o místo

Kdo z nás rád chodí na úřady, tipuji, že nikdo. Státních úředníků se rozrostlo, aniž by něco pro naši ekonomiku produkovali. Jediné, co jsou někteří z nich vyprodukovat, je neochota, arogance, jednání z pozice síly.

Stále více zjišťuji, že je propastný rozdíl mezi veřejným a soukromým sektorem. Soukromému sektoru jde o klienty, podle toho se jeho zaměstnanci ke svým klientům chovají. Bohužel státní správu takové chování v mnohém nepotkalo. Už jsem musela uvyknout tomu, že zejména ženy ze státních úřadů jsou absolventkami „Zvláštní školy šarmu.“ Úsměv je jim cizí, mají naučené, že záleží jen na nich, kam se žádost občana posune. Zda zdárným směrem či vše shodí ze stolu. Jejich náladovost nezná mezí a při jednání s nimi je občanu jasné, na jakou narazil.

Nedávno jsem jednala na místním magistrátu v jisté věci. Dosud jsem byla spokojena s tím, jak úřednice jednaly. Při mé poslední návštěvě se objevila žena, jejíž chování bylo přinejmenším nepěkné. Jednala se mnou jako s provinilcem, přitom jsem si přišla zjistit určité informace. To, jak se ke mně chovala, by se v soukromé sféře nemohlo stát. Dlouho jsem učila v bankách, vzpomínám si, že jsem měla klienty v jedné velké bance. Stalo se, že jsem tam přišla a jedna bankéřka mi řekla „Dobrý den, vy jste tu zase?“ Odpověděla jsem jí kladně. Výuka probíhala několikrát v týdnu. Když jsem přišla následující den, tato bankéřka na mě čekala a poprosila mě, zda bych mohla jít do její kanceláře. Tam se mi omluvila za to, že mě předchozí den uvítala nevhodnými slovy. Slyšel to její nadřízený a ona od něj dostala vyčiněno. Něco takového ve státní sféře vůbec neplatí. Povětšinou se tam lze setkat se zaměstnankyněmi, kterým je jakýkoli půvab a vkus cizí. Označila bych je za ženy krematorní šedi. I budiž. Ale když se některá z nich ukájí tím, že občanovi dává najevo, že ona je úředníkem a bude jen na ní, jak se ve věci rozhodne, řekla bych, že by taková měla být propuštěna. Většinou si nepřátelským chováním lidé kompenzují své životní frustrace, myslím si, že ženy v tomto směru bodují. Jejich náladovost, sklony k intrikám a jízlivost je značně převyšuje nad muže. Muži takoví nejsou.

Kdyby bylo na mně, zředukovala bych státní aparát, tolik se mluví o digitalizaci, ale ta jaksi v českých vodách zkomírá. Jen samé sliby, těch se tu český občan dočká víc než dost. Státní úředníci krom přebujelé byrokracie neprodukují vůbec nic. Jsou tak zátěží pro státní rozpočet. Na neomalenou státní úřednici musí vyrábět nejeden dělník ve výrobě, a nejen on.

Vzhledem k tomu, že jsem při své poslední návštěvě magistrátu natrefila na pracovnici, jež si zřejmě na mně hodlala léčit své mindráky, její informace jsem brala s rezervou. Proto jsem raději zavolala na příslušné ministerstvo, kde mě přepojili na velmi příjemného muže, který mi sdělil něco jiného než to, co se mi snažila namluvit absolventka „Zvláštní školy šarmu“...myslím si, že budu muset na tuto pracovnici podat stížnost, snad to pomůže. I státní sféra by měla pracovat na tom, jak se chovat ke svým klientům, což jsou občané. Nejsem žádný vyvrhel společnosti, jsem vzdělaná, chovám se dle společenské normy chování, nedostávám se do rozporu se zákonem. Jako občance této země je mi krajně nepříjemné, natrefím-li ve státním sektoru na ženu, která je s chováním na štíru a jedná z pozice síly. Nebylo toto za Rakouska-Uherska či diktatuře proletariátu?

