Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Ve vesnici "koluje měna". To znamená, že si obyvatelé platí za zboží a služby. Podle popisu to budou dělat systematicky => jde o podnikání se vším, co k tomu patří.

-

Někteří mají pracovat venku - to bude stačit nejen na nutné nákupy zvenčí, ale i na platby zdravotního a sociálního pojištění za všechny?

2 0
možnosti
MM

V článku je celá řada doměnek, založených na vlastních zkušenostech a vlastním světovém názoru pisatelky. S realitou to nemá nic společného, i když s některými bod lze souhlasit. Například ta rovina esoteriky vs. materialismus je patrně u Zeměsouznění nastavena nepřiměřeně v nerovnováze. Typické ovšem je, že o akci byl enormní zájem. I nám se to děje, na přednášku přijde mnoho lidí, avšak zájem každého z nich je limitován jeho znalostmi, a ty jsou bohužel žalostné. Sám o sobě název ekovesnice je blbost. U nás to nazýváme Česká rodová osada a má to přirozeně vlastní zákony. Nejdůležitější ze všeho je však změna myšlení. Proto jsme založili vlaszní školu a jasně stanovili, že do rodové osady vpustíme pouze její absolventy. Jakkoli se to zdá nedemokratické, je to jediná záruka úspěšného zrodu a dlouholetého přetrvání takového projektu.

1 0
možnosti
Foto

Název ekovesnice nemusí být úplně špatně.

Eko je zkomolením původního řeckého oikos neboli dům či obydlí.

Pokud je ta vesnice zaplněná domy, tak je to vlastně správně - byť trochu zmotané svou vícejazyčností. :-P

0 0
možnosti
  • Počet článků 380
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2107x
Spisovatelka, publicistka, překladatelka na volné noze, původně bioložka, v současnosti přírodní zahradnice a ekoložka, www.hauserova.cz. Jako editorka jsem vymyslela a dala dohromady Encyklopedii soběstačnosti 1-3 a totéž jsem v letech 2014-2021 dělala s edicí brožurek Klíč k soběstačnosti, viz e-shop na www.permakulturacs.cz. Radím s plánováním a osazováním nízkoúdržbových přírodních zahrádek, viz www.prirodni-zahradky.cz. Mé minikurzy přírodního zahradničení najdete na www.naucmese.cz.

Pokud byste chtěli dostávat můj měsíční permakulturně-ekologický zpravodaj Permatruhlík, nebo pokud byste mi chtěli cokoli sdělit, pište na evahauserova@gmail.com.