Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Kocábe, Kalousku, Bursíku, Dobrovský a Štětino, styďte se!

Většinu z těchto "zastánců lidských práv", jsme obvykle zvyklí čas od času vídat na protifašistických demonstracích, kde mnozí z nich ve svých plamenných projevech odsuzují princip kolektivní viny, který je v České republice často uplatňován na Romy, Židy, černochy, Araby, či homosexuály. Často se tak děje zejména, když je jejich emotivním proslovům zajištěna dostatečná mediální publicita, na celé taškařici nechybí média a někteří z nich si tak mohou přihřát svoji předvolební polívčičku.

Michael Kocáb společně s Martinem Bursíkem.Foto: Vít Hassan

 

Včera jsem se stal svědkem, tak trošku jiného divadla. První dva z výše jmenovaných se zúčastnili akce pod názvem "Demonstrace za suverenitu Ukrajiny, za vaši i naši svobodu". Akci zorganizovala facebooková skupina "Chceme demokratickou Ukrajinu", které vévodí řadový zaměstnanec Mladé Fronty, bloger, aktivista a politický loser Martin Uhlíř, společně se zpěvákem ze skupiny BoneBroke, Jiřím Barešem. "Demokraté" z těchto Facebookových skupin, jsou proslulí tím, že pokud jim někdo na zeď jejich iniciativy napíše nesouhlasný, byť slušně napsaný komentář, který se neshoduje s jejich černobílým viděním světa, tak je zpravidla okamžitě smazán a dotyčný je zabanován.

 

To samé se však děje i na demonstracích "Za demokratickou Ukrajinu", které společně pořádají. Minulý týden jsem byl svědkem toho, jak byl na protestu s názvem “ZA VAŠI I NAŠI SVOBODU. NE RUSKÉ OKUPACI UKRAJINY”, který se konal pod sochou sv. Václava na Václavském náměstí v Praze, na pokyn organizátorů akce, z pódia vyveden rusky mluvící Rom. Pravda - huhlající Rom dle svého projevu, nepatřil zrovna k výrazným řečníkům, ale to ostatně ani jeden z jeho předřečníků Karel Schwarzenberg. Rom nikomu nevyhrožoval, nebyl napitý, ani se nechoval agresívně, přesto byl v obavách ze svého projevu, organizátorem celé akce Michalem Topovem, prakticky ihned poté, co se objevil v blízkosti pódia, vykázán pryč a vyveden ven policisty, kteří mu tykali a vyžádali si po něm jeho osobní doklady. Ukrajinec, který po "Breivikovsku", přímo před zraky stejných policistů, hajloval, naopak nechal dotyčné policisty, zcela klidnými.

Organizátor demonstrace “ZA VAŠI I NAŠI SVOBODU”,Michal Topov (uprostřed), nechává z akce vyvést Roma.

Ale, zpět k včerejší akci. Pochod pod názvem "Demonstrace za suverenitu Ukrajiny, za vaši i naši svobodu", začínal na Křížovnickém náměstí u sochy Karla IV a končil na Hradčanském náměstí, před sochou T.G.M. Petr Marek z iniciativy bezkomunistů.cz v jeho úvodu pronesl: „Je tomu přesně 75 let, kdy na Pražský hrad přijel 15. března 1939 Adolf Hitler. Tomu předcházel Anschluss Rakouska a zabrání Sudet s argumentem, že je potřeba ochraňovat německé menšiny, byť žijí na území jiného suverénního státu. To samé teď říká Kreml a nejvyšší ruský představitel Vladimír Putin"

Řadový zaměstnanec Mladé Fronty Martin Uhlíř, "muž bez stínu" Michael Kocáb a Miroslav Kalousek.

