Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Zase měl ten "protivnej dědek" pravdu.

Konec března a v ČR mráz pod 10 stupňů minus, zasněžená dálnice mezi Vyškovem a Humpolcem. Na Floridě, kde bývá v tuto dobu už téměř příjemné léto je prý také kolem 10 stupňů, naštěstí nad nulou. Kypr - země EU se společnou "bezpečnou" měnou, dříve považovaná za výhodnou pro ukládání peněz, v těžkých problémech.  

Mantra globálního oteplování, kterou nám do hlav nenalévali ti, co milují přírodu, ale v podstatě ti, co zprostředkovaně vládnou přes lobbisty nejenom politikům, způsobila enormní nárůst cen elektřiny. „Užiteční idioti“ ze zelených stran nevědomky bojovali ne za lepší ovzduší na planetě, ale v podstatě za budoucí tučné zisky nenasytných spekulantů z byznysu se solárními panely. Solární panely nejenom že hyzdí náš venkov ale, a to je zvláště tristní, ukrajují z úrodné země, kterou, jak se obávám, budeme potřebovat jako sůl.

    Potravinová soběstačnost, kterou jsme měli kdysi na 120 %, je nyní na úrovni pouze 60%. Samozřejmě že to není pouze vlivem solárních panelů, ale i vlivem na hlavu postaveného hospodaření s půdou, kdy evropské dotace tu na řepku olejnou (vida zase ti evropští Zelení = motory aut poškozující eurobenzin), tu na něco jiného.

Ještě že ministr Kuba z ODS zarazil dotace na větrníky. To by byl další budoucí enormní problém. Kdo chce vyrábět elektřinu jakkoli, ať si zaplatí za investice ze svého. Samozřejmě malé vodní elektrárny, to je něco jiného, to už tu fungovalo i za Rakouska Uherska a první republiky. To je osvědčený ekologický a zároveň  konzervativní způsob výroby elektřiny. Pozoruji, že začínám mít zálibu ve slově konzervativní. Kupodivu, ty zatracované konzervativní způsoby přinášejí vždy užitek, na rozdíl od vychvalovaných novot.

    Vždy říkám a snad mám i díky svému věku a tudíž i svým životním zkušenostem právo říkat lidem, v mém případě nejen začínajícím umělcům, nikdy nemyslete na peníze. Vždy vám musí jít o věc. Když vám půjde o projekt, kterým se zabýváte, ať už je to v oblasti umění, či podnikání, či vědě, peníze přijdou sami. Když se za nimi budete pachtit, budete jim páchnout a utečou před vámi.

   A to je v podstatě příběh i peněz ulitý v daňovém ráji – Kypr.  Kolik „vychytralých“ firem nejenom z Ruska a Ukrajiny mělo na Kypru své sídlo, coby v daňovém ráji EU a tudíž i svá bankovní konta. Tak dopadá jakékoliv bezpečí uvnitř EU. Samozřejmě, že to je trest pro nenasytné firmy a jedince, kterým zbla záleží na fiskálním zdraví země, která jim většinou umožnila takové zisky nabývat.

    Znáte to. Někteří se stále mýlí a periodicky se ze svých omylů kají (ale v ten moment už činí omyly nové).  Tak se neustále mýlí a kaje cca 95% procent populace. Jsou tudíž svým spolumýlícím se spoluobčanům sympatičtí. Pak jsou tu ti „protivové“, kteří předpovídají vždy to, co je v přítomné době pro většinu jakoby nerozumné, provokativní, hloupé a zcela nelogické. Setkávají se s opovržením a výsměchem nejenom médií. Důvěrně to znám. Patřím také k těm protivům, kterým po čase říkají, nojo, měl jsi pravdu. Ale v té odpovědi je pro mýlící se nejdůležitější to slovo „nojo“. Ti, kterým realistická předpověď vyšla, se uznání nedočkají. Neustále je tam to slůvko „nojo“.

  Ten "protivnej dědek" měl pravdu nejenom v otázce oteplování ale i EU (Lisabonská smlouva) a eura. Ten „protivnej dědek“, jak jsem kdesi četl nehlasoval pro vstup do EU, (právě tak jako já, který Evropu miluji).

    Rada pro ODS - jedině „protivnej dědek“ v čele kandidátky do europarlamentu pomůže. Ať tu EU zevnitř ozdraví do normálních forem, pokud to vůbec půjde.      Pokud ne, tak se snažme vystoupit z EU a to co nejdříve. EU totiž vedou blouznivci z pařížských barikád, kteří zapalovali auta na bulváru Saint Michel v roce 1968.

   A rada pro superbohaté Kellnery, Komárky, Babiše, Janečky atd.  Založte nějakou ryze českou banku všichni společně. Banku pro drobné střadatele a nejenom pro firmy ( to už tu je). Peníze střadatelů se k vám budou jenom hrnout, a to nejenom z ČR. To jsme už ostatně navrhovali jako Strana zdravého rozumu v roce 2002. Nezávislost - včetně finanční. Kyperská krize ukázala, že je třeba se spoléhat hlavně na sebe (jako Švýcaři – ty nepostihl Mnichov 38, ti se nespoléhali na „kamarády“, jak jsme to dělali a děláme vždy my).

