Na Rusy stačí jednoduchá propaganda, na iDnes zase stačí Marjanovič

Publicista a komentátor pan Marjanovič opět nezklamal. Zatímco si dělá ve svém "iDnesáckém" placeném blogu šoufky z Ruska a ministra Lavrova, tak nějaký Bagdádí stojí se svojí islamistickou armádou u iráckého  Bagdádu přímo  "ante portas". 

Pana Marjanoviče těší, že prý Rusy a Lavrova trápí, že byli odsunuti na druhou politickou velmocenskou kolej a tudíž nemají na dění v Sýrii a Iráku pražádný vliv.

No, já bych ho tedy v tuto chvíli také nechtěl mít!!!

Ono to totiž není žádný "med" napravovat chyby své vlastní, dvacet let trvající, velmocenské politiky.

Mít jako hlavní politický cíl udržovat světové ceny ropy na vyloženě nekřesťanské ceně a bombardovat rafinérie v Iráku, Lybii nebo nová naleziště v Sýrii a odstavovat od moci lidem zvolené "diktátory", to chce už pořádně propracovaný systém.

U Ruska to tak jednoduše nešlo, to je pochopitelné. Kdyby ten "slizký skřet" Putin nezačal znárodňovat dobře rozjetý ruský oligarchický prozápadní ropný průmysl, tak by byl také klid po pěšině.

Problém ale je, že Putin začal zisky z ropy používat na nákup amerických a evropských dluhopisů!

Místo aby nechal Chodorkovského a spol, aby akcie zadarmo zprivatizovaných společností emitovali na západních burzách a navyšovali tak podíl majetku Západu na ropných nalezištích Ruska.

Moskva má historicky dobré politické a ekonomické vztahy právě s těmi státy, které jsou dnes, díky arabskému jaru, v rozvratu. Je to úmysl nebo blbá náhoda?

Tvrdit, že Západ chtěl po rozpadu SSSR Rusku pomoci a udělat si z něj kamaráda, to je naprosto lichá a hloupá propaganda.

Vědci západního světa horečně hledají nové energetické systémy. Je možné číst o plazmě, o neškodné těžbě břidličného plynu. Jenže realita je jiná. Plyn a ropu bude svět potřebovat stále. Nic jiného v praxi  výroby a ekonomik zaběhlé není a dlouho nebude.

Je mi jasné, že ruský ministr zahraničí Lavrov vyjádřil určité obavy z budoucí "spolupráce" velmocí.

Já ty obavy mám také, nicméně nahlížím ze strany Západu.

Škodní budeme všichni. I pan Marjanovič. Ale to není nic proti tomu, kdybych začal přemýšlet, jestli také všichni přežijeme. Škody na majetku jsou triviální (i když pro některé budou škody samozřejmě vyšší...).

Dovoluji si tvrdit, že komentáře a názory pana Marjanoviče jsou krátkozraké. Bez pochopení současné situace a budoucích následků.

Jedná se, stejně jako za dob Rudého Práva, o lhaní si do kapsy i o úmyslné zamlčování faktů.

Už proto znovu opakuji, že je mi, na rozdíl od pana Marjanoviče, moc líto umučených a zavražděných civilistů. Jak na Ukrajině, tak v oblastech, kde Západ svými vojenskými zásahy narušil životní vývoj obyvatelstva.

O nich tento reportér totiž nepíše. Vůbec neapeluje na zastavení bezpráví.

Jen aby se tedy jednou nedivil resetu X.0...  

PS : diskutéry upozorňuji na fakt, že můj blog je můj "filozofický" originál. Pořád zvládám článek za 10 - 20 minut. Problém pro toho, kdo si myslí, že kvůli blogům nechodím do práce. Zpracovat v hlavě nápad  zvládnu při té půlhodině cestou vlakem domů. A jestli si něco ukradnou parlamentní listy nebo kdokoliv jiný, k soudu nikoho dávat nebudu. Na to nemám čas, peníze vydělávám úplně jinak... A ten Fojtík, co myslíte, není můj tatík Pepa Fojtík. A paní Jara Rank není moje láska, opravdu ne, i když se říkává, že co se škorpívá, to se rádo mívá :-) Jo, a ještě k té selekci zavražděných. Vadí mi i Čečenci, Podněstří, Afghánistán, Vietnam (tam mám opravdu hodně přátel..), Srbsko (zde mám s panem Marjanovičem názorový problém...) , Kosovo atd. atd.)A ještě panu Závladskému. Ano, Remarque byl také jeden a Goebellsů byly stovky...tím se samozřejmě jmenovanému nepřibližuji ani ke kotníkům, i když bych si to přál.

Autor: Petr Fojtík | pondělí 29.9.2014 16:52 | karma článku: 37,46 | přečteno: 2656x