Trestní oznámení na Petra Fialu za šíření poplašné zprávy, že jsme ve válce
Strana DOMOV podala trestní oznámení na předsedu vlády ČR prof. PhDr. Petra Fialu, za šíření poplašné zprávy v médiích a na veřejných shromážděních, když prohlásil že "Česká republika je ve válce". Zákony v České republice platí pro každého bez výjimky a podle nich čl. 43 Ústavy ČR, zákon č. 1/1993 Sb. platí, že vyhlášení války je válečný stav, který vyhlašuje parlament České republiky přičemž k přijetí usnesení o vyhlášení válečného stavu je nutná nadpoloviční většina obou komor parlamentu. Citace: „Parlament rozhoduje o vyhlášení válečného stavu, je-li Česká republika napadena, nebo je-li třeba plnit mezinárodní závazky o společné obraně proti napadení“.
Pokud by k výše uvedenému podle Parlamentu došlo, pak teprve vyhlášení války jako nejdůležitější formální akt pro národ učiní písemně nebo formou projevu prezident republiky, která je podle článku 63 ústavy vrchním velitelem ozbrojených sil. Vyhlášení války je vážný formální akt a nelze ho oznamovat na mítincích podle názoru toho či onoho politika. Jedině pak by tedy měl pan Fiala právo tak vážnou věc prohlásit v projevu národu.
Tento stav však v ČR nenastal. Nejsme ve válce. Což premiér Petr Fiala, měl a musel vědět, vzhledem k své funkci ústavního činitele a navíc vysokoškolského pedagoga v oboru politologie.
Proto na něj podal advokát Mgr. Luděk Růžička trestní oznámení za šíření poplašné zprávy za skutkové okolnosti, že dne 27.2:2022 ve vysílacím čase v debatě na TV Prima, kde podezřelý prohlásil: „Jsme ve válce, je to útok proti svobodnému světu“, přičemž tyto výroky měl prohlašovat i na veřejných shromážděních, kterých se účastnil z titulu své funkce předsedy vlády ČR. Tyto výroky přejaly sdělovací prostředky jako např. IDNES.CZ, www.blesk.cz, Echo24, www.seznamzprávy.cz a další.
Co k tomu dodat: I když celý svět sleduje chování Ruska na Ukrajině a snaží se pomáhat vyděšeným uprchlíkům, zatím žádný stát a ani naše republika válku Rusku oficiálně nevyhlásila. A žádný politik zatím nemá proto právo takovou hrůzou strašit své občany a to i kdyby si sám válku přál. Toto právo má dle ústavy pouze prezident republiky jako vrchní velitel ozbrojených sil. Nemůže si ho přihlašovat bez jeho pověření ani premiér. A argumentace, že byl pandemickou novelou vyhlášen výjimečný, protože ten vzniká pouze vyhlášením války a tedy ve válce jsme naprosto neobstojí.
A co je velmi důležité před budoucími prezidentskými volbami: Občané by si měli uvědomit jak obrovskou pravomoc dávají prezidentskému kandidátovi. Že není pravda, co šíří tzv. nepolitičtí politici, že funkce prezidenta je pouze k tomu, aby visel jeho obraz ve školách a nemá stejně žádnou pravomoc. Má pravomoc. A to tu největší. Z ústavy má podle čl. 63 funkci velitele ozbrojených sil a tudíž právo schválit či neschválit vyhlášení války. Že by to proto měl být člověk s velkým politickým rozhledem a to zejména v zahraniční politice a především velice rozvážný politik, který je schopen řešit i velmi vážné problémy diplomatickou cestou.
© Kulturní komise ČR, z.s.
Ivana Haslingerová
Knížákovy květy ve sněhu připomínají něhu

Ve středu 22. dubna 2025 byla v prodejní SIN Gallery na Jungmanově náměstí 258/13 v Praze 1 otevřena výstava z nových prací profesora Milana Knížáka. Kromě nádherné barevnosti spojuje obrazy skryté kouzlo.
Ivana Haslingerová
Pět let od smrti nesmrtelného Karla Gotta

