Nejbizárnější poplatky v letecké dopravě

Není to ani novinka, jen se mi článek mihnul pod oči a dal mi hned myšlenku k hlubšímu zamyšlení. Napadlo mě, co takový chudák tlustý cestující, kolik by ho to asi stálo, kdyby všechny poplatky dohromady, uvedené v článku zde, vyžadovala jedna společnost  a on se rozhodnul s ní letět třeba z Norska do Ameriky.

No potěš mě noha. Tak jak se dozvídám, musel by zaprve zaplatit „daň z dýchání“ a ta by činila 380 korun. To ještě na letišti. Dále poplatek za tloušťku (ať žije diskriminace tlustých, to se zatím smí) ten může činit až o 83% víc, než člověk hubený. Řekněmě, že letenka stojí 20.000 korun, tak on by připlácel o 16,600 korun víc. Celkem by svižně vypláznul 36,600, k tomu 380 kaček za dýchání a už jsme na 37,360 korunách.

Je to zatím hypotetická částka, ale některé linky to už začínají praktizovat. Jak dloho to bude trvat, než se sveze zbytek aerolinek, je na vaší fantazii.

A jelikož je pán kuřák, tak by si zakouřil před odletem v kuřácké místnosti a za to by musel zaplatit pouhých 1,50 dolaru, tedy nějakých 30 korun. Takže 37,390 korun. Příruční zavazadlo neodpovídající rozměrům, by ho stálo 10 Euro, tedy řekněme 270 korun, celkem 37,630 korun. V letadle by běželo chlazení až moc, no přece aby si lidi požádali o deku a ta by ho stála, jen mírných 17 dolarů, jinak 340 korun. Sečteno, je to 37,970 korun. A na co jsem zapomněl je maličkost, malá chyba v letence. Safra, safra, jméno nesedělo. Taková oprava přímo na letišti stojí až 160 liber, do českých korun je to nějakých 5,500 korun, to přidáme k celkové částce a dostaneme, 43,470 korun.  Výnosný business, pravda?

A aby si pán nedělal naděje, že je to vše, ale současně se radoval, že neměl průjem, tak za použití záchodu v letadle by zaplatil za jednu návštěvu tohoto zařízení dalších 1.50 dolaru, tedy ještě 30 korun na víc. Dvě návštěvy záchodu za cestu skoro 8 mi hodinovou jsou normální, to dělá 60 korun. Nyní si pán může oddychnout. Má deku, má záchod, má sedadlo, má zaplacený i vzduch na letišti, v letadle za vzduch ještě nepočítají, ale budou, prostě takový člověk je určitě vítán do budovy letiště alespoň tříčlennou kapelou hrající písničku „Dobré prase všechno spase“. Kapelu by měl zatím zdarma.

Hubení lidé by tedy podle takového ziskuchtivého počínání měli být na letišti odmítáni, jelikož toho moc do kasy na víc nepřinesou a často těží z toho, že jsou hubení a dostanou slevu tam, kde tlustý o ním nemůže ani snít. Hubený člověk tedy zaplatí těch 20 tisíc, možná 30 korun za použití záchodu a možná  340 korun za deku a tím končí. Jídlo se už také moc nepodává zdarma, snad Čínské linky, nevím, už jsem 7 roků nikam neletěl, nemohu nic tvrdit. Nu srovnejme si to. 43,470 korun a 20, 370 korun. Rozíl je 23,100 korun. Kdo by nevítal tlusťochy na letišti s kapelou i pětičlennou bych tam postavil. Nejlepší by byli Filipínci, ti jsou malí, mají malé plíce, moc vzduchu tedy nevydýchají. Ten je přece na prodej. Kapela ho bude mít zdarma, dělá dobrou reklamu podnikům „leteckéspolečnosti.com“.

Sláva nové budoucnosti a jestli si myslí někdo, že tohle je můj blbý vtip, tak se mýlí. Předpovídám, že se kouření zakáže všude. Ale cigarety se prodávat nepřestanou, to je zase dobrý business pro státní rozpočty. Vzduch se zatím nezdaňuje, ale jednou i na to dojde. Budete chtít jít do lesa, zaplatíte na radnici poplatek za silnější obsah kyslíku. Ve městě to bude méně, přece jen tam hodně lidí prdí a auta smrdí, takže z toho mít moc radnice nebudou, i když počet lidí je větší, i to bude výnosné. Za psy už platíte, že jo, za ptáky v kleci asi ne, ale i na to dojde. Na vše dojde. Nestraším. Jednou ti mocní pochopí že lidi se vůbec nebrání, tak je strouhnou jako použitou tužku. Tak to bude.  V takovém případě pak jsem rád, že se toho nedožiju. I když by neškodilo to všechno vidět, abych se mohl smát, že jsem měl v roce 2014 pravdu.

Frank Krejčí

 

Autor: Frank Krejčí | neděle 20.7.2014 17:02 | karma článku: 14,68 | přečteno: 1054x