Autor: Helena Vlachová | středa 10.7.2024 13:05 | karma článku: 20,19 | přečteno: 742x
  • Další články autora

Helena Vlachová

Člověk by se neměl vzdávat

Ve svém předchozím blogu jsem psala o své zkušenosti se státním úředníkem. I když tento na nejnižší pozici, choval se jako mocipán, přesto bychom neměli jeho rozhodnutí brát jako konečné

11.7.2024 v 15:47 | Karma: 11,16 | Přečteno: 390x | Diskuse | Ostatní

Helena Vlachová

Stále tu panují postbolševické praktiky

Už nejsem mladá, něco pamatuji, proto se mohu vyjádřit k tomu, co se v současnosti v naší zemi odehrává. Dnešní blog bude o školství, v němž lze najít nekvalifikované učitele.

28.6.2024 v 16:08 | Karma: 23,80 | Přečteno: 936x | Diskuse | Ostatní

Helena Vlachová

Obchody s oděvy nenabízejí nic zajímavého

Můj syn se žení, na tuto slavnostní událost jsem měla představu, jaké šaty bych chtěla mít. I vyrazila jsem do obchodů s oděvy...

26.6.2024 v 19:36 | Karma: 20,39 | Přečteno: 781x | Diskuse | Ostatní

Helena Vlachová

Žádná matka by neměla obětovat své dítě

Toto jest bohužel moje životní zkušenost, jež se táhne z mého dětství. Na základě svých smutných, dlužno podotknout nejranějších, zážitků jsem dospěla k závěru, že nelze své dítě odsunout na druhou kolej.

15.6.2024 v 13:52 | Karma: 11,91 | Přečteno: 756x | Diskuse | Ostatní

Helena Vlachová

Proč žádná z volebních stran neřeší nevymahatelnost práva v ČR?

Už mám jaksi plné zuby, když slyším některé vrcholné politiky hlásání o tom, že jsou tu pro Českou republiku, že dělají vše pro český národ. Pro mě taková slova zní nacionalisticky, jako bychom se ocitli ve fašistickém Německu.

4.6.2024 v 14:52 | Karma: 17,92 | Přečteno: 522x | Diskuse | Ostatní
  • Nejčtenější

Francouzský volební šok. Vyhrála levicová koalice, Le Penová je až třetí

7. července 2024  14:25,  aktualizováno  8.7 6:05

Druhé kolo předčasných parlamentních voleb ve Francii překvapivě ovládla levicová Nová lidová...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  7:30

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Spadlý strom v Praze zranil dva lidi. Bouřky v Česku komplikovaly dopravu

6. července 2024  11:58,  aktualizováno  22:56

Silné bouřky, které v sobotu večer přecházely přes Česko, za sebou zanechaly mnoho škod, potíže v...

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Vraťte se domů! Barceloňané stříkali vodu na turisty, ti opouštěli restaurace

8. července 2024  9:51

Zatímco turisté obědvali nebo se jinak občerstvovali v centru Barcelony, téměř tři tisíce místních...

Selhala ochranka? Tragédie byla blízko, střelce od Trumpa dělily desítky metrů

14. července 2024  9:58,  aktualizováno  12:54

Atentátník, který se pokusil zastřelit exprezidenta Donalda Trumpa, se podle tajných služeb dostal...

Střelili ho? Právě se stal prezidentem. Jak svědci prožívali atentát na Trumpa

14. července 2024  12:51

Když se ozvaly na volebním shromáždění exprezidenta Donalda Trumpa v Pensylvánii výstřely, nastal...

Po deštích opět horko. Na začátku týdne se vrátí tropické třicítky

14. července 2024  12:10

Přímý přenos V neděli jsou stále ještě zvýšené toky některých řek po vydatných deštích, ale už na začátku nového...

Přežili Roosevelt, Reagan a Trump. Atentátníci zabili čtyři prezidenty USA

14. července 2024  11:48

Co mají společného Abraham Lincoln, James A. Garfield, William McKinley a John Fitzgerald Kennedy?...

  • Počet článků 1274
  • Celková karma 18,90
  • Průměrná čtenost 1113x
Jsem především žena a v ženství spatřuji smysl svého života. Mám ráda život i s jeho těžkostmi, vážím si maličkostí, neuznávám konzumní způsob života, jsem zastánkyní svobodné vůle člověka.

Seznam rubrik