Jak na to, aby se smrti člověk dožil zdravý?

Je to jednoduché, stačí se ohánět Ústavou a Listinou lidských práv, ta zaručuje, že své tělo nemusíte huntovat prací

Jsem naprosto fascinována názory blogerky Jany Petrové, která poukazuje na skutečnost, že podpora v hmotné nouzi je zakotvena v Ústavě ČR. Nucené práce ne.

Co ovšem lze považovat za nucené práce?

Pokusím se podívat na tuto problematiku z poněkud jiného úhlu pohledu.

Stejně, jako ve svém předchozím článku, budu vycházet ze svých zkušeností.

Každý den (tedy většinou jenom pět dnů v týdnu) vstávám do zaměstnání po třetí hodině ranní – výjimečně se mi podaří přispat si do čtyř, to když předchozí den pracuji cca dvanáct hodin, takže si na následující den udělám tak zvaně fóra.

Pracuji ve velkoskladu v oddělení čerstvých potravin, takže ve velmi chladném prostředí, kde se teplota pohybuje od 4 do maximálně 16 stupňů. Jeden by řekl kosa jako sviňa, což je právě jeden z důvodů, proč se zaměstnanci právě na toto oddělení nehrnou, a to ani pod pohrůžkou tisícikorunového příplatku za chlad.

Když jsem nedavno hovořila s pracovnicí ÚP, pravila tato, že spousta uchazečů o zaměstnání automaticky ODMÍTÁ naši nabídku práce právě z důvodu, že se jedná o práci v chladu.

To ony ty ženský mají strach o svoje zdraví. S takovým nastydlým spodkem můžou být pak ve stáru problémy a co potom, že ano? Proč přemýšlet o tom, že se člověk může úměrně chladu obléknout, tak, aby nenastydl? A to nehovořím o tom, že samozřejmě každý zaměstnanec příslušné oblečení od firmy nafasuje.

Proč přemýšlet o tom, že se mi TEĎ nabízí možnost pracovat, což by mohlo zásadním způsobem změnit moji tíživou finanční situaci a konečně bych mohla přestat pobírat dávky v hmotné nouzi? Důležitější je přeci neriskovat, šetřit své zdraví, abych JEDNOU mohla umřít zdravá. TEĎ to prostě nějak přežiju – dyk mi přeci důstojné přežití zaručuje Ústava.

Naštěstí je to zařízeno tak, že je spousta blbců, co vstávají ve tři ráno, nechávají nastydnout své vaječníky, pracují v dolech, kde prach každý den pohlcuje jejich plíce, riskují své životy v boji s ohněm, aby zachránili život či majetek jiného člověka, zedníci si nechávají od vápna rozežrat kůži na rukou a každodenní dávkou ibalginu regulují svá záda, aby jiní měli střechu nad hlavou, lékaři zachraňují naše životy i s vědomím, že když se jim to nepodaří, poženeme je před soud, učitelé učí naše děti i přesto, že musí mnohdy čelit, jak od žáků, tak od jejich hloupých rodičů verbálnímu či dokonce fyzickému útoku, a spousta dalších a dalších blbců, co přispívají do té společné pokladničky, z níž i těm, co odmítají huntovat svá těla prací, zajišťuje Ústava pravidelnou výplatu pro zajištění jejich potřeb, aniž by museli otrocky nuceně hnout brvou.

Není to tak dlouho, co jsem viděla pořad o tom, jak v jiné zemi v jednadvacátém století musí pracovat desetileté děti v lomu za čtyřicet dolarů týdně, z čehož si ještě musí kupovat dynamit a zápalné šňůry, aby mohly vůbec pracovat. O nějakém pojištění, dnech volna a právech na důstojný život a finanční podpoře v nezaměstnanosti se těmto lidem může jenom zdát. Tito lidé žijí a nuceně otrocky dřou jen pro kus žvance, aby se dožili druhého dne.

Ještě stále se, paní Petrová, nestydíte hovořit o povinnosti pracovat při evidenci na ÚP a pobírání finanční podpory v nouzi, jako o novodobém otroctví a nucených pracech?

Pak doufejte, že si své otroctví uvědomí, co nejmenší počet blbců, aby se i nadále ti chytří mohli ohánět svými nároky, které jim zajišťuje Ústava.

Naprosto dokonale tuto problematiku shrnula ve svém kratičkém článku blogerka Zuzana Kulhánková.

 

Jitka Gotterová

 

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Jitka Gotterová | neděle 17.7.2011 10:50 | karma článku: 25,84 | přečteno: 2110x
  • Další články autora

Jitka Gotterová

Chudé Vánoce ?

16.12.2022 v 18:11 | Karma: 26,75

Jitka Gotterová

Jsem spokojená a vděčná Bohu

28.11.2022 v 18:15 | Karma: 25,40