Knihy na Vánoce
Mnoho lidí na Vánoce bude darovat knihy. Už v Čechách a i u nás v Itálii stojany jsou plné novinek, které nabízí nakladatelství. Výběr je náročny. Beletrii nebo detektivku? Průvodce nebo esej?
Obvykle na Vanocce daruji nenové knihy. Mám rád romány 19. století jako Ostrov pokladu, Zločin a trest atd.
Zjistil jsem, že Češi chtějí Viewegha. Toho spisovatele jednou jsem měl rád, teď méně. Každý rok Viewegh vydá novou knihu. Kdybych daroval Viewegha, vybrat Účastníce zájezdu. Snad to není jeho nejlepší román, ale děj je poutavý.
Vaše ženská literature je velmi zajímavá. Povídky Hany Andronikové byly nedávné zajímavé odkrytí. Čeština této spisovatelky mě očarovala. Sbírka povídek Srdce na udici vyšla v roce 2002, ale tuto knihu ještě je možno sehnat.
Magická a tajemná Praha je hrdinkou románu Druhé město. Autor je Michal Ajvaz.
AntonioTabucchi je nejlepsí italský současný spisovatel. Do čestiny přeložili jeho román Indické nokturno. Tento román je příběh hledání. Hrdina jede do Indie a tam hledá svého zmizelého přítele, ale on hledá svou minulost i sám sebe.
Letos vyšely Fotbalové deníky, posledni román Jiřího Hájíčka. Román je „fotka” generace,které ma všechno, ale „ potýká se s pocity osamělosti a prázdnoty“.
Je divné darovat nějakou sbírku básní? Myslím, že ne. Poesie často je „klíč“ pro pochopení bolesti osobné a společné. Nedávno vyšla sbírka Jiřího Ortena Nech slova za dveřmi. Psaní pro něho bylo obrana proti úzkosti. Básník vypadá jako poutník, který čelí odvažně své cestě.
Pěkným objevem byla pro mě mladá česká poezie. Verše Natálie Kocábové, Štěpana Noska, Věry Chase mají poetickou sílu.
Mezi němi je i Kateřina Rudčenková. Mohu doporučit její sbírku není nutné, abyste mě navštěvoval: „Ano, já bydlím v klavíru,/ale není nutné/aby jste mě navštěvoval“.
Loni Laura Angeloni překladala do italštiny román Jachýma Topola Nočni práci. Daruji tuto knihu kamarádům.
Holky a kluci
Puberta je náročný věk zivota. Náhle kluci a holky si všimno, že už nejsou děti a chtějí více volnosti.
Pro maminku
Nedávno jsem napsal článek o operaci, kterou měla Angelina Jolie. Napsal jsem i o své mamnice. Dnes chci na ni vzpomínat.
Něco o Angelině Jolie
Známá americká herečká Angelina Jolie kvůli rizikovým genům vyvolávajícím rakovinu dala preventivně odstranit oba prsy.
Italský paradox
Itálie má novou vládu. Přeseda vlády je Enrico Letta. Tato vláda bude má náročný úkol. Uvidíme, co udělají Letta a jeho ministři.
Vzpomínka na Aquilu
V noci 6. dubna roku 2009 v Aquile zemětřesení způsobilo 309 obětí. Mězi nimi i Marta, mladá česká holka.
| Další články autora |
Praha podporuje stovky dárců, za krev dostanou roční kupón zdarma. Kdo konkrétně ho získá?
Metropole znovu ocení dlouholeté bezpříspěvkové dárce krve. Celkem 321 lidí letos získá roční kupon...
Pánové, zahoďte džíny a přestaňte se pařit. Králem vedra je len, ramie nebo konopí
V létě vás před horkem nemusí chránit jen klasické bavlněné šortky a tričko. Existuje celá řada...
Praha otevře na dva dny muzea zdarma. Které umělecké expozice navštívíte bez placení?
Hlavní město se v květnu opět připojí k celosvětové iniciativě, jejímž cílem je přiblížit...
Velkolepost linky B zhatil nedostatek financí. Měla to být pocta československému sklářství
Nejmladší linka pražského metra nevznikla pouze jako obyčejná dopravní spojnice. Stavba byla...
Pět utajených pražských vnitrobloků: Zapadlé kavárny, kde se schovat před ruchem velkoměsta
Kam si v hlavním městě zajít posedět na zahrádku, aniž by vás rušil neodmyslitelný hluk velkoměsta?...
Gustáv Husák měl smysl pro humor. Husákovo ticho ho nepobuřovalo, vzpomíná funkcionář
Legendární filmové hlášky často zlidoví natolik, že je nevědomky považujeme za spisovné. Podobný...
Bolevecký rybník v Plzni má před sezonou čistou vodu, sinice nehrozí ani v létě
Bolevecký rybník, více než padesátihektarové přírodní koupaliště v Plzni, má před letní koupací...
Mladík před školou v Pardubicích pobodal dívku, zemřela. Kvůli rozchodu, říká se
Pardubičtí policisté zasahovali kvůli závažnému fyzickému napadení v areálu Střední průmyslové...
Bruntál plánuje vyčistit za dva miliony korun Kobylí rybník
Bruntálská radnice chce vyčistit dno Kobylího rybníka od rdestu kadeřavého. Vodní rostlina už...

Ideální na snídani i rychlou večeři? Test čerstvých sýrů s jogurtem Hollandia
Jemná krémová textura, svěží chuť a univerzální využití v každodenní kuchyni. Redakce eMimina otestovala dva čerstvé sýry s jogurtem od české...
- Počet článků 133
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1043x



















