Bojkotujme Židy, ale naruby

Evropská komise schválila vyhlášku, podle které bude izraelské zboží z Palestinských území označováno upozorněním, že jde o produkt z židovské osady. 

          EK tím chce naznačit, že to zboží je něco nemravného a nemělo by se nakupovat. EK tak pokračuje v dlouhodobé politice nepodpory Izraele a podpory Palestinců. Těm, jak víme moc dobře, posílá štědré dávky i z našich daní. Palestinci pak často tráví svůj čas vrháním kamenů po Izraelcích, případně odpalováním raket. Minulý týden dostali další morální vzpruhu.

        Pokud by měl bojkot zabrat a začali by krachovat některé podniky na těchto územích, tak logicky první kdo tam přijde o práci, budou zde zaměstnaní Palestinci, kteří zde dostávají určitě více, než kolik by si mohli vydělat doma. Ale detaily zřejmě EK neřeší, podstatné je přeci něco udělat, že?

          Nebudu zde populisticky argumentovat tím, že to zase připomíná značkování Židů za války. To by se pak mohl ozvat úplně každý, protože každý výrobek je označen zemí svého původu.

         Snad jen připomenu, že to, čím si dnes musí procházet Evropa, to mají Židé již za sebou. Teroristickým útokům čelili a čelí již mnoho let. Jejich množství se jim podařilo snížit na minimum. Ale bezpečnostní opatření jsou všudypřítomná. Bezpečnostním rámem musíte projít i do supermarketu. To vše nás v Evropě teprve čeká.

        Ale pro mě osobně bude to značení izraelských výrobků znamenat, že pokud na takto označený výrobek narazím, tak ho budu v rámci porovnávání preferovat před ostatními. Pro mě to bude spíše naopak označení toho, co mám rozhodně koupit. Prostě budu dělat takový bojkot naruby. A ostatní k tomu vyzývám taky. 

Autor: Tomáš Flaška | středa 18.11.2015 12:17 | karma článku: 35,56 | přečteno: 970x

Další články autora

Tomáš Flaška

Humorná rétorika členů hnutí ANO

Buď neumí pořádně česky (předseda určitě), nebo nechápou co říkají, nebo jen něco setrvačně opakují pořád dokola a sami nevědí co.

12.4.2026 v 14:48 | Karma: 36,35 | Přečteno: 1864x | Média

Tomáš Flaška

Artemis 2 – kolosální úspěch, nebo?

Gratuluji posádce, celému týmu, vědcům, námořnictvu, prostě všem, kdo se na tom podíleli. Po dlouhé době jsem zase sledoval v přímém přenosu celý několikadenní příběh.

11.4.2026 v 12:13 | Karma: 20,67 | Přečteno: 488x | Diskuse | Věda

Tomáš Flaška

Alza nebo Datart? Pobaví oba.

Když nám po asi dvou desetiletích odešla varná deska, tak jsem ještě netušil jak se zasměji při její výměně.

9.4.2026 v 10:01 | Karma: 37,43 | Přečteno: 2860x | Diskuse | Ekonomika

Tomáš Flaška

Jak lze opovrhovat koaličním partnerem i voličem

Vláda sáhla ke krokům, které mají snížit ceny paliv. Nejprve se na ně trochu podívejme ekonomicky. A potom zase na tu veselou vládní grotesku.

4.4.2026 v 16:23 | Karma: 37,93 | Přečteno: 2412x | Ekonomika

Tomáš Flaška

NATO bez USA?

Nejde ani tak o ony USA, jako spíše o jaderné zbraně. Paradoxně díky nim se svět držel vzájemně od druhé světové války pod krkem, nikdo nechtěl riskovat své zničení jako odvetu za expanzivní choutky.

2.4.2026 v 12:03 | Karma: 21,55 | Přečteno: 395x | Společnost

Nejčtenější

Hastroši na Pražském hradě aneb Den otevřených dveří z pohledu výchovy k tanci a kultuře

Den otevřených dveří 18. dubna 2026. Zrcadlový salon pro slavnostní hostiny.
19. dubna 2026,  aktualizováno  20. 4. 7:19

Byl jsem jeden z těch, kteří po Zemanově zabetonování Pražského hradu do tohoto největšího hradního...

Dvorecký most promění také pražskou autobusovou dopravu v Praze. Máme velký přehled

Dvorecký most
16. dubna 2026  10:35

Už zítra se slavnostně otevře Dvorecký most, nová 361 metrů dlouhá spojnice přes Vltavu mezi...

Speciální tramvaje i plavby zdarma. Slavnostní otevření Dvoreckého mostu bude velkolepé

Testovací jízdy tramvají a autobusů po novém Dvoreckém mostě v Praze (12....
14. dubna 2026  13:38,  aktualizováno  15. 4. 12:45

Spojuje lidi s prací, školou, rodinou, zábavou i kulturou. Je neodmyslitelnou součástí životů...

7+2 nejhorších výletních cílů v Česku. Hororové kulisy, pasti na turisty i skutečně nebezpečný les

Jedno z nejděsivějších míst v České republice se nachází ve Rváčově nedaleko...
14. dubna 2026  11:11

Kam na výlet po Česku? Kromě zaručených míst slibujících skvělé zážitky existují i lokality, kam...

Dvorecký most se pro veřejnost otevře už zítra. Kolem je zatím staveniště

Dvorecký most, který spojí Prahu 4 a 5, se otevře 17. dubna, pravidelný provoz...
16. dubna 2026  10:28

V pátek 17. dubna 2026 se po novém Dvoreckém mostě projedou první tramvaje a autobusy plné...

Prezident Pavel s manželkou zahájí návštěvu Pardubického kraje

ilustrační snímek
22. dubna 2026,  aktualizováno 

Prezident Petr Pavel s manželkou Evou dnes zahájí dvoudenní návštěvu Pardubického kraje. Prezidenta...

V Liberci hořelo v bytovém domě, jeden člověk se zranil

ilustrační snímek
21. dubna 2026  21:53,  aktualizováno  21:53

V liberecké čtvrti Rochlice dnes večer hořelo v bytovém domě. Jeden člověk se při požáru zranil....

Při zásahu kvůli drogám v Šestajovicích se střílelo, přiletěl vrtulník záchranky

Zásah policie v Šestajovicích. (21. dubna 2026)
21. dubna 2026  21:52,  aktualizováno  22:30

Ve středočeské obci Šestajovice zasahovala policie kvůli trestné drogové činnosti. Na akci se...

Pirátský náměstek navrhne prázdninové uzavření částí Prahy pro automobily

Silnice na pražském Smetanově nábřeží (23. května 2023)
21. dubna 2026  21:12,  aktualizováno  21:12

Náměstek pražského primátora Jaromír Beránek (Piráti) navrhne radě města dopravní opatření, které...

Je vám přes čtyřicet? Soutěžíme o přírodní doplněk stravy MenoVit Balance
Je vám přes čtyřicet? Soutěžíme o přírodní doplněk stravy MenoVit Balance

Období po čtyřicítce přináší řadu změn, které mohou ovlivnit fyzickou i psychickou pohodu. Dopřejte si proto přírodní podporu v čase, kdy ji vaše...

  • Počet článků 1504
  • Celková karma 33,30
  • Průměrná čtenost 2840x
Co mě štve, o tom rád napíšu. Ale i rád něco pochválím. Mám rád hory, lyžování a horské kolo. Nic jsem nezprivatizoval ani nezrestituoval, ale žiju si dobře. Píšu na různé servery, ale všechny mé články nejdete tady: https://www.blogosfera.cz/author/tomasflaska/. Tam je vždy i otevřená diskuse pro věcné a slušné komentáře. Pokud chcete, napište mi přímo: tflaska@seznam.cz. 
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.