Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

JLM

Pravicový Liberál

12. 11. 2011 9:41
Placený článek.

Možná pomůže, když opět zmíním, že tento politicky zcela objektivní článek je zaplacen panem Andrejem Babišem.)

0 0
možnosti
ZH

Zani

11. 11. 2011 17:05
Pak že pozitivní svět :(

Už v druhém odstavci máte logickou chybu. Aby spekulanti mohli spekulovat s dluhopisama, musí je někdo vydat!!! Třeba s mejma nemůže spekulovat nikdo, žádný dluhy nemám. Taky  asi nechápete, že pojišťovny a třeba důchodové fondy, nemaj ze zákona téměř jinou možnost, než kupovat "bezpečné" papíry. (Dneska fakt paradox). A že si Island (jako stát) žil nad poměry? Kde jste na tu hovadinu přišel? Tam stát , aby zabránil krachu bank, tak je znárodnil a tím jaksi přišel k těm dluhům. Naprosto odlišná situace oproti Řecku. (Taky se už z toho pomaloučku začali vyhrabávat.) Jo a Německé banky a pojišťovny jsou  v Řecku zaangažovány 10-18 miliardama. Myslíte že proto dává Merklová záruky na 200 miliard?  Kdyby šlo o Řecko, tak to prostě jen zamáznou a jede se dál. Jenže tady jde od začátku o Itálii a Španělsko. Mě to  se*e taky, ale to není důvod si vymejšlet naprosto nesmyslný příčiny.

1 0
možnosti
M

maxas

12. 11. 2011 4:08
Re: Pak že pozitivní svět :(

Mno ono jde asi o celou Evrozonu, dluhy řecka se uvádějí přes 200 mld, Německo a Francie věří asi po 80 ti mld, německé a francouzské banky okolo 20 (struktura řeckého dluhu Bloomberg) . Kdo tedy drží po 60 ti mld dluhopisů v Německu a Francii? Inu nebankovní finanční instituce neziskovky, investiční fondy a hlavně penzijní fondy atd. Atu je kámen úrazu. Krachne-li banka kde vklady jsou (do 100 tis €) pojištěné, v podstatě se moc nestane, krachne-li penzijní fond a několik milionů lidiček příjde o úspory je malér. Ato hlavně politický. Paní Merkelová a pan Sarkozy nehájí Řecko, ale vlastní občany a zejména vlastní politickou kariéru. Zmínka o referendu, které by mohlo odmítnout "pomoc" způsobilo pád vlády v Řecku a následně i v Italii. No máme se naco těšit.

0 0
možnosti
M

mmaaxxxoo

11. 11. 2011 15:50
.

Celý článek, stejně jako předešlé, je jeden velký nesmysl.Rv

1 0
možnosti
D

DAVIDIANUS

11. 11. 2011 15:26
Naprosto souhlasím a karmuji

Je-li 200 států světa v neskutečném minusu, musí být NĚKDO v neskutečném plusu .... Kdo to je ?

0 0
možnosti
MK

sisemen

11. 11. 2011 15:35
Re: Naprosto souhlasím a karmuji

BINGO !... teď jste udeřil hřebíček na hlavičku.

Komu vlastně všichni dlužíme, a co je tou rakovinou, která nás všechny sežírá?

Když nad zapřemýšlíte, zjistíte, že je to úrok - nesplatitelný úrok. Nakonec - většina těch dluhů jsou jen úroky z úroků.

0 0
možnosti
W

wiki5.5

11. 11. 2011 15:01
chcete hledat viniky

ale pak klidne pisete"proste se bezhlave zilo na dluh"... kdo myslite, ze ti vinici jsou...? vsichni...i vy

1 0
možnosti
R

realya

11. 11. 2011 14:56
No jasně

byly doby, kdy všechny nemovitosti na Václavském náměstí i v Karlových Varech patřily "pracujícímu lidu". A vypadaly přesně podle toho - málem spadly tomu pracujícímu lidu na hlavu.

6 0
možnosti
BP

vášnivý diskutér

11. 11. 2011 14:59
Re: No jasně

;-D;-D;-DR^

0 0
možnosti
BP

vášnivý diskutér

11. 11. 2011 14:32
no tak nevím

Za vše může zlý bankéř? Nemovitosti a podniky v rukou zahraničních investorů - světe div se, on když někdo něco vlastní nebo vyrábí tak si z toho bere i zisk. Ale to co jste nevysvětlil je ten fakt, kdo nutí českou vládu si půjčovat? Proč vznikají každoročně schodky státního rozpočtu?? Myslím, že jádro pudla vězí primárně v levičácky nastavených mandatorních výdajích v celkové struktuře nastavení státního hospodaření, na které se velmi snadno zvyká, a nikoliv ve zlých bankéřích

1 0
možnosti
MK

sisemen

11. 11. 2011 14:43
Re: no tak nevím

hmm ... a že největší dluhy vznikají za pravicových vlád (i když ono to je vlastně jedno), např. Kalousek státní dluh, za 5 let co je ve funkci, zdvojnásobil: http://www.zvedavec.org/vezkratce-5314.htm

1 0
možnosti
RJ

RenataZ

11. 11. 2011 14:25
S Islandem je to jinak

Jim ten blahobyt zaplatil anglický důchodce. A stejně by to bylo s Řeckem. V těch německých bankách jsou důchodové fondy. To je ovšem ještě horší než v Anglii.

0 0
možnosti
MK

sisemen

11. 11. 2011 13:56
hezký článek ...

... ale jak z toho ven?

tady je řešení: http://ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf

0 0
možnosti
  • Počet článků 174
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 4374x
Petr Havlíček
Podnikatel v oblasti designu, projekce a realizace vybavení interiérů.
Od roku 2002 zastává post starosty v obci Vítějeves
Zakladatel a šéfredaktor internetového serveru Pozitivní svět
Publicista a bloger
Zakladatel a předseda správní rady Nadačního fondu Pozitivní svět, který byl založen na podporu společenského života