Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.

Přihlásit se

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

PL

Už samotný přílet na LHR je lahůdka. Velkých letadel tam směřuje moc, tak je někde ve výši asi 4 km nad městem řadí dokola za sebou a posílají do třípatrové sestupné spirály jako na horské dráze. Vše hlavní tak uvidíte třikrát, z různých úhlů a výšek a ve stejném pořadí: Greenwich s koulí napíchlou na střeše na klacku, co ji vždycky v poledne zvedali a stříleli k tomu z děla, aby si kapitáni před vyplutím naposled narichtovali hodinky (kvůli navigaci), Tower Bridge, City, pinkflojdovská elektrárna, Big Ben, Oko, Střep a ještě jednou a pak dnešní závěrečná jízda zblízka a zdarma - a to koukáte, že jim Temže teče naopak, od Toweru k Westminsteru, hledáte chybu v sobě a v učitelce zeměpisu a pak si uvědomíte, že je přece zrovna příliv, a to teče “Kanál do Anglie” a až odpoledne poteče Anglie do Kanálu...

Koupíte si Ústřicovou kartu na slevy, bezplatné a přednostní vstupy, aktivujete si městskou appku, co vás spolehlivě naviguje všemi třemi hloubkovými a rozměrovými úrovněmi metra, ukazuje, jak je který vagón naplněn, a do kterého jít kvůli rychlejšímu přestupu, kam jede ten vlak, co už ho slyšíte rámusit v tunelu, neb stanicí často projíždí více linek, pro výlety po okolí si vyberete vlakovou jízdenku z několika cenových kategorií, ta nejdražší platí kdykoliv si usmyslíte, ta levnější platí mimo ranní a odpolední špičky, ale hlasatel na nádraží podle konkrétní situace obvykle hlásí, že cestující s jízdenkou od 17. h mohou dnes jet už od 15:45; za sluníčka kouknete do City, kde ten zakřivený skleněný mrakodrap funguje jako lupa a dole ve stinné ulici vám za libru dají rendlík a syrové vajíčko, které když obojí podržíte na tom světle, co ta obluda dolů odráží, tak máte hnedle volské oko nebo hemenex. A když pak jedete vlakem ke Karlovi (III.) na jeho chalupu ve Windsoru a vciťujete se do Dívky ve vlaku, co tam taky tak jezdila, pípne vám mobil a Google se vám pokouší pokazit snění: “Reminder: Friday, 05.06.25, 15:21 GMT, 3 km northwest, Airport LHR, Terminal 3, Gate 32B”.

Foto

My letěli na/z Stanstead. Ale když jsme loni na LHR přestupovali do USA, tak ta spirála byla. Akorát ne kolem Londýna, ale vedle něj. Oni tam mají více drah a tudíž asi provozují i více spirál.

LP

Koukám Tomme, že uhlíková stopa ani budoucnost planety Tě moc nezajímá, že ?

PL

Jako že bez něj by tam místo celýho letadla letěla jen jeho pravá půlka a byli bysme zachránění?

  • Počet článků 1513
  • Celková karma 29,66
  • Průměrná čtenost 2829x
Co mě štve, o tom rád napíšu. Ale i rád něco pochválím. Mám rád hory, lyžování a horské kolo. Nic jsem nezprivatizoval ani nezrestituoval, ale žiju si dobře. Píšu na různé servery, ale všechny mé články nejdete tady: https://www.blogosfera.cz/author/tomasflaska/. Tam je vždy i otevřená diskuse pro věcné a slušné komentáře. Pokud chcete, napište mi přímo: tflaska@seznam.cz. 

Seznam rubrik

Oblíbené články

Oblíbené blogy

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.