Den eXekuce

Přijde Den eXekuce a Vám někdo zavolá, dostanete email nebo dopis od eXekutora nebo Vám mzdová účetní v práci řekne, že máte srážky z výplaty, případně Vám z banky dají vědět, že museli zmrazit Váš účet.

Přijde Den eXekuce a Vy zablokovanou kartou nezaplatíte oběd ve svém golfovém klubu či snad chcete prodat zrenovovaný dům a zjistíte, že Vaše vlastnická práva k němu byla zablokována.... 
 
Ať už tak či onak, obvykle to bude vypadat tak, že jste někde dlužili 100 korun či si nekoupili jízdenku za 24 korun a nyní máte zaplatit 21 tisíc. Nebo třeba 65 tisíc. Podle toho, jak "hodný" nebo "zlý" je eXekutor, kterému vaše záležitost spadla na stůl.
 
Možná si matně vzpomenete na to, že vás před patnácti lety revizor chytil za ruku zrovna ve chvíli, kdy jste si chtěli cvaknout lístek. Zdálo se Vám to nespravedlivé, tak jste si řekli, že tu pokutu nezaplatíte. Možná jste skutečně jeli načerno, protože jste si místo jízdenky sobecky koupili kafe a dva rohliky.
 
Možná jste ztratili občanku, někdo ji sebral, jel načerno tramvají, a když ho chytil revizor, prokázal se tou vaší občankou. Revizorovi je jedno, kdo pokutu nakonec zaplatí. Možná jste jeli načerno, chytil vás revizor a na vaše osobní údaje napsal 38 dalších pokut.
 
Možná jste měli auto na leasing a leasingová společnost Vám „zapomněla“ poslat složenku na poslední splátku. Schovala si ji, nechala ji deset let bobtnat o úroky, a pak to předhodila eXekutorovi.
 
Možná jste se stěhovali a poslední vyúčtování za plyn Vám přišlo na starou adresu, kde to příští nájemník hodil do koše.
 
Možná jste dostali účet za plyn na 749 Kč 15 haléřů a poslali jste jen 749 Kč. Na těch 15 haléřů Vám teď přišla eXekuce – a zaplatíte třeba 70 tisíc.

Možná jste si přesto jistí, že nic z výše uvedeného se Vám nikdy nestalo. Ok. Nevadí, stačí aby se to stalo Vaší manželce či manželovi.
 
Nejhorší je vždycky ten první šok – šok z toho, že kvůli pár korunám musíte zaplatit tolik.

Že kvůli pár korunám letos ani příští rok a ani ten další nevezmete děti k moři.

Nebo že kvůli pár korunám budete ještě několik let jezdit v té staré Felicii.

Nebo že kvůli pár korunám si příštích několik let nebudete moci koupit ani nové boty.

Ale doslova smrtící je až šok druhý, když si uvědomíte, že Vaše plány právě definitivně zkrachovaly a Váš život už NIKDY NEBUDE JAKO DŘÍVE.
 
Ten šok je velice důležitý. Je součástí eXekutorské taktiky. Má ve Vás vyvolat pocit, že oni si mohou dovolit všechno a že jste proti nim bezmocní. Je to podobné jako „šok a hrůza“ – metoda, kterou používají vojáci ve válce. Jde o to, vzbudit v protivníkovi takovou hrůzu, že se nezmůže na odpor.

 
BUDE TO PODOBNÉ, JAKO KDYŽ VÁM LÉKAŘ SDĚLÍ, ŽE UMÍRÁTE NA RAKOVINU, JEN VAŠE AGONIE BUDE ZNATELNĚ DELŠÍ..

 

Obvyklé poeXekuční stavy:

POPÍRÁNÍ „To se brzy vysvětlí.“, „Tohle se nemůže dít, ne mně.“, „Došlo k záměně, to musí být omyl.“
Popírání je pro člověka pouze dočasnou obranou. Jde o reakci na šokovou situaci, která může trvat různě dlouho. Čerstvě eXekuovaný se nechce s nastalou situací smířit.

HNĚV„Proč já? To není fér!“, „Proč se to děje mně, nevinnému?“, „Kdo za to může?“
Jakmile se člověk dostane do druhé fáze, uvědomuje si, že popírání již nemůže pokračovat. V této fázi je pro eXekuovaného velmi těžké normálně fungovat v důsledku pocitů bezmoci, vzteku a nenávisti. Mohou též přestat normálně pracovat a komunikovat.

SMLOUVÁNÍ„Exekutor to určitě pochopí.“, „Udělám cokoliv, jen když to dobře dopadne.“
Třetí fáze zahrnuje naději, že člověk může nějakým způsobem eXekuci vyřešit. Dotyčný se obrací k vyšší mocí (např. soudu či Hospodinovi) s žádostí o spravedlnost, výměnou za změnu životního stylu apod. V této fázi též dochází k hledání právníka s lidskou tváří či alternativních metod řešení.

DEPRESE„Jsem naprosto vyřízený, proč se s čímkoli dál obtěžovat?“, „Sebrali mi střechu nad hlavou, tak o co jde?“, „Neuživím rodinu, tak proč dál žít?“
Během čtvrté fáze si eXekuovaný začíná uvědomovat realitu eXekuce. Může být proto zamlklý, uzavřený, odmítat návštěvy a trávit většinu času v pláči a truchlení s pocity strachu, úzkosti, smutku a beznaděje. Nedoporučuje se dotyčného v této fázi rozveselovat. V některých případech je nezbytné podat psychofarmaka.

SMÍŘENÍ„Nemůžu proti tomu bojovat, měl bych se na to připravit.“
V této poslední fázi se eXekuovaný začíná vyrovnávat s neúprosnou realitou. 

OTROČENÍ - „Však já dokážu přežít o chlebu a vodě.“, „Pět měsíců bez elektřiny mě jen otuží.“
Tato fáze může trvat i několik let, v závislosti na výši příjmu a míře odolnosti člověka.

VYVRCHOLENÍ - „??!!??“ 
Poslední kapka, damoklův meč dopadl, eXekuovaný bez hlesu jak v transu přihlíží, kterak ho vystěhovávají z bytu či domu.

ŽIVOŘENÍ - „Dělám na černo.“, „Žiju street.“ a „Nemáš drobný?“ 
Člověk eXekucemi ožebračený a vyštvaný žít mimo systém. Nevlastní žádný bankovní účet. Funguje striktně v hotovosti neboli cash. Platí si pouze zdravotní pojištění. Sociální pojištění neplatí. Daně neplatí. Tvoří kolem 40% osazenstva v gastronomii a 90% všech bezdomovců českého původu.

 

----------------

Autor je místopředseda a koordinátor vlastenecké politické strany PATRIOTI ČR.

FB vladimir.haneskaFB patriotiFB zastavujeme exekutorský teror

 

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Vladimír Haneška | čtvrtek 15.10.2015 7:07 | karma článku: 22,71 | přečteno: 882x