Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
VK

Proč se soudci, policisté a vlastně všichni nechají uplácet? Protože v dnešním státě je strašně těžké si vydělat. Stát, kde má fotbalista větší plat než hasič je zvrhlý.  Soudce studoval dlouhá léta a pak mu stejně nezbyde než si pořádně nahrabat aby žil na úrovni jaké chce. Policista? Tak jejich plat je vyloženě výsměch a nebýt hasičů dobrovloníků, kteří to dělají vesměs zadarmo jako koníček, tak se tu dnes promenádujeme ve vyprahlé pustině. Krade každý. A kdo říká, že ne, tak ten o to víc. Všichni se koukali na Ratha jako na úplatného zvrhlíka a "dobře mu tak" a přitom znám málo lidí, kteří by si nekoupili nějakou věc za levno a zjišťovali si, jestli třeba není kradená. I tohle je krádež, ale v menším měřítku. Chtěla bych vidět většinu populace, která by byla na vysokých postech a někdo za nimi přišel třeba jen s pár tisícovkama. Kolik by jich odmítlo? A ani nemusí být na vysokých postech, úplatek je i kafe doktorocvi, ale pořád je to STEJNÝ ÚPLATEK! A takoví na zlodejě nadávají nejvíc. Vadí mi to, co sám jsem.

A sekat jim ruce? Proč? To budeme národ Bezručků? Začněme od škol. Neučme děti, kdo kdy zemřel a kdy byla jaká válka.Stejně si to nikdo nepamatuje a pokud přecejen někdo projeví značný zájem o historii, ať je pro něj připravena speciální škola. 

Naučme děti pouze značně osekaný historický základ a dejme jim do vínku učení o životě, o tom jak být slušným člověkem, o tom, co je to morálka, etiketa, láska k rodičům, jak trávit smysluplně volný čas a hledat si zájmové aktivity, jak efektivně pracovat, jak se nebát práce a jak komunikovat na úrovni. Pak neporostou ve státě zloději, ale sebevědomí lidé, kteří si budou umět jak poradit se svým volným časem, tak s pracovní náplní.

1 0
možnosti
PS

K poslednímu odstavci - proč po roce 1990 se nezavedl systém vyučování podle J.A.Komenského? Proč se stále ohlížíme po pofiderních vzorech, kde se ve školách střílí a vraždí lidé na ulicích? Ve výchově nové generace je základ, jinak se z marasmu nedostaneme. Bude líp.R^

0 0
možnosti
Foto

V právním státě na jedné straně a pravděpodobně úplatnými soudci na straně druhé je vyloučené zavřít kohokoliv skutečně vinného, když chybí zájem těch vzadu o jeho likvidaci. Když však mají důvod někoho zlikvidovat, tak se to prostě dá zařídit. Taková Parkanová by měla být ve vatbě jen co se rozjela kauza s letouny Casa a ono je najednou ticho po pěšině. Policie u nás není nástrojem spravedlnosti, ale těch mocných vzadu.

3 0
možnosti
PS

Souhlas. Do určité míry si za to my, voliči, můžeme sami. Od roku 1990 volíme negativně - jednou Pepík a podruhé Franta. Příště zase obráceně, aby se "tam" nedostal ten druhý. Po roce 1990 se nám potichu, ale jistě vkradla moc peněz. Vše je o penězích, ale jde to změnit. Všichni k volbám a dát hlas jen NEparlamentním stranám. Potom změny nastanou skutečné....R^

3 0
možnosti
LZ

Musím s vámi souhlasit, na jednu stranu mnou cloumala nehorázná radost, že na některé z nich konečně došlo, po překonání této ovčanské radosti ve mě začal hlodat pocit podivnosti za jaké situace a jakým způsobem se to stalo, a jestli opravdu ještě jde o právní stát. Včera večer jsem si prohlížel fotky ze zásahu policie proti demonstrantům v Ceských Budějovicích (nechám stranou kdo si co zasloužil, a jestli to bylo správně), co mě překvapilo, byla policie ozbrojená tzv. teleskopickým obuškem, speciální složky kde bych to nějak v rámci utajení i pochopil, ale i těžkooděnci, žádné tonfy jako vždy, ale teleskopické obušky kam se podívám. Vzhledem k tomu, že jsem celkem nedávno měl možnost jeden držet v ruce, můžu říct že se jedná o zbran, kterou jde jediným úderem zabít člověka, železný prut, s ocelovou kuličkou na konci, a je jen otázka času kdy některý z těchto "policistů" s ní zabije kohokoliv, v tom stresu co u těch zásahů prožívají nebude divu, a že to bude někdo nevinný to už bude zákon schválnosti. A tak se musím čím dál víc ptát, jde ještě o právní stát, nejde už o policejní brutalitu, a co přijde příště eskadry smrti (to už přeháním, tedy doufám), nepřerostla nás už trochu ta naše policie a státní zástupci?

2 0
možnosti
Foto

Souhlasím s vámi, je to divné, je to nebezpečné. Zavřít "všemocnou vládkyni" za to, že ji poslouchali generálové vojenské rozvědky je stejně divné, jako tyto generály nezavřít. Zatímco ona neporušila nic - nebyla zmocněna tyto příkazy dávat - tak sedí. Generálové plnili příkazy neautorizované osoby a nesedí... 

Zdá se, že vazba slouží spíše politikům, nikoliv spravedlnosti.

2 0
možnosti
BP

ňák jsem nepochopil,co že vlastně navrhujete ...

0 0
možnosti
PS

Autor nepíše "navrhuji", ale upozorňuje na nebezpečnou situaci, do které se může dostat kdokoliv z nás. Pro Vás není dostatečně varující „přeci už sám víš, za co tu jsi“. Z minulého století totalit jsou zde přeci zkušenosti. Ale používáním zdravého rozumu se dopracujeme někam jinam, výš. Bude líp.R^

0 0
možnosti
  • Počet článků 280
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 8350x
předseda politické strany

ROZUMNÍ - za spravedlnost a životní jistoty 

Absolvent 1. střední umělecko - průmyslové školy v Turnově obor umělecký kovář, 2. Konzervatoř v Praze obory varhany dirigování a skladba, 3. Hudební akademie múzických umění obor skladba.

kandidát na prezidenta ČR 2018

Mgr. Petr Hannig nová fb stránka (page)

Twitter - @petr_hannig

Petr Hannig FAN KLUB

www.rozumni.net

http://www.petrhannig-rozumni.cz/

http://www.facebook.com/budmehrdi/

http://www.facebook.com/Rozumni2017/

Mé motto: Je třeba naslouchat, nejenom mluvit,

ale nikdy se nevzdat

 

Seznam rubrik