Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Obchodníci se strachem

Tento článek nemá za cíl zlehčovat nákazu chřipkou, ale hledá odpovědi na to, kde se  společnost odpovědí od politiků doposud nedočkala. Naopak se setkává se zastrašováním a manipulací s veřejným míněním a chaosem.

Od samého počátku mně vrtá hlavou, jak je možné, že z ničeho nic klasická chřipka záhadně zmizela.  Každým rokem této záludné nemoci podlehla celá řada lidí a v roce 2020 se podle statistik nikdo nenakazil klasickou chřipkou ani v jejím důsledku nezemřel. To je už z podstaty této nemoci, která provází lidstvo od nepaměti, nemožné. Aby se tak stalo, muselo by se lidstvo stát, nějakým mávnutím kouzelného proutku, vůči klasické sezónní chřipce imunním. Že by zázrak?

Jak je možné, že celá řada lékařů tvrdí, že se covid dá úspěšně léčit HYDROXYCHLOROCHINEM, což je de facto chinin, tedy lék na malárii bez vedlejších účinků? Politická a odborná reprezentace státu k této záležitosti mlčí jako hrob. Jak to, že politická a hlavně odborná zdravotnická reprezentace státu se nepostaví před kamery a národu neřekne, zda je to lež, nebo pravda. Ještě podivnější je fakt, že tento lék je takřka nesehnatelný, protože byl údajně stažen z prodeje.

Ještě podivnější je způsob léčení covidu. Ve své podstatě vás stát, potažmo zdravotní systém, pokud váš stav není přímo kritický, nijak neléčí. Vše proběhne po telefonu, kde se dozvíte, že máte užívat běžný lék na chřipku, který má doma většina domácností v lékárničce a vitamíny. Na nějaké vyšetření nebo podrobné trasování možných nakažených zapomeňte. Pokud vám začnou kolabovat plíce, přijede záchranka, odvezou vás do špitálu, dají vám podepsat lejstro, uspí vás a napojí na plicní ventilaci. No a pak se buď probudíte, nebo skončíte v pytli. Tohle jsou slova mé známé, která prodělala těžký oboustranný zápal plic a v nemocnici ležela tři týdny. Chválila práci personálu, ale plicní ventilaci na reverz odmítla, a proto prý přežila.

Ze zvědavosti zpovídám každého, kdo covid prodělal a jak nemoc probíhala a musím konstatovat, že je to různé. Někdo se dozvěděl o své nemoci až z testů a nezaznamenal žádné příznaky, další měli mírný průběh, jako při nachlazení. Někteří si doma poleželi s pořádnou chřipkou a  vysokými teplotami a ti, kdo měli oslabenou imunitu v souběhu i s dalšími zdravotními problémy, skončili v nemocnici a někteří bohužel i v márnici. A tak si říkám, že tohle všechno přece dokáže klasická chřipka také. V čem je tedy zásadní rozdíl? V počtu mrtvých? Ten  začal narůstat oproti jiným rokům až někdy v říjnu. Zvláštní na tom je, že blokáda a restrikce mířící na služby a pohyb občanů už probíhaly řady měsíců před nárůstem smrtnosti, tedy  bezdůvodně.  Příčina smrti je nejčastěji definována takto: zemřel s covidem nebo s podezřením na covid.  Pokud by jako příčina smrti byl uveden zápal plic, zřejmě by statistiky nedosahovaly potřebných pandemických parametrů.

Sestra sousedí s primářem a přes plot na něho volala, jaké obavy má ze současného stavu. Pan primář odpověděl toto: „Paní učitelko, ono to ve skutečnosti není tak katastrofické, jak říkají v televizi.“ No tak o co tady tedy jde? Staví se polní nemocnice pro tisíce pacientů, které se teď zase bourají. Nařídí se roušky, které prý nefungují, na řadě jsou respirátory, co bude následovat po nich,  masky a pak skafandry? Nějaký nýmand z ministerstva nakoupí testy, které jsou nespolehlivé, tak se nakoupí další a nakonec se zjistí, že stačí plivnout do misky a je to.

No a teď přichází záchrana ve formě vakcíny, kterou si někdo patentoval před několika léty. A pak, že nejsou jasnovidci. Říkám si, proč bych se nechával očkovat, když mi nic není? Naše teta se nechala v minulosti očkovat proti chřipce a prodělala takovou, že na ni málem umřela. Vakcína proti prasečí chřipce, kterou stát draze nakoupil, skončila nakonec ve spalovně. Dost se divím, že nám ji nenařídili povinně, jak se o to snaží obchodníci se strachem dnes. Když vás pod neustálým tlakem médií a nekompetentních politiků střídajících se po měsíci u vesla nakonec dotlačí k “nedostatkové“ vakcinaci, najednou se zjistí, že to s tou účinností není tak slavné a že se musí očkování opakovat, nejméně jednou, možná že i vícekrát a kdo ví, jestli to nakonec nebude potřeba každý rok, abyste nechytili „covida“, který nám neřád zmutoval v Anglii v Africe a kdoví kde ještě. Prostě dalších vakcín, které se vyrojí s mutacemi, bude potřeba stále dost. A věřte, že výrobci budou mít dost financí na to, aby vlády a především vás, občany, přesvědčili, že jsou vakcíny nezbytné, aby vás zachránily.  A věřím i tomu, že přesvědčovací metody už připravují. Například vám vystaví kartu nebo vám dají rovnou razítko na čelo. Jedině tito orazítkovaní budou mít přístup do divadla, hospody, koupaliště, hotelu, fitneska, obchodu, na své pracoviště, na úřad. Přesně tak, jak to dnes platí s rouškou, zanedlouho s respirátorem. A bude vymalováno. Budeme zdraví jak rybičky, ale jen pokud oni budou chtít.

Je to zvláštní? Slyšeli jste, že by někdo pracoval na vývoji léku na covid? Ona totiž vakcína není lék, jak si mnozí představuji je to prevence, kde její účinnost v souvislosti s covidem je zatím neznámá. Proč? Protože to nebylo kdy zjistit. Uváděná účinnost je pouze vyslovené přání výrobce. Opakované přeočkování je toho důkazem.

A přitom stačí tak málo. Chránit si nosohltan dezinfekcí. To, co se používá na dezinfekci rukou, je alkohol s gelovými přísadami. Já, protože jsem včelař, používám propolis rozpuštěný ve slivovici vstříknutím do úst až na nosohltan. Je to sice hořké, ale zničí to vše, co tam nepatří. Včely propolis používají k dezinfekci celého úlu. Je to přírodní dezinfekční látka, která má mnoho dalších léčivých vlastností, žádné umělé sajrajty. V lékařství se využívá jeho antimikrobiální vlastnosti.  Propolis má baktericidní či bakteriostatické účinky např. na Bacillus subtilissalmonelystafylokoky, bakterie způsobující žaludeční vředy, tuberkulózu, zánět plic, zubní kaz, akné, velmi efektivně likviduje opary, což je virové onemocnění a zanícené rány. Pokud si jím nasprejujete ruce, budou vám aromaticky vonět celý den.

V rámci prevence jsem rozdal propolis ve spreji všem občanům naší obce, všem našim zaměstnancům i přátelům a známým.  Zatím všichni ti, co jej používají, doposud covid nedostali. I dnes je naše obec bez covidu. I takhle jednoduché to může, nevážení politici, být.

Petr Havlíček - nositel pozitivních i negativních zpráv

 

Autor: Petr Havlíček | pátek 5.2.2021 10:00 | karma článku: 28,43 | přečteno: 682x
  • Další články autora

Petr Havlíček

Podvod zvaný inflace

Pojďme si krok za krokem rozklíčovat tento podvodný korupční mechanizmus, který nás připravuje o náš majetek.

14.12.2022 v 11:30 | Karma: 31,78 | Přečteno: 1268x | Diskuse | Ekonomika

Petr Havlíček

Stavidla pravdy se zavírají

Cenzura čehokoli je nástroj diktatury, která si usurpuje moc nad druhými. Je to znásilňování příjmu informací a názorů lidí s cílem omezit pravdu.

11.4.2022 v 9:00 | Karma: 26,77 | Přečteno: 937x | Diskuse | Ekonomika

Petr Havlíček

Podvod zvaný inflace

Inflace nám leze do peněženek a politici, kteří ji způsobili, nám znovu tvrdí, že nás před ní budou zachraňovat. Je to nebetyčný bezohledný podvod.

24.2.2022 v 13:30 | Karma: 31,38 | Přečteno: 965x | Diskuse | Ekonomika

Petr Havlíček

Předsedo Rakušane, hodili jste místní samosprávu přes palubu

Krucinál, proč si myslíte, že vás lidé volili? Starostové, to je značka záruky toho, že místní rozvoj bude v dobrých rukách a vy toto důležité ministerstvo dáte Bartošovi, který nikdy nebyl zastupitelem, natož starostou

5.1.2022 v 9:20 | Karma: 38,64 | Přečteno: 1730x | Diskuse | Politická aréna - pro politiky

Petr Havlíček

Svatá vakcinace nefunguje

Můžete si v médiích vychvalovat vakcinaci až do nebe, nahánět lidem hrůzu, strach a vyhrožovat jim postihy. Realita, kterou vidím dnes a denně kolem sebe je poněkud jiná.

2.12.2021 v 12:30 | Karma: 21,65 | Přečteno: 1181x | Diskuse | Ekonomika
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

I malé zlevnění hypoték nastartovalo hon na byty. Jak to vystřelí ceny

20. července 2024

Premium Návrat zájemců o bydlení na trh s nemovitostmi při současném útlumu nové výstavby způsobil po...

Detektiva viní z vynášení informací pražským politikům. Zradil ho telefon

20. července 2024

Premium Případ, ve kterém inspekce minulý týden obvinila detektiva Národní centrály proti organizovanému...

Změněný Trump jede a dostává Ameriku. Demokrati věří v překvapení

20. července 2024

Premium Od spolupracovnice MF DNES v USA Donald Trump má našlápnuto. Teď má u republikánů jasnou podporu, a to i tam, kde ji ještě nedávno...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde
Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde

Na cestách může být péče o pleť a pokožku náročná. Abyste s sebou nemusela neustále nosit denní a noční krém, sérum, balzám či masku, přišla...

  • Počet článků 174
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 4373x
Petr Havlíček
Podnikatel v oblasti designu, projekce a realizace vybavení interiérů.
Od roku 2002 zastává post starosty v obci Vítějeves
Zakladatel a šéfredaktor internetového serveru Pozitivní svět
Publicista a bloger
Zakladatel a předseda správní rady Nadačního fondu Pozitivní svět, který byl založen na podporu společenského života