Už zase začalo ovlivňování agenturami.

Agentura Sanep přinesla druhý den ve všech médiích s gloriolou vyhlašované výsledky volebních preferencí. Po zjištění, že v této anketě je umožněno hlasovat jen přihlášeným účastníkům, kteří ale mají na výběr jen předem vybrané politické strany, požádal jsem ředitele Sanep o vyjádření.

Ptal jsem se ho proč v průzkumu nemají respondenti možnost hlasovat pro Suverenitu – Strany zdravého rozumu, a další strany, ale naopak, že mohou halsovat pro ty, které na rozdíl od Suverenity dostaly poloviční nebo žádnou důvěru od voličů v posledních volbách (ve volbách do Europarlamentu), a chtěl jsem vědět, proč tomu tak je. Dozvěděl jsem se, že tato soukromá agentura zařazuje do anket ty strany, které překročily 3 % v preferencích. Na dotaz, proč tam tedy zařadili Občany.cz, kteří nemají skoro žádné preference, ale nikoliv Suverenitu, která ve volbách do EP získala skoro 5%, bylo mi sděleno, že Sanep je soukromá firma a že si do ankety tudíž může zařadit, koho chce.

Dostalo se mi také vysvětlení, že podle jejich uvážení tam dali jednu levicovou stranu Zemana, jednu středovou VV a jednu pravicovou Občany.cz. Po mé argumentaci, že jsme též středoví s výsledkem 4,26%, vyslechl jsem si odpověď, že si do průzkumu mohou zařadit, koho chtějí. Respondenti zaregistrovaní na dané stránce, mohli vybírat pouze z uvedených stran nebo volit skupinu Ostatní, což také udělali. Proto jsem oprávněně přesvědčen, že oněch 11,6% pod rubrikou „ostatní“ patří především Suverenitě a ještě jedné straně, o které se výzkumy zásadně nezmiňují.

Opakuje se tak přesně totéž, co bylo před volbami do Europarlamentu. Závoj mlčení a snaha Suverenitu voličům zatajit. A přesto se před několika měsíci našlo více než 100 000 voličů, kteří této manipulaci nepodlehli a Suverenitě dali svůj hlas. Proto i nadále věříme, že v této zemi už konečně začne mít větší sílu poctivost, než miliony vydávané na propagaci zkorumpovaných partají, které si mohou koupit cokoliv a kohokoliv.

Navíc jeden zých přátel mi napsal zajímavý poznatek:

Všechno by bylo v pořádku, kdyby SANEP neprováděl své průzkumy dosti nestandardními metodami výhradně prostřednictvím internetu. Novináře by mělo varovat, že SANEP není členem sdružení SIMAR, které vyžaduje od své členské základny dodržování  "etických a metodických standardů výzkumu trhu a veřejného mínění, které vycházejí z pravidel ESOMAR". A přesto všechna média barnumsky vyhlašují Zeman má 3%.

Na jednu stranu: Klobouk dolů před uměním M. Šloufa, což je vlastně hlavní hybatel Zemanovy strany, přimět média a agentury k pozitivnímu pohledu na jeho politické dítě.

Na druhou stranu vy z vás, kteří tu horujete pro ODS, uvědomte si že Zemanovci uberou i vám voliče. Neboť co by neudělal zanícení odpůrce Jyrky pro jeho neúspěch, že?

Autor: Petr Hannig | sobota 9.1.2010 10:16 | karma článku: 28,81 | přečteno: 1841x

Další články autora

Petr Hannig

Iveta – jak to bylo doopravdy

Díval jsem se na první díl minisérie Iveta. Protože jsem byl lektorem, v jehož skupině byla Iveta Bartošová, nemohu mlčet k nesmyslům, které se v tomto díle prezentovaly.

4.4.2024 v 12:12 | Karma: 48,17 | Přečteno: 15624x | Politická aréna - pro politiky

Petr Hannig

Nejistota ve všem

Shodou okolností jsem se díval na celou debatu Víta Rakušana ve Vyškově, protože jsem byl zvědavý na to, jestli se Ladislav Vrábel dostane k otázce. Dostal a dokonce více než jednou, protože měl doplňující otázky.

28.3.2024 v 15:04 | Karma: 46,13 | Přečteno: 3300x | Diskuse | Politická aréna - pro politiky

Petr Hannig

Poslední papež se jim náhle nehodí.

Mnohdy jsem s jeho částečně liberálními názory nesouhlasil i když jsem byl silně osloven kouzlem jeho osobnosti v počátku jeho pontifikátu na Svatopetrském náměstí v Římě.

13.3.2024 v 18:07 | Karma: 46,78 | Přečteno: 4441x | Diskuse | Politická aréna - pro politiky

Petr Hannig

I rohlík může v ústech zhořknout

„Od Rohlíku ani rohlík“, „Rohlík s Nutellou“ a podobná hesla zaplnila internet. Na sociálních sítích se objevují zprávy typu „Lidi ruší účty u firmy Rohlík.cz“ a mnoho dalších podobných postů.

21.2.2024 v 10:12 | Karma: 47,86 | Přečteno: 7293x | Diskuse | Politická aréna - pro politiky

Petr Hannig

Vláda se snaží každý měsíc něčím novým naštvat seniory

Když už si senioři tak nějak zvykli, že jim byl důchod oproti očekávání zkrácen o zákonnou valorizaci, tak na ně vybalila vláda digitální velký technický průkaz.

24.1.2024 v 20:02 | Karma: 47,84 | Přečteno: 5918x | Diskuse | Politická aréna - pro politiky

Nejčtenější

„Ty jsi bezva chlap, já ti dám zadarmo.“ Fotograf vzpomíná na hříšné devadesátky

27. dubna 2025  16:27

Fotil sametovou revoluci i dusno pozdní normalizace. Teď Jaroslav Kučera vydává knihu Sex po...

Poslední týden na daňové přiznání za rok 2024 online. Jak na to?

25. dubna 2025  9:05

Nejen podnikatelé, drobní živnostníci a osoby samostatně výdělečně činné musí podat daňové...

Po rychlé jízdě zemřel řidič v hořícím autě. Turek spekuluje o krvi na rukou médií

21. dubna 2025  18:19

Hasiči v Brně v pondělí našli v hořícím voze mrtvého muže. Podle prvotních informací jel vůz po...

Španělsko a Portugalsko paralyzoval blackout. Sánchez vyhlásil stav nouze

28. dubna 2025  13:51,  aktualizováno  21:26

Celé pevninské Španělsko a Portugalsko v pondělí po poledni postihl rozsáhlý výpadek proudu....

Papež František zemřel. Bojoval s nemocemi, bylo mu 88 let

21. dubna 2025,  aktualizováno  12:07

Papež František v pondělí ráno zemřel. „Drazí bratři a sestry, s hlubokým smutkem musím oznámit...

ANALÝZA: Sto dnů rodea s Trumpem. Američané chtěli revoluci, ne chaos

29. dubna 2025

Premium Donaldu Trumpovi stačilo sto dnů v Bílém domě, aby ukázal, že ční nad svými prezidentskými...

Na STK každý rok? Šikana majitelů starších aut, kritizují v Česku návrh Bruselu

29. dubna 2025

Premium Šílenství. Šikana. Nesmysl, který zaplatí ti nejchudší. Takové reakce znějí z odborné automobilové...

Jak se připravit na blackout? Nezapomeňte přenosné rádio a přepravku pro mazlíčka

28. dubna 2025  18:17,  aktualizováno  21:36

Španělsko a Portugalsko v pondělních odpoledních hodinách paralyzoval masivní výpadek elektřiny....

Španělsko a Portugalsko paralyzoval blackout. Sánchez vyhlásil stav nouze

28. dubna 2025  13:51,  aktualizováno  21:26

Celé pevninské Španělsko a Portugalsko v pondělí po poledni postihl rozsáhlý výpadek proudu....

  • Počet článků 280
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 8360x
předseda politické strany

ROZUMNÍ - za spravedlnost a životní jistoty 

Absolvent 1. střední umělecko - průmyslové školy v Turnově obor umělecký kovář, 2. Konzervatoř v Praze obory varhany dirigování a skladba, 3. Hudební akademie múzických umění obor skladba.

kandidát na prezidenta ČR 2018

Mgr. Petr Hannig nová fb stránka (page)

Twitter - @petr_hannig

Petr Hannig FAN KLUB

www.rozumni.net

http://www.petrhannig-rozumni.cz/

http://www.facebook.com/budmehrdi/

http://www.facebook.com/Rozumni2017/

Mé motto: Je třeba naslouchat, nejenom mluvit,

ale nikdy se nevzdat

 

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.