Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JK

Jestli by byl J.W. na straně „evropských hodnot“ to nevím, ale „americké hodnoty“ ho příliš nebraly. Jazzový klavírista Traxler ve svých memoárech uvádí, že někdy v r.46 se v karlínské operetě připravovala inscenace Divotvorný hrnec, motal se tam Traxler i Werich, a Traxler měl na klopě odznáček – americkou vlaječku. Werich mu za ni vzal a ptá se ho: Vy jste Američan? A Traxler, že ne. A Werich podrážděně: tak proč to nosíte. Byl u toho také Karel Vlach a ten pak Traxlerovi vysvětlil, že Werich byl Amerikou dost popuzen. (Traxler pak s nějakou partou emigroval a skončil v Kanadě jako technický kreslič v nějaké fabrice).

No, já jsem rád, že jsem ještě W+H zažil v letech 55 až 58. Takových už je nás asi málo.

0 0
možnosti
Foto

R^:-) Cp by J.W. řekl k dnešku? Nevím. Možná i cosi o ,,našich pappenhaimských", či o cukatuře a napnelizmu, a konci lana,který asi někdo uříz;-)

1 0
možnosti
  • Počet článků 333
  • Celková karma 33,74
  • Průměrná čtenost 2296x
Zakladatel oboru "techniky duševní práce" neboli "beneopedie"(1984), který zahrnuje mj. všechny soft skills vyšší generace a témata rozvoje osobnosti. Zakladatel profese nezávislého lektora, konzultanta, kouče v naší zemi (1986). Autor více než 55 klasických papírových knih, jichž se jen na českém a slovenském trhu prodalo přes milion a sto tisíc výtisků. Autor a moderátor čtyř televizních vzdělávacích seriálů. Autor řady e-knih a audioknih.

viz též www.gruber.cz

 

Seznam rubrik