Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
KT

To jsou takové ideální představy, takto může fungovat maličká firma, nejlépe rodinná.

Mám i vlastní zkušenost. Jako výtvarnice na volné noze jsem i za totality byla zvyklá si zařídit vše od sehnání práce, obstarání materiálu až po její odevzdání. Po převratu jsem si zařídila menší firmu a předpokládala, že poběží tak, jak popisujete. Po čase jsem přibrala společnici a firmu jsme rozšířily. Každý měl svůj úkol a své místo. Předpokládala se i nějaká zodpovědnost. Dostali možnost i využívání třeba dílny nebo auta po pracovní době pro vlastní potřebu.

Výsledek: Kradli materiál, vyřizovali své kšefty v pracovní době, nestíhali svěřenou práci a firma šla pomalu do háje. Společnice odešla a zařídila se pro sebe a já ještě nějakou dobu táhla firmu zase sama posléze za pomocí dcery.

Nakonec jsme s dcerou firmu zlikvidovaly a založily si rodinnou jen spolu bez zaměstnanců. Firma vyžaduje hodně práce, ale konečně fungujeme bez problémů. Většinu výroby pořizujeme dodavatelsky.

1 0
možnosti
  • Počet článků 380
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2106x
Spisovatelka, publicistka, překladatelka na volné noze, původně bioložka, v současnosti přírodní zahradnice a ekoložka, www.hauserova.cz. Jako editorka jsem vymyslela a dala dohromady Encyklopedii soběstačnosti 1-3 a totéž jsem v letech 2014-2021 dělala s edicí brožurek Klíč k soběstačnosti, viz e-shop na www.permakulturacs.cz. Radím s plánováním a osazováním nízkoúdržbových přírodních zahrádek, viz www.prirodni-zahradky.cz. Mé minikurzy přírodního zahradničení najdete na www.naucmese.cz.

Pokud byste chtěli dostávat můj měsíční permakulturně-ekologický zpravodaj Permatruhlík, nebo pokud byste mi chtěli cokoli sdělit, pište na evahauserova@gmail.com.