   A ještě na závěr. Z naší členské základny se ozývají hlasy k návratu ke starému názvu Strana zdravého rozumu – bez přídomku Suverenita, abychom se odlišili od té novější Suverenity.

    Já si však, jako předseda strany myslím, že zdravý rozum, ve světle současných událostí na Kypru a nejenom těch, je bytostně spojen se slovem suverenita. Takže Suverenita se rovná zdravý rozum.

Autor: Petr Hannig | pondělí 25.3.2013 11:20 | karma článku: 38,89 | přečteno: 3488x
  • Další články autora

Petr Hannig

Iveta – jak to bylo doopravdy

Díval jsem se na první díl minisérie Iveta. Protože jsem byl lektorem, v jehož skupině byla Iveta Bartošová, nemohu mlčet k nesmyslům, které se v tomto díle prezentovaly.

4.4.2024 v 12:12 | Karma: 48,12 | Přečteno: 14291x | Politická aréna - pro politiky

Petr Hannig

Nejistota ve všem

Shodou okolností jsem se díval na celou debatu Víta Rakušana ve Vyškově, protože jsem byl zvědavý na to, jestli se Ladislav Vrábel dostane k otázce. Dostal a dokonce více než jednou, protože měl doplňující otázky.

28.3.2024 v 15:04 | Karma: 46,07 | Přečteno: 3210x | Diskuse | Politická aréna - pro politiky

Petr Hannig

Poslední papež se jim náhle nehodí.

Mnohdy jsem s jeho částečně liberálními názory nesouhlasil i když jsem byl silně osloven kouzlem jeho osobnosti v počátku jeho pontifikátu na Svatopetrském náměstí v Římě.

13.3.2024 v 18:07 | Karma: 46,75 | Přečteno: 4356x | Diskuse | Politická aréna - pro politiky

Petr Hannig

I rohlík může v ústech zhořknout

„Od Rohlíku ani rohlík“, „Rohlík s Nutellou“ a podobná hesla zaplnila internet. Na sociálních sítích se objevují zprávy typu „Lidi ruší účty u firmy Rohlík.cz“ a mnoho dalších podobných postů.

21.2.2024 v 10:12 | Karma: 47,85 | Přečteno: 7233x | Diskuse | Politická aréna - pro politiky

Petr Hannig

Vláda se snaží každý měsíc něčím novým naštvat seniory

Když už si senioři tak nějak zvykli, že jim byl důchod oproti očekávání zkrácen o zákonnou valorizaci, tak na ně vybalila vláda digitální velký technický průkaz.

24.1.2024 v 20:02 | Karma: 47,83 | Přečteno: 5851x | Diskuse | Politická aréna - pro politiky
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Kompletní OH 2024 v Paříži díky televizi Telly

15. července 2024,  aktualizováno  22.7 8:34

Získejte 100 televizních kanálů na 30 dní zcela zdarma díky internetové televizi Telly. Součástí...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

„Katastrofa pro Ukrajinu.“ Trumpův výběr viceprezidenta rozklepal Evropu

16. července 2024  10:28,  aktualizováno  12:04

Jméno J.D. Vance naznačuje, kam by se mohla ubírat zahraniční politika Spojených států v případě...

Vláda schvaluje „český“ Green Deal. Prudce zdraží benzin, uhlí i stavby

17. července 2024

Premium Benzin a nafta podraží od roku 2027 až o deset korun, stavět nové domy bude složitější kvůli...

Caesar, Chruščov, Biden. Připomeňte si nejkrásnější zrady v politice

23. července 2024

Premium Američtí demokraté se semkli kolem nové prezidentské kandidátky, třiadvacetidenní drama kolem...

Mattel uvádí na trh nevidomou Barbie. Navzdory filmu bojuje se slabou poptávkou

23. července 2024

Šest desetiletí poté, co se původní panenka Barbie objevila na pultech obchodů, uvádí její výrobce...

Šéfka Tajné služby USA rezignovala. Čelila kritice za atentát na Trumpa

23. července 2024  16:40,  aktualizováno  18:45

Šéfka Tajné služby Spojených států Kimberly Cheatleová rezignovala po atentátu na bývalého...

V Paříži před OH znásilnili Australanku, v cárech šatů vběhla do prodejny kebabu

23. července 2024  16:44,  aktualizováno  18:31

Francouzská policie vyšetřuje případ Australanky, která uvedla, že ji v centru Paříže znásilnilo...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 280
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 8351x
předseda politické strany

ROZUMNÍ - za spravedlnost a životní jistoty 

Absolvent 1. střední umělecko - průmyslové školy v Turnově obor umělecký kovář, 2. Konzervatoř v Praze obory varhany dirigování a skladba, 3. Hudební akademie múzických umění obor skladba.

kandidát na prezidenta ČR 2018

Mgr. Petr Hannig nová fb stránka (page)

Twitter - @petr_hannig

Petr Hannig FAN KLUB

www.rozumni.net

http://www.petrhannig-rozumni.cz/

http://www.facebook.com/budmehrdi/

http://www.facebook.com/Rozumni2017/

Mé motto: Je třeba naslouchat, nejenom mluvit,

ale nikdy se nevzdat

 

Seznam rubrik