Diskuse
Po dvou letech Londýn podruhé
Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.
Přihlásit seT63o29m41á71š 98V61o23d34v60á50ř68k83a
Parádní report
P79e81t13r 87L98o75r45e12n86c
Už samotný přílet na LHR je lahůdka. Velkých letadel tam směřuje moc, tak je někde ve výši asi 4 km nad městem řadí dokola za sebou a posílají do třípatrové sestupné spirály jako na horské dráze. Vše hlavní tak uvidíte třikrát, z různých úhlů a výšek a ve stejném pořadí: Greenwich s koulí napíchlou na střeše na klacku, co ji vždycky v poledne zvedali a stříleli k tomu z děla, aby si kapitáni před vyplutím naposled narichtovali hodinky (kvůli navigaci), Tower Bridge, City, pinkflojdovská elektrárna, Big Ben, Oko, Střep a ještě jednou a pak dnešní závěrečná jízda zblízka a zdarma - a to koukáte, že jim Temže teče naopak, od Toweru k Westminsteru, hledáte chybu v sobě a v učitelce zeměpisu a pak si uvědomíte, že je přece zrovna příliv, a to teče “Kanál do Anglie” a až odpoledne poteče Anglie do Kanálu...
Koupíte si Ústřicovou kartu na slevy, bezplatné a přednostní vstupy, aktivujete si městskou appku, co vás spolehlivě naviguje všemi třemi hloubkovými a rozměrovými úrovněmi metra, ukazuje, jak je který vagón naplněn, a do kterého jít kvůli rychlejšímu přestupu, kam jede ten vlak, co už ho slyšíte rámusit v tunelu, neb stanicí často projíždí více linek, pro výlety po okolí si vyberete vlakovou jízdenku z několika cenových kategorií, ta nejdražší platí kdykoliv si usmyslíte, ta levnější platí mimo ranní a odpolední špičky, ale hlasatel na nádraží podle konkrétní situace obvykle hlásí, že cestující s jízdenkou od 17. h mohou dnes jet už od 15:45; za sluníčka kouknete do City, kde ten zakřivený skleněný mrakodrap funguje jako lupa a dole ve stinné ulici vám za libru dají rendlík a syrové vajíčko, které když obojí podržíte na tom světle, co ta obluda dolů odráží, tak máte hnedle volské oko nebo hemenex. A když pak jedete vlakem ke Karlovi (III.) na jeho chalupu ve Windsoru a vciťujete se do Dívky ve vlaku, co tam taky tak jezdila, pípne vám mobil a Google se vám pokouší pokazit snění: “Reminder: Friday, 05.06.25, 15:21 GMT, 3 km northwest, Airport LHR, Terminal 3, Gate 32B”.
T20o54m89á39š 10F90l52a47š14k42a
My letěli na/z Stanstead. Ale když jsme loni na LHR přestupovali do USA, tak ta spirála byla. Akorát ne kolem Londýna, ale vedle něj. Oni tam mají více drah a tudíž asi provozují i více spirál.
L92u65b85o48r 29P26e11t46r92z65a82l59k69a
Koukám Tomme, že uhlíková stopa ani budoucnost planety Tě moc nezajímá, že ?
P98e52t80r 40L31o71r51e91n47c
Jako že bez něj by tam místo celýho letadla letěla jen jeho pravá půlka a byli bysme zachránění?
- Počet článků 1513
- Celková karma 29,66
- Průměrná čtenost 2829x


















