Diskuse
Postřehy koronavirové - svoboda
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
I21l53o78n57a 33E16r32n32e13s50t96o15v94á
To promlouváte sama k sobě?
Nějak nechápu
M76a39r16e73k 67V84a61l89i74č83e45k
Drahousi, tyhle agitky urcite rad nekdo preklopi do praxe a jini se zaridi tak, aby se chovali ohleduplne i bez rousek.
P88a53v29e92l 80C86h84m86e35l31í95k
Vážená p. autorko,
naprosto se mýlíte, jelikož si vůbec neuvědomujete zcela základní věc - a tou je naprosto přirozeně právo KAŽDÉ bytosti na jednu ze základních fyziologických potřeb organismu - PŘIROZENÉ dýchání. A tím rozhodně není dýchání s rouškou na h... ústech a nosu, kdy je tělo nuceno zpět vdechovat zplodiny, jichž se přirozeně při výdechu zbavuje a tak se vlastne očišťuje. S rouškou se naopak svými zplodinami zaneřáďuje.
Pokud se někdo obává (jakéhokoliv) nakažení, nechť nosí respirátor, plynovou masku nebo chodi třeba ve skafandru. Ale proboha ať nenutí ostatní k tomu, aby kvůli jejich panickému strachu chodili orouškovaní a sami si způsobovali zdravotní problémy, které s nošením roušky souvisejí
Motat do toho vnitřní svobodu je úplně scestné, protože ta nemá nic společného s fyziologickými potřebami organismu. To jsou totiž dvě zcela odlišné věci, což si, jak je vidět, vůbec neuvědomujete.
Takže jednoznačná antikarma
P78a13v89e34l 55R72y10š96k86a
Kupodivu, když někdo filtruje vzduch přes cigaretu tak z toho není takový poprask jako když nosí roušku. Kuřák tvrdí že je to jeho svobodné rozhodnutí. Když někdo nosí roušku tak je půlkou národa zatracován, jakoby tou rouškou někomu ubližoval.
J66i77ř54í 72K43i87n20d81l
Ještě, že nám nekázali, že máme nosit na krku zaječí pacičku, protože to pomáhá. Věřím, že jsou u nás taková jehňata, že poslechnou a budou to nosit. Manželka doporučuje nosit kulicha s červenou bambulkou.
F39r50a25n65t20i78š73e80k 59K12š83í43r
Takto by se to mohlo vykládat kdysi i otrokům.
Svoboda vítězí, když přijmete myšlenku, že jste jediným pánem svého života, když váš život není nikomu podřízený a naopak ničí život není podřízený vám. Když přijmete tuto myšlenku, jste osvobozeni. Vždy se najde člověk, který se bude prohlašovat za vašeho vládce, vy ale budete vědět, jak se věci mají.
F39r88a88n77t96i78š21e98k 55K59š92í75r
Ta první věta se vztahovala k článku.
Ten druhý odstavec je o tom, jak smýšlím o svobodě já.
L19a70d31i54s67l43a58v 80J31í56l97e80k
Definice: "Svoboda je vědomé poznání nutnosti", se kterou nepřišel Marx, ale již staří Řekové, se mi nelíbí. Naopak se mi líbí definice: "Svoboda je vědomé poznání dobra." Takový kuřák: Ví, že mu kouření škodí, ale je jím spoután. Na počátku , když začal kouřit, se rozhodl pro zlo. Tím ztratil kus svobody.
J91i83r84i 36S48t93e23f56e67k
Mam pocit ze to rekl nekdo davno. Moje svoboda konci tam kde zacinam omezovat svobodu nekoho jineho.
P71a62v56e79l 40C79h57m48e62l57í56k
Aha, takže v tomto případě vlastně končí veškerá moje svoboda přirozeného dýchání, abych náhodou neohrozil "svobodu" někoho jiného
. To je naprosté nepochopení pojmu svoboda (podobně jako u autorky blogu) a čiší z něho hnusné pokrytectví a faleš, schovávající se za rádoby šlechetná slova.
Jak je možné, že si tolik lidí plete pojmy s dojmy
J87i30ř49í 41K62i87n70d55l
Já pochopil princip šíření infekčních chorob považuji nošení roušky z hloupost.
M63i66r18o37s90l46a17v 73B73u37č63e11k
Pojmosloví je zajímavé. Např. když zazní Svoboda - Ihned mi tam naskočí Odpovědnost - (nicméně i Ludvík - se Svobodou za svobodu !) ! Podobně Práva = Povinnost. O Totalitě nemá smysl mluvit - Jakási "Smluvní svoboda", tam i byla ! Nesužuj a tu vlastní svobodu si užij na chajdě, nebo jinde v soukromí. Pak i klasika divadelního dualismu - morálky - " Cosi mluv na pracovišti, to skutečná zase doma" - Nicméně nikde, to neříkej ! Buď normální - "normalizačním hercem", občanem ...
V nadsázce, pak spatřuji i úsměvný rozpor ! V totalitě, člověk mohl být i více svobodný! Dnes, aby obstál, už je to náročnější - Musí být odpovědnějším ! Je svázán! Za sebe, za rodinu, za zaměstnance (ap). Čili shrnuto - Čím více dnešní svobody - Tím, více reálných povinností ! I tak je to krásné - Člověk se SVOBODNĚ ROZHODUJE A KONÁ ... Je to,docela břímě ! ...
J41i67ř97í 51Ř91e70z43n53í72k
I pro totalitu platí, že i v ní bylo tolik svobody i nesvobody, kolik nám dovolili mocnější sousedi, ale opravdu všichni. A podle svého podílu na světovém produktu, protože ten byl výrazem jejich schopnosti ovlivňovat jejich dění ve světě.
- Počet článků 22
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1566x
Mám ráda přemýšlení o Bohu.



