Johann Wolfgang Goethe v době své největší slávy na dotaz co by si ještě od života přál odpověděl: Stát se nesmrtelným a pak umřít.Gott se stal svým životem a uměním skutečně nesmrtelným. Kněžna Zaháňská by řekla “Šťastný to muž.“
Ivana Haslingerová
Senátorka Daniele Kovářová: ZLO PŘICHÁZÍ Z ISTANBULU

Skupiny aktivistů, bojovníků za práva žen a pomýlených podporovatelů Istanbulské úmluvy matou veřejnost výmysly o tom, že četnost domácího a sexuálního násilí roste a že je třeba ty kruté chlapy stíhat přísněji.
Ivana Haslingerová
Krásné narozeniny pane prezidente

Zůstaňte ještě dlouho pane prezidente tak svěží jako na posledním semináři v ČNB, kde jste vysvětloval, proč je hospodářství ČR na šikmé ploše.
Ivana Haslingerová
Nechte učit Ševčíka a do čela VŠE postavte vzdělaného makroekonoma!

Snad již celý národ ví, že rektor Vysoké školy ekonomické Petr Dvořák přímo fanaticky usiluje o odvolání docenta Miroslava Ševčíka z postu děkana nejvýznamnější fakulty školy, kterou řídí, Národohospodářské fakulty VŠE.
Další články autora |
Chlípní rudoarmějci na lovu. Slavný fotograf nafotil tutlanou sexualitu v SSSR
Seriál Jen rok po Stalinově smrti dorazil do Sovětského svazu Henri Cartier-Bresson. Slavný francouzský...
Koruny místo eur. Reebok nabízel oblečení za hubičku, Češi zběsile nakupovali
Za neobvykle nízké ceny nabízel oblečení internetový obchod značky Reebok. V sekci „výprodej“ na...
Poslala manželce zprávu, že jsme milenci. Sekal jsem ji do hlavy, vypověděl primář
Šokující detaily mimořádně brutální vraždy dnes zaznívají u Krajského soudu v Plzni, kde stanul...
V Indii se zřítil letoun s 242 lidmi mířící do Británie, dopadl na lékařskou ubytovnu
Letadlo společnosti Air India s 242 lidmi na palubě mířící do Británie se krátce po startu zřítilo...
Rudé prádlo a finta se třpytkami. Strip klub v Charkově nabízí show i útěchu
Když si dvacetiletá Lisa na svou směnu ve striptýzovém klubu v ukrajinském Charkově obouvá boty na...
Bití kojence v přímém přenosu na síti. Matka zůstane bez trestu, uzavřela policie
Mladá matka z Vysokého Mýta, která letos v únoru vyvolala vlnu pobouření, když během živého...
„Emily, ostříhej mi vlasy.“ Fanoušek Linkin Park měl jasný cíl. Nevěřili mu, pak zírali
Překvapivou „celebritou“ jubilejního 30. ročníku festivalu Rock for People v Hradci Králové se stal...
PRO Právo Respekt Odpovědnost
Krajně pravicová strana PRO vznikla v roce 2022 kvůli covidovému očkování i válce na Ukrajině. V...
V Rusku je falešné všechno. I Putinův mírový vyjednavač, píše ruský historik
Premium Bezvýsledné mírové rozhovory mezi Ruskem a Ukrajinou přitáhly pozornost k postavě Vladimira...

Akční letáky
Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!
- Počet článků 399
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1394x
Po nedobrovolném opuštění vědecké práce díky bezprecedentnímu zásahu Rudolfa Zahradníka musela i přes předchozí dvojnásobné udělení mimořádné odměny ČSAV za výsledky své práce z ČSAV odejít. Místo vědeckých prací o supravodičích a pod. byla nakonec nucena psát o zvířatech, politicích a podobných záležitostech. Nakonec se psaní článků a esejí stalo její druhou životní láskou a od roku 1996 je šéfredaktorkou Kulturně-hospodářské revue @Fragmenty_news a jednatelkou Kulturní komise ČR, z.s.
Ve volných chvílích kromě turistiky ráda maluje. Ilustrovala např. knihu pohádek spisovatelky a básnířky Českomoravské vysočiny Libuše Pamětnické "Strašidla ze Zálesí".
Nikdy nebyla členkou KSČM neboť komunismus pokládá za největší neštěstí lidstva 20. století.