Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
S27t83a26n89i15s24l88a67v 51S41l45e60z56á89k
Přeji dobrý den.
Mohu s mnoha věcmi co píšete souhlasit. ale co se týče Ukrajiny, tak jsem přesvědčen, že Putin jen využil situace, kterou připravili lidé z Majdanu. Sami mu předhodili Krym a východní část Ukrajiny! Zlom podle mne nastal v situaci, kdy majdanisti a představitelé(?) EU dohodli s Janukovičem jeho Odstoupení a vypsání nových voleb. Po pár hodinách však tato dohoda, vinou majdanistů padla. Tito se ozbrojili, vtrhli do parlamentu, zvolili si podivným způsobem nového prezidenta, začali vyhrožovat zákazem ruštiny a vypovězením smlouvy s RF ohledně základny námořního loďstva na Krymu. A toto považuji za zlom v celé věci. Nebýt tohoto, nebyl by pravděpodobně žádný Krym, ani válka na východě Ukrajiny.
A protože EU a NATO v této chvíli nezasáhlo a nedonutilo majdanisty ctít dohodu, krev všech padlých lpí také na rukou představitelů EU a NATO. Zvlášť, když podivně vzniklé vedení Ukrajiny, nadále podporovali.
Jak jsem napsal výše. Putin podle mne jen využil dané situace (nic podle mne předem neplánoval), kterou mu naservíroval Majdan a nově vzniklé vedení Ukrajiny s jeho podporovateli (USA,NATO,EU).
P35a69v52e45l 50D59v42o42ř23á15k
Podle mé teorie vyvolali násilnosti na Majdanu podplacení extrémisté, aby celý proces zdiskreditovali. Také to, že Janukovyč ucukl od smlouvy s EU bylo na popud z Kremlu. Také skutečná posloupnost událostí tomu nasvědčuje.
Hlavní důvod vidím v tom, že Putinovi se nechtělo dál poskytovat Ukrajině výhody při dodávkách některých komodit za to, že bude mít "smluvní" přístup k námořní základně na Krymu. Takže zcela logicky nastražil léčku - naštvat Ukrajince, aby začali protestovat, vyvolat násilnosti a pak pod záminkou ochrany ruského etnika na Krymu tento před "fašisty" zachránit.
A nyní v poslední fázi si potřebuje zajistit přístup na Krym po souši.
Podobný scénář nalezneme i v mnoha předešlých případech (Gruzie).
J40i64ř45í 48Ř59e58z88n67í76k
Hezké, ale jaký je poměr sil ve vzduchu.
P25a74v98e51l 68D82v89o39ř68á13k
Nevím, všude je stejně vysoko. Síla větru se ovšem mění.
J81a74r35d50a 34C45h75o76v36a97n42e76c
Vaše podání je velmi zjednodušující a zužující. Máte-li však v takovém stylu zálibu, zúžím a zjednoduším problém ještě více: před "Evropou" stojí rozhodnutí, zda se spojí s Ruskem proti islamistům, nebo s islamisty proti Rusku.
Kam Vás srdce táhne?
T83o50m12á84š 73F58o53l29d91y82n55a
Kdyby šlo opravdu jen o Vámi uvedené jedno rozhodnutí, tak samozřejme s Ruskem. Ale politická situace je složitější a dynamicky se mění, takže je třeba dělat mnoho jiných často protichůdných rozhodnutí. Nemluvě o tom, že si mocnosti odjakživa rády navzájem házejí klacky pod nohy a nenápadně posilují protivníka toho druhého..
Na straně druhé, silná "Evropa" je pro Rusko v případném boji proti tažení islámu daleko užitečnější spojenec, než současný slabý konglomerát.
J91a79n 73B60a70č10o75v66č69i12n
Vy jste mel zustat v te armade.Taci strategove nam dnes chybi.
T72o20m32á64š 38B94a24l24v81í21n
Ne že bych s Vámi v ledasčem nesouhlasil, ale přeci jen to vidíte hodně přehnaně.
Minimálně nesouhlasím s jednou věcí - cesta nevede přes závody ve zbrojení ve smyslu co možná největších armád. Je nutné obnovit technologickou vojenskou převahu. Je pořád platné že početně malá armáda, ale vybavená moderními zbraněmi a hlavně schopná rychlé akce což znamená i rychlé rozhodování dokáže velmi mnoho.
Bohužel malé armádě Nato chybí všechny tři komponenty - moderní výzbroj, akceschopnost a hlavně rychlé rozhodování politiků a velitelů.Právě to vidím jako největší problém a válka na Ukrajině to ukazuje. Putin jede podle připravené strategie a přemýšlí na tři tahy dopředu a reaguje v horizontu hodin.. EU trvá týdny než dojedná nějakou svoji reakci a ve většině případů se jedná o neúčinný kompromis.
J40i77ř81í 96Ř24e11z65n96í25k
Podle zprávy NATO z r.2011, publikované v Armádních rozhledech byla ruská armáda za armádami států NATO sto let za opicemi. Není možné tento stav za dva roky změnit.
- Počet článků 15
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1814x


















