AT

Film nadčasový. Původně narážky na socialistický systém dnes vnímáme jako narážky na jakýkoliv totalitní systém

Foto

Bude-li tomu tak, znamená to, že jdeme správným směrem. Připomněl jsi mi, že už jsem dlouho nebyl ve Vendryni. Snad to v dohledné době napravím, ha

Jeden z mála filmů východní provenience 80.let, který stálo za to zhlédnout. Jerzy Stuhr byl ve své roli nepřekonatelný. Že má tento film i výraznou českou stopu, je pro mne příjemnou novinkou.

Foto

Tak dovolím si nesouhlasit. Takových filmů bylo spousta. Českých, slovenských, polských i sovětských. Viděl jste třeba gruzínský film Pokání režiséra Abuladzeho?

DR

Je to skvělý film. Vždy se rád podívám.

JV

Viděl jsem moc mockrát ( především proto, že nám ho v kasárnách na tamním kinosále pouštěli několik týdnů do zblbnutí. A my chodili ). Film je nadčasový a kromě už klasických hlášek je pod pláštíkem komedie velké varování, které se začíná pomalu naplňovat. I dnešní divák si v něm najde pararelu k současnému vývoji společnosti. Výtečná komedie s mrazivým podtextem. A výbornými hereckými výkony.

  • Počet článků 335
  • Celková karma 27,15
  • Průměrná čtenost 2286x
Zakladatel oboru "techniky duševní práce" neboli "beneopedie"(1984), který zahrnuje mj. všechny soft skills vyšší generace a témata rozvoje osobnosti. Zakladatel profese nezávislého lektora, konzultanta, kouče v naší zemi (1986). Autor více než 55 klasických papírových knih, jichž se jen na českém a slovenském trhu prodalo přes milion a sto tisíc výtisků. Autor a moderátor čtyř televizních vzdělávacích seriálů. Autor řady e-knih a audioknih.

viz též www.gruber.cz

 

Seznam rubrik