Foto

Bohužel se blížíme do bodu , kdy se budeme rozhodovat mezi takovýmto řešením a hranicí, která dělí naši humanitu od samotné naší existence. Nemůže za to Babiš, ale neschopnost EU v době kdy to ještě bylo možné reagovat jinak než spokojit s nekontrolovanou migrací.

Foto

Legrační unijní "ostrahu hranic" pod názvem Frontex by potřebovala ČSSR již před 50 lety. Všechny by pustila od nás ven a naopak zvenku všechny k nám.

FL

Tak jsem se zajímal, jak je na tom např. Austrálie a vypadá to že Babišův návrh je OK:

Austrálie má dlouhodobou a striktní politiku týkající se nelegální migrace loděmi, známou jako Operation Sovereign Borders. Tento program byl zaveden v roce 2013 a zahrnuje vojenské operace zaměřené na zastavení a navrácení lodí s migranty ještě před dosažením australských břehů. Migrantům, kteří se pokoušejí dostat do Austrálie lodí, není umožněno usadit se v Austrálii. Místo toho jsou odvezeni do offshore zpracovatelských center, jako je Nauru, kde jsou jejich žádosti o azyl posuzovány​ (Asylum Insight)​​ (Voice of America)​.

Mezi květnem 2022 a březnem 2024 bylo zachyceno 12 lodí s celkem 247 lidmi, kteří byli buď navráceni do výchozích zemí, nebo posláni do offshore center jako je Nauru​ (Asylum Insight)​. Tato politika je podporována jak současnou vládou, tak i opozičními stranami, i když existují diskuse ohledně efektivity a humanitárních dopadů těchto opatření​ (Voice of America)​.

Občas se stane, že některé lodě dosáhnou australské pevniny, ale i tito migranti jsou rychle odvezeni do offshore center. Například v březnu 2024 se skupina 39 migrantů dostala na pevninu, ale byla následně přemístěna na Nauru​ (Asylum Insight)​.

Celkově se dá říci, že Austrálie velmi efektivně hlídá své břehy a většině lodí s migranty se nepodaří přistát na australské pevnině. Tato politika však přináší i kontroverze a kritiku z humanitárních a právních hledisek.

Foto

Doba kdy se budeme rozhodovat mezi vlastní existencí a mírou humanity se blíží...

Foto

Britská ministryně vnitra navrhovala sítě a umělé vlny, aby vůbec nedopluli. Hlavně už pašeráky neoceňovat a netleskat jim, jak to bylo u Racketové.

Foto

Tak to vám Flaška určitě napíše, ze ta britská ministryně je strašně jednoduchá a opravdu boží.

FL

Možná to nemyslel úplně doslova. Připlouvající člun se dá odhalit ještě daleko na moři a není třeba na něj čekat až kam dorazí ke břehu

Rétorika AB je bezpochyby překotná a rozporuplná. Avšak p.Flaško, předvádíte podobné. Myšlenka ochrany hranic je zcela jistě správná, a to, že by na to nebyly prostředky je alibistické. Jen model odstrašení by zcela jistě zafungoval. Potopení lodí, které nezákonně překročily hranice je zcela jistě správnou záležitostí, ať se to zarytým humanistům líbí nebo ne. Ruku v ruce s tím jde návratová politika, či omezený, nebo žádný přísun dávek. Sypání peněz komukoli, ať to jsou Turci, či do zemí, odkud nezákonní migranti pocházejí je tak prospěšné, asi jako "fond solidarity" v 80letech....To, co se děje v zemích jako Německo, Francie a podobně je zcela jistě nezákonné obsazování území, ať byla historie jakákoli. A nezákonné obsazování území je válka.

LS

Potopení lodi s lidmi je správná záležitost?

MS

Je to stejně geniální jako Babišovo vyjádření z počátku roku 2020, kdy se Italům posmíval za situaci s covidem a prohlásil že k nám virus prostě nepustíme.

Babiš pochopitelně neobjevil Ameriku. Že je potřeba něco s ilegální imigrací dělat, protože Evropa není nafukovací, chápe každý. Otázka zní - jak to udělat. Babišovo řešení je přesně takové, jaké vymýšlejí chlapi na pivu v hospodách. Jenomže ono to tak jednoduché není. Stačí vůči imigrantům trochu přitvrdit a hned je na světě film Agnieszki Holland o jejich utrpení na běloruské hranici s Polskem. I když v duchu vymýšlíme různá restriktivní a drsná opatření, v zásadě nejsme barbaři a nikdo z nás by asi nesouhlasil s potápěním lodí s imigranty na volném moři, nebo se střelbou do nich na hranicích EU. Klasickou ukázkou je situace ve Velké Británii. Zatímco končící vláda premiéra Sunnaka vymyslela návratovou politiku vyhošťování nežádoucích imigrantů do Rwandy, nastupující vláda premiéra Starmera oznamuje, že to zruší.

MP

Ano, je s tím třeba něco dělat. Bohužel migrace je fakt. Vzhledem k délce hranic a moře to nelze řešit tak, že se zabrání příjezdu na hranicích. Takže je třeba spolupracovat s zdrojovými destinacemi a pak zajistit ty co přijdou a buď je deportovat, nebo přijmout. Něco z toho se snaží řešit migrační pakt. Je ovšem třeba to nenechat polovičaté. Dosud žádný celkový předpis nebyl a hraniční země se v tom dost topí. Nápad Sunnaka byl zajímavý, bohužel vše ztroskotalo na tom, že podle soudu lze do Rwandy poslat migranty jen dobrovolně. A to se nikomu nechce, takže v současné podobě to je k ničemu.

RK

Pan Babiš neudělal jako předseda vlády v EU proti migraci nic a to migrace tehdy kulminovala. Teď je největší stínový tlučhuba.

MV

Kromě všeho je AB i ukazkovej stratég. Do komedie.

Foto

Mne dojímá, že ať pan Babiš řekne jakoukoliv pitomost, vždy se najdou jedinci (tedy cca 30% voličů), kteří nadšeně tleskají. Bavím se i změnami názorů satrapů, kteří jsou schopni otočit během týdne o 180 stupňů a veřejně své veletoče obhajovat.

To opravdu těm lidem není stydno, že se řadí za zjevného psychopata, který jeví zřetelné projevy deprivanství?

MB

Oceňuji na Vás , že jste napsal pan Babiš. Ostatní je blábol.

Vám, a vaší suitě zde, není stydno, že adorujete zjevného psychopata a notorického lháře Fialu, který, bez jakékoliv diskuse, jeví zřetelné projevy deprivantství? (mimochodem, neměl byste používat cizí slova, když je neumíte správně napsat)

  • Počet článků 1329
  • Celková karma 31,36
  • Průměrná čtenost 3001x
Co mě štve, o tom rád napíšu. Ale i rád něco pochválím. Mám rád hory, lyžování a horské kolo. Živím sám sebe a svou rodinu, nejsem u nikoho zaměstnán, ani nikoho nezaměstnávám. Pracuji si sám za sebe, pro sebe, své klienty a samozřejmě i státní kasu. Nebereme žádné dávky ani podpory. Nic jsem nezprivatizoval ani nezrestituoval. Pokud chcete, napište mi: tflaska@seznam.cz.