Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Podvod zvaný inflace

Pojďme si krok za krokem rozklíčovat tento podvodný korupční mechanizmus, který nás připravuje o náš majetek.

Inflace je ekonomy definována jako celkový nárůst cenové hladiny zboží a služeb, kterou provází razantní pokles hodnoty peněz. Pojďme si krok za krokem rozklíčovat tento podvodný korupční mechanizmus, který nás připravuje o náš majetek.

Inflace je přímým důsledkem narůstajícího nekrytého objemu peněžních zásob oproti celkové materiální produkci. Otázka zní, kde se v ekonomice najednou vezme tolik nekrytého platidla? Vyvážené rozumné lidské jednání v oblasti výdajů a příjmů říká, že nelze utratit více peněz, než si člověk vydělá. Pokud se jednotlivec, rodina, nebo firma neřídí těmito zodpovědnými pravidly, většinou skončí v exekuci. Ta je ve své podstatě brzdícím mechanizmem a nástrojem k znovunastolení rovnováhy. Problém je ale v tom, že stát vůči sobě samému žádné brzdící mechanizmy v Ústavě zakotvené nemá.

Státní deficit

Jediní, kdo můžou nežádoucí inflaci rozpoutat, jsou ti, kdo na trh vpustí více peněz, než je společnost schopna výrobními prostředky vyprodukovat. Stát a jeho politická reprezentace napříč politickými stranami již celá desetiletí nepřetržitě navyšuje státní dluh, který na konci září 2022 činil neuvěřitelných 2 890,4 miliard Kč. Jen v letošním roce se současné vládě podařil dluh zvýšit o 424,6 miliard. V následujícím roce hodlá vláda utratit dalších téměř 300 miliard, které si musí opět na úkor státu, tedy nás, občanů, půjčit. To ale bude náš stát již dlužit téměř 3,2 biliónu Kč. Všechny tyto půjčené finanční prostředky pustili politici do oběhu, aniž by je byli schopni vybrat na daních, a to formou rozdávání úplatků převážně těm, od kterých očekávají, že je budou volit. Především se politici zaměřují na oblast státní správy, na kterou mají přímý politický vliv. Zde již výše platů přesáhla výši ve výrobní sféře a ve službách. To je nevídaný jev, který nutí soukromou sféru (aby jim zaměstnanci neutekli do státních kanceláří) dorovnávat mzdu do úrovně státních platů, která ale čerpá z daní vytvořených soukromou sférou. Aby výroba a služby razantní a neustávající nárůst mezd ustály, musí logicky zvedat ceny svých produktů a služeb. Nic navíc se nevyrobilo, ale peněz v oběhu razantně přibylo a ty tlačí ceny všeho stejným tempem rostoucího dluhu nahoru. A to je inflace.

Stejným způsobem se stát chová i v oblasti minimálních mezd, které nařizuje firmám zvedat, bez ohledu na reálnou produkci, hlavně proto, aby zakryl propast mezi platy státních zaměstnanců a výrobou, kterou sám způsobil. Výsledkem tohoto tlaku je další nárust cen všeho. Stejný vliv na zvyšování cen má i navyšování důchodů, který kopíruje inflaci vyrobenou podvodem. Dále sociální dávky a všechny další podpory co nejširšímu spektru voličstva, kterými si politici voliče kupují.  Jádro pudla je v tom, že si na vše politický establishment půjčí od bank a ty jim to ochotně za mrzké úroky, které jsou mimo jiné také nekrytou měnou, půjčí. Banky si půjčí od centrálních bank a ty, aby pokryly zvýšenou poptávku, si je po miliardách bez uzardění jednoduše natisknou. Kruh se uzavřel. Přetlak nekrytých peněz ve společnosti zvyšuje poptávku, a ta automaticky svojí podstatou podněcuje razantní zvyšování cen všeho, co společnost ke svému životu potřebuje.

 

A když celá tato tragikomedie vyšroubuje ceny všeho do závratných výšin, politici sami sebe pasují do role zachránců národa a začnou rozdávat další a další záchranné (půjčené) milodary národu, který sami politickou dluhovou korupcí předtím zbídačili. Žádná z vlád doposud neusilovala o snížení veřejných výdajů, všichni dělali přesný opak. Babišova vláda navýšila státní aparát o více než 45 tisíc nových úředníků. Inkluze prosazená ČSSD, která skončila v politickém propadlišti dějin, nám po sobě zanechala cca 21 000 nových školních asistentů. A stále slyšíme, že nemáme naplněné stavy úředníků, soudců, policistů, vojáků, hasičů, zdravotního personálu a učitelů. Vše se přesouvá do procesu vládního přerozdělování, tedy k socialistickému principů hospodaření, kterému jsme v osmdesátém devátém odzvonili. V současnosti dosahuje velikost státního sektoru v EU 53%. Veřejné výdaje na HDP v ČR narostly na 47,2 %, ještě kousek a budeme moct odzvonit, pro změnu, zase kapitalizmu. Průměrná mzda se ve třetím čtvrtletí z důvodů inflace propadla nejvíce v historii ČR, a to o 9,8% Naši zákonodárci táhnou naši ekonomiku svojí přerozdělovací socialistickou podstatou a dluhem doleva, tedy dolů a to jenom proto, abyste je zase zvolili.

