Eutanázii navrhli vládní i opoziční poslanci
Je třeba poděkovat poslankyni Věře Procházkové (ANO), která se ujala přípravy zákona a nabídla spolupráci poslancům z jiných stran. Spojence našla v poslanci Lukáši Bartoňovi (Piráti) a společně odpracovali řadu diskuzí i mimořádně povedenou konferenci ve sněmovně za účasti praktiků ze států kde eutanázie a asitované sebeusmrcení jsou povolené. Hosté na konferenci vyvrátili řadu opakujících se domněnek proti právu umírajích na svobodné rozhodnutí o svém konci.
Pod návrhem je podepásno přes 25 poslankyň a poslanců ANO a Pirátů.
Podílel jsem se na předchozích návrzích zákona o důstojné smrti, které předložila v Senátu v roce 2008 senátorka Václava Domšová a v roce 2016 za skupinu poslanců (ANO, KSČM, N, TOP) poslanec Jiří Zlatuška.
Předchozí návrhy měly menší ambici, podle belgického vzoru umožnit trpícím, kteří projeví svobodnou vůli a dva lékaři potvrdí objektivně špatnou prognózu
- asistované sebeusmrcení (lékař předpíše látku, kterou si vezme sám umírající), nebo
- eutanázii (lékař připraví látku i provede její aplikaci)
Současný návrh, musím uznat, je kvalitněji připravený a řeší širší problematiku než pouhé ano/ne eutanázii. Držím mu palce.
Tisíce trpících mají znovu naději, že dosáhnou na možnost, která je jim sice k dispozici, ale z velkými obtížemi v zahraničí (Švýcarsko umožňuje asistovanou sebevraždu i cizincům, Belgie umožńuje eutanázii cizincům, velmi často Francouzům).
Od předložení návrh k jeho přijetí nás čeká dlouhá a nejistá cesta. Například prezident se vyjádřil opakovaně, že návrh nepodepíše. Bude tedy třeba 100 hlasů poslanců.
Především je však třeba veřejnou podporu přetvořit v reálnou sílu schopnou čelit odpůrcům z hospicové lobby, která disponuje mediální podporou a mnoha miliónovým zázemím prosazovat svůj (legitimní) odpor.
Sněmovní tisk najdete zde: https://www.psp.cz/sqw/text/tiskt.sqw?O=8&CT=924&CT1=0
Autor je předsedou přípravného výboru Spolek za uzákonění eutanázie, z.s.
spolek4eutanazii@seznam.cz
Milan Hamerský
Eutanazie. Pavel pro milosrdnost. Babiš proti.

Volby: kulturní válka otevřenost proti strachu. S Pavlem souhlasí 85 procent lidí. S Babišem pouze 15 procent.
Milan Hamerský
4 Babišovy strategie do prezidentské volby

Kráceno vyšlo v MFD: Česko čeká na zásadní rozhodnutí Andreje Babiše. Zásadně ovlivní politickou budoucnost nejen lídra opozice, ale i České republiky. Otázka, zda bude Babiš kandidovat na prezidenta, visí ve vzduchu řadu měsíců.
Milan Hamerský
Čtyři silné ženy v Senátu. Jak ho mohou změnit?

Upraveno vyšlo v MFD. Kordová Marvanová, Zwyrtek Hamplová, Kovářová, Procházková. Čtyři výrazné senátorky mohou změnit pozici žen v horní komoře, kde byly často spíš jen do počtu. A třeba dokážou ještě víc.
Milan Hamerský
Zákaz kouření v restauracích zmenšil naši svobodu

Před pěti lety, 31.5.2017, začal v Česku platit plošný zákaz kouření v pohostinství. Doposud údajně utlačovaná většina nekuřáků zvítězila nad utlačující menšinou kuřáků.
Milan Hamerský
Putina zastaví pouze zbraně NATO

WCH: "Mohli jsme si vybrat mezi válkou a hanbou. Vybrali jsme si hanbu a bude mít válku." Chceme být jako Churchill nebo Chamberlain? Zlu se neustupuje. Putina musíme porazit vojensky a ubránit Ukrajinu.
Další články autora |
Nekontrolovaně k Zemi padající sovětská sonda se zřítila do Indického oceánu
Sovětská sonda Kosmos 482 ze 70. let minulého století se rozpadla v sobotu ráno kolem osmé hodiny...
Rusy rozzuřil hořící Kreml na ponožkách českého zmocněnce. Darebák, zní z Moskvy
Řádnou vlnu emocí v Rusku vzbudil český vládní zmocněnec pro rekonstrukci Ukrajiny Tomáš Kopečný....
Cizinec zaplatil za jízdu taxíkem v Praze přes 200 tisíc, zjistil ráno s hrůzou
O více než 200 tisíc korun málem přišel v Praze cizinec, který se v noci vracel na hotel taxíkem,...
Požadavky odtržené od reality, zoufají po jednání Ukrajinci. Rusové jsou spokojeni
Sledujeme online Jednání delegací Ukrajiny a Ruska v Istanbulu po necelých dvou hodinách skončilo. Bylo to první...
VIDEO: Turecké letadlo škrtlo v Praze ocasem o ranvej. Modleme se, vyzýval pilot
Napínavý pokus o přistání si prožili cestující na palubě letu TK1771 společnosti Turkish Airlines z...
V Táboře přijali pacienta s podezřením na nakažlivou ebolu, převezli ho na Bulovku
Aktualizujeme V nemocnici v Táboře na jihu Čech dnes hospitalizovali pacienta, u kterého se večer objevily...
Ničitel Mariupolu. Kadyrovův oblíbenec se stal velitelem ruských pozemních sil
Novým velitelem ruských pozemních sil se stal generálplukovník Andrej Mordvičev, který se stal za...
Trump blízkovýchodní autokraty zahrnoval láskou. O lidských právech mlčel
Vůdcům arabských států podle amerického prezidenta Donalda Trumpa „chyběla láska“, kterou jim...
Springsteen je seschlý jako švestka, Swift nenávidím. Trump dštil síru na umělce
Americký prezident Donald Trump v pátek na své sociální síti označil rockera Bruce Springsteena za...

Prodej pozemky pro bydlení, 802 m2 - Pečky - Velké Chvalovice
Na Kopci, Pečky - Velké Chvalovice, okres Kolín
4 400 000 Kč
- Počet článků 109
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1212x
Brňák v dočasném pohostinství Kladna.
http://www.milanhamersky.cz
https://www.facebook.com/milan.hamersky.5