 

Jako jeden z dalších z řečníků se na pódiu vystřídal první místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek, který mi na moji otázku zopakoval předem naučenou "štětinovskou" mantru o tom, že radikálové z hnutí Pravý sektor, v ukrajinské revoluci rozhodně nesehráli klíčovou roli. Na akci nechyběla ani Kateřina Jacques, která s sebou, jak bývá na podobných demonstracích jejím zvykem, nezapomněla vzít ani své dítě a celou kýčovitou propagandu, tak dotáhla k naprosté dokonalosti. Na pódiu následně vystoupili například předseda strany LES, Martin Bursík, či bývalý ministr pro lidská práva Michael Kocáb. Oba dva se společně s bývalým federálním ministrem obrany Lubošem Dobrovským a senátorem Jaromírem "Dinosaurem" Štětinou, podepsali pod otevřený dopis adresovaný médiím a premiéru Bohuslavu Sobotkovi, ve kterém premiéra žádají, o to, aby zavedl sankce vůči Rusku. Ve zmíněném dopise stojí: „Teprve potom ruští občané sami pochopí, že je Putinův demokratický režim vede do izolace. Cena svobody je penězi nevyčíslitelná" 

 

 

 
 Mezi hlavní body požadovaných sankcí vůči Rusům žijícím v České republice, patří: 

 

  • okamžité zastavení vydávání víz občanům Ruské federace

 

  • zrušení možnosti obdržet dvojí občanství pro občany Ruské federace od 1. 1. 2015

 

  • zmrazení kont ruských občanů v České republice s cílem prověřit legálnost těchto vkladů

 

  • zastavení vstupu ruského byznysu a kapitálu do České republiky

 

  • zrušení tendru na výstavbu nových jaderných reaktorů v Temelíně.

 

 

 

Pokud by výše zmíněný požadavek, který chce na základě principu kolektivní viny uvést sankce na všechny Rusy žijící v České republice, zazněl z úst představitelů nějaké extrémistické strany, tak bych ho s tím, že se jedná o uplatňování kolektivní viny na řadových Rusech, jednoznačně odsoudil. Stejně tak, bych podobný dopis odsoudil, pokud by byl po americké invazi v Iráku, určen všem občanům USA, žijícím v České republice..., po pokusu o rasově motivovanou vraždu s mačetami v Novém Boru, určen všem Romům..., po jatkách se sekáčkem v Londýně, určen všem černochům..., po novoročním "ohňostroji" v budově palestinské ambasády v Praze, určen všem Palestincům..., či po výbuchu granátu v centru Prahy, určen všem Židům... Co mě však překvapuje je to, že tento požadavek nezazněl z úst představitelů žádné extrémistické strany, nýbrž z úst "demokratů", "humanistů", "bojovníků za lidská práva" a bývalého ministra pro lidská práva Michaela Kocába, který ve svých plamenných projevech na antifašistických demonstracích, vždy princip kolektivní viny tvrdě odsuzoval. Anebo lze princip kolektivní viny uplatňovat selektivně jen vůči řadovým Rusům, tak, jak se to v současné době těmto "bojovníkům za lidská práva", zrovna hodí do krámu? - Ne, princip kolektivní viny nelze uplatňovat v žádném případě. Vždy jsem se vůči uplatňování principu kolektivní viny, velmi ostře stavěl, jsem zásadový a proto ani dnes nehodlám udělat výjimku. Podobnou propagandu si totiž nedovolili dělat ani komunisté: Kateřino Jacques, Luboši Dobrovský, Michale Kocábe, Martine Bursíku a Jaromíre Štětino, styďte se!

 

 

Čtěte také: Joseph Goebbels by se divil, jaké má zdatné následovníky

 

Autor: Vít Hassan | neděle 16.3.2014 22:00 | karma článku: 38,63 | přečteno: 4111x
  • Další články autora

Vít Hassan

Radim Jančura: „Cestování je otrava, ale ve chvíli, kdy pijete kávu, tak Vám cesta uteče.”

Radim Jančura (*12. ledna 1972, Ostrava) je český podnikatel a manažer, známý především jako majitel a vlastník společností Student Agency a RegioJet.

6.6.2024 v 13:34 | Karma: 12,24 | Přečteno: 490x | Diskuse | Společnost

Vít Hassan

Petr Pilát: „Když jezdec odejde domů jenom s lokty od krve, tak je to fajn.”

Petr Pilát (*12.3.1991) Momentálně bydlí v Zaječicích se svou rodinou. Na motorce jezdí od svých 3 let a FMX začal skákat již ve svých 10 letech. V roce 2005 se zapsal do dějin, když jako nejmladší člověk na světě skočil backflip.

25.1.2024 v 13:34 | Karma: 9,13 | Přečteno: 268x | Diskuse | Sport

Vít Hassan

Výběr mých 60 nejlepších fotografií za rok 2023

Takový byl můj fotografický rok 2023. V silvestrovském fotoblogu již tradičně přináším výběr svých nejlepších fotografií, které jsem pořídil v uplynulém roce. Do diskuse mi napište jaké 3 Vás zaujaly nejvíce.

31.12.2023 v 13:34 | Karma: 18,84 | Přečteno: 591x | Diskuse | Fotoblogy

Vít Hassan

„Až se k tobě příště nějaký hloupý Izraelec bude chovat podobně, tak mi zavolej.“

Na iDnes jsem si přečetl článek s titulkem Výčepní v Praze odmítl obsloužit židovské hosty, potyčku řešila policie. Reportáž popisovala to, že výčepní v hospodě U Hrocha údajně odmítl obsloužit židovské hosty kvůli jejich víře.

28.10.2023 v 10:10 | Karma: 45,92 | Přečteno: 21639x | Diskuse | Politika

Vít Hassan

Výběr mých 90 nejlepších fotografií za rok 2022

Takový byl můj fotografický rok 2022. V silvestrovském fotoblogu již tradičně přináším výběr svých nejlepších fotografií, které jsem pořídil v uplynulém roce. Do diskuse mi napište jaké 3 Vás zaujaly nejvíce.

31.12.2022 v 13:34 | Karma: 19,62 | Přečteno: 771x | Diskuse | Fotoblogy
  • Nejčtenější

Francouzský volební šok. Vyhrála levicová koalice, Le Penová je až třetí

7. července 2024  14:25,  aktualizováno  8.7 6:05

Druhé kolo předčasných parlamentních voleb ve Francii překvapivě ovládla levicová Nová lidová...

Spadlý strom v Praze zranil dva lidi. Bouřky v Česku komplikovaly dopravu

6. července 2024  11:58,  aktualizováno  22:56

Silné bouřky, které v sobotu večer přecházely přes Česko, za sebou zanechaly mnoho škod, potíže v...

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Vraťte se domů! Barceloňané stříkali vodu na turisty, ti opouštěli restaurace

8. července 2024  9:51

Zatímco turisté obědvali nebo se jinak občerstvovali v centru Barcelony, téměř tři tisíce místních...

Tajný Orbánův dopis lídrům EU: popsal Putinovo překvapení i pohled na válku

9. července 2024  16:18,  aktualizováno  19:36

Maďarský premiér Viktor Orbán po setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem poslal špičkám EU...

Smrtící žabí jed. Silné psychedelikum ve světě zabíjí, v Česku je volně prodejné

13. července 2024

Premium V Česku si zcela legálně a snadno můžete koupit silné psychedelikum s efektem intenzivnějším než u...

Má na to? Přeřek na summitu ukázal, že média nad Bidenem zlomila hůl

13. července 2024

Premium Zásadní tisková konference vůdce svobodného světa k 75. výročí NATO se stala okukováním a...

Slovenský festival Pohoda zasáhla silná bouře, zřítil se jeden z velkých stanů

12. července 2024  22:17,  aktualizováno  23:14

Silná bouřka zasáhla slovenský hudební festival Pohoda, kde se zřítil jeden z velkých stanů....

Velmi silné bouřky zasáhly Česko. Zatopily domy a na Moravě zranily dva lidi

12. července 2024  12:06,  aktualizováno  21:53

Přímý přenos Česko opět zasáhly bouřky, které postupovaly tradičně od západu na východ. Škody napáchaly zejména...

  • Počet článků 244
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 4098x
Jsem profesionální fotograf a novinář na volné noze. Toto je můj osobní blog, kde převážně přepublikovávám mé v jiných médiích vydané fotografie a rozhovory s osobnostmi.

V diskusi odpovídám pouze na slušné dotazy směřující k tématu daného článku. Příspěvky nesouvisející s tématem daného článku nekompromisně mažu.

Navštivte můj fotoweb:

http://vithassan.wixsite.com/photography

Instagram: 

https://www.instagram.com/vit.hassan.photography/