Mějte na paměti, že vše, co stát rozdá na dluh, se přímo úměrně projeví na růstu cen všeho a znehodnotí vaše příjmy a úspory se stejnou razancí, jakou se stát zadlužuje. Tak, jak vše na tomto světě má začátek a konec, i tento inflační podvod, ze kterého mají prospěch jen politici, dospěje jednou ke svému koci. Pokud se ohlédneme do minulosti, končí tyto dluhové vládní hazardy válkou, hyperinflací, státním bankrotem, nebo měnovou reformou.

Přeji vám všem, kdo čtete tyto řádky a celému našemu národu, aby se stal zázrak a  nic z mého prognostického závěru se nenaplnilo.

Petr Havlíček

Autor: Petr Havlíček | středa 14.12.2022 11:30 | karma článku: 31,78 | přečteno: 1268x
  • Další články autora

Petr Havlíček

Stavidla pravdy se zavírají

Cenzura čehokoli je nástroj diktatury, která si usurpuje moc nad druhými. Je to znásilňování příjmu informací a názorů lidí s cílem omezit pravdu.

11.4.2022 v 9:00 | Karma: 26,77 | Přečteno: 937x | Diskuse | Ekonomika

Petr Havlíček

Podvod zvaný inflace

Inflace nám leze do peněženek a politici, kteří ji způsobili, nám znovu tvrdí, že nás před ní budou zachraňovat. Je to nebetyčný bezohledný podvod.

24.2.2022 v 13:30 | Karma: 31,38 | Přečteno: 965x | Diskuse | Ekonomika

Petr Havlíček

Předsedo Rakušane, hodili jste místní samosprávu přes palubu

Krucinál, proč si myslíte, že vás lidé volili? Starostové, to je značka záruky toho, že místní rozvoj bude v dobrých rukách a vy toto důležité ministerstvo dáte Bartošovi, který nikdy nebyl zastupitelem, natož starostou

5.1.2022 v 9:20 | Karma: 38,64 | Přečteno: 1730x | Diskuse | Politická aréna - pro politiky

Petr Havlíček

Svatá vakcinace nefunguje

Můžete si v médiích vychvalovat vakcinaci až do nebe, nahánět lidem hrůzu, strach a vyhrožovat jim postihy. Realita, kterou vidím dnes a denně kolem sebe je poněkud jiná.

2.12.2021 v 12:30 | Karma: 21,65 | Přečteno: 1181x | Diskuse | Ekonomika

Petr Havlíček

Děláte ze zdravých lidí vyvrhele

Nařídili jste nosit roušky, pak respirátory, a to i přes to, že tato ochrana zastavit virus z principu jeho velikosti nedokáže. Slibovali jste 80-90% vakcinační účinnost. Dnes vidíme, že to nebyla pravda.

15.11.2021 v 15:30 | Karma: 36,38 | Přečteno: 1762x | Diskuse | Politika
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

I malé zlevnění hypoték nastartovalo hon na byty. Jak to vystřelí ceny

20. července 2024

Premium Návrat zájemců o bydlení na trh s nemovitostmi při současném útlumu nové výstavby způsobil po...

Detektiva viní z vynášení informací pražským politikům. Zradil ho telefon

20. července 2024

Premium Případ, ve kterém inspekce minulý týden obvinila detektiva Národní centrály proti organizovanému...

Změněný Trump jede a dostává Ameriku. Demokrati věří v překvapení

20. července 2024

Premium Od spolupracovnice MF DNES v USA Donald Trump má našlápnuto. Teď má u republikánů jasnou podporu, a to i tam, kde ji ještě nedávno...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 174
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 4373x
Petr Havlíček
Podnikatel v oblasti designu, projekce a realizace vybavení interiérů.
Od roku 2002 zastává post starosty v obci Vítějeves
Zakladatel a šéfredaktor internetového serveru Pozitivní svět
Publicista a bloger
Zakladatel a předseda správní rady Nadačního fondu Pozitivní svět, který byl založen na podporu společenského života