Nebýt Tomia Okamury vládní pandemický zákon by přinesl apokalypsu národa

Předložený vládní pandemický zákon je dokladem toho jak touží vláda po diktatuře a zejména jak je odtržena od života a problémech občanů. Kdyby vstoupil v platnost stane se ČR národem žebráků a bezdomovců. Kde jsou Fialovy sliby?

 

*  Vláda za neuposlechnutí zákona zavádí drakonické 1 milionové pokuty pro občany a 3 milionové  pro živnostníky a podnikatele.

* Vláda požaduje zapsání těchto zločinců do rejstříku trestů, čímž jim zamezí získat po pandemii živnostenský list jako osobám trestně stíhaným. 

*  A to vše navrhuje vláda na dobu neurčitou, tedy s možností použití do nekonečna.

*  Vláda nakáže lidem přestat pracovat, ale bezprecedentně omezuje návrh na náhradu škody jak zaměstnancům, tak podnikatelům.

*  Vláda tak zničí pandemickým zákonem svévolně lidem životy, stanou se z nich žebráci vděční za pár korun na dávkách v nezaměstnanosti. Bude-li na ně vláda mít.

Toto vše a mnoho dalšího stojí v návrhu nového pandemického zákona, který předložila vláda poslanecké sněmovně ke schválení. A nebýt odvážného předsedy SPD Tomia Okamury, tak jsme se o těchto neuvěřitelných hrůzách chystaných na nás občany dozvěděli až po jeho schválení. Vláda totiž tichošlápsky a zrádně požadovala pod záminkou hrozby pandemie jeho schválení ve zrychleném čtení. 

Zrychlené čtení zamezí totiž diskusi o předloženém zákonu ve výborech poslanecké sněmovny, o jejich připomínkování a předložení opět sněmovně ke schválení a poté teprve je zákon poslán ke schválení k dalšímu schvalování senátu. Poté je poslán opět do sněmovny s připomínkami senátorů. Sněmovna ho znovu prodiskutuje a pak po prodiskutování připomínek senátu zákon schválí a odešle k podpisu  prezidentu republiky. Ten ho prodiskutuje se svým hradním legislativním odborem a v případě, že naleznou hradní právníci chyby zašle zákon prezident sněmovně ke zvážení jejich připomínek s tím, že ho jinak nepodepíše. Zákon je sice za měsíc schválen i bez podpisu prezidenta, ale přece jen má prezident možnost ho kritizovat a sněmovna se většinou snaží podobným situacím vyhnout. Toto vše při zrychleném přijetí zákona odpadá a zákon je přijat tak jak je navržen vládou pouhým odhlasováním poslanci, kteří neměli čas se nad ním pořádně zamyslet či prodiskutovat ho s právníky.. 

Pan poslanec Okamura vše rozebíral ve sněmovně několik hodin a vysvětloval jak bezprecedentně omezuje vláda tímto zákonem životy všech občanů. Podařilo se mu zatím za pomoci obstrukcí  schválení zákona pozdržet, ale vláda se snaží o prosazení toho, aby připomínky poslanců byly omezeny na 5 minut. Takže je velké nebezpečí, že se po přijetí zákona staneme postupem několika měsíců  národem trestně odsouzených bezdomovců na podporách, protože vše co zákon vyžaduje nelze stoprocentně splnit. Podrobně o tom přinesu zprávy v dalším článku. 

Zde jsem chtěla jen upozornit na to nejhorší a zejména na to, aby se každý z nás zamyslel nad tím jací lidé nám vládnou. Jak je vůbec možné, že někoho může napadnout taková nehoráznost, že nejen důchodci a studenti, ale ani většina lidí s průměrným platem kolem 15 000Kč by mohla zaplatit milion korun. Nehledě k tomu jak to přetíží soudy žalobami o věznicích nemluvě. Je prostě vidět v jak odtrženém světě od života občanů žijí ministři a poslanci se statisícovými platy a že jim jde jen o získání zákona na udržení moci.

Vždy jsem myslela že pouze komunističtí a nacističtí diktátoři si zaváděli vlastní zákony sloužící prosazovat jejich rozkazy. Byla jsem hodně ale opravdu hodně naivní. A to mám to štěstí, že jsem žádnou stranu z koaliční vlády nevolila. Jak asi musí být těm občanům, kteří některou volili s naivní nadějí, že její poslanci budou lepší než ti předchozí. Speciálně když současný premiér Petr Fiala jim to tak důrazně sliboval.

Děkujeme pane Okamuro! Ať Vám žehná Bůh ve všech dalších krocích.

©Kulturní komise České republiky, z.s.

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Ivana Haslingerová | pátek 4.2.2022 12:27 | karma článku: 10,26 | přečteno: 115x