Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Já nemám žádný rozumný nápad, co s naší Putinovou pátou kolonou. Mám obavu, že ani Váš rozbor je nepřiměje k rozumu!

0 0
možnosti
IS

Nejsme jako oni, že? Trochu kontraproduktivní pravidlo. Bohužel setrvalý strach z reakce ruského samoděržaví na "šikanu" jejich páté kolony je realitou.

3 0
možnosti
Foto

Souhlas, dík .

2 0
možnosti
DR

"Ale neukazuje nám tak náhodou továrišč Balický, jak by se dali do budoucna vyřešit všechny potenciální zdroje konfliktů s Rusy? V Podněstří..."

V Podněstří je ovšem problém trochu jiný a to především v liknavosti, neschopnosti a bojácnosti moldavských politiků. Při rázném a rozhodném řešení, což představuje likvidaci ruského "mírového" sboru, by celá ta ruská smetánka oligarchů, která se tam především díky němu drží, vzala nohy na ramena sama a žádná jejich polívčička by tudíž ani potřeba nebyla.

0 1
možnosti

Zachtělo se Vám vyhnat všechny normálně myslící z Ruska, Ukrajiny, Pobaltí, Moldavska, Slovenska, Česka na západ, jako to u nás dělali komunisti v době "asanace"?!?

0 0
možnosti
LU

Rusi veľký počet Ukrajincov z okupovaného územia vyhostili, ale nie všetci, ktorí sa necítia byť Rusi a odmietli ruské pasy mali takéto šťastie.

"Vo väzenských táboroch, väzobných zariadeniach v Rusku a na okupovaných územiach Ukrajiny sú tisíce ukrajinských civilistov. Zadržali ich vo filtračných táboroch či priamo na uliciach kvôli tomu, že sa stavali na odpor vojne.

Zatvorili ich bez obvinenia, bez vyšetrovania, bez súdu a termínu prepustenia na slobodu. Na rozdiel od vojnových zajatcov neexistujú žiadne mechanizmy vedúce k ich oslobodeniu."

5 0
možnosti
LJ

Jeden příbuzný odešel pracovat dlouhodobě do zahraničí a svůj byt nabídl před dvěma lety ukrajinským emigrantům. Přišla tam matka se dvěma dětmi a babičkou a mluví rusky. Když druhý příbuzný, který se jim trochu věnuje, zjistil, že mluví rusky, divil se. Vysvětlili, že jsou rusky mluvící Ukrajinci z východu Ukrajiny. Utekli proto, že Rusové mezi ně poslali organizátory, aby v okamžiku zahájení speciální operace povstali. Oni se však nenechali vyprovokovat a ruští vojáci na ně byli zlí, proto raději emigrovali.

Matka si rychle našla dvě zaměstnání a babička se rovněž snaží pracovat, i když má okolo 70 let.

19 0
možnosti
Foto

Tys pořád nepochopil ruský narativ? Rusko hraničí s kým chce, protože čím větší země, tím větší logika.

9 0
možnosti
Foto

A potom? O co budeme lepší než Rusové, když se začneme chovat jako Rusové? Vyhosti ty, kteří nechtějí přijmout naše standardy, to ano a to nejenom Rusy, ale poskytnout azyl těm co chtějí žít, pracovat a chovat se jako my.

Vašek

6 0
možnosti
SB

Vaše úvaha se dá ještě rozšířit.

Rusko žádá návrat před rok 1989, ba dokonce to chce ještě tvrději. Třebaže jsme tehdy byli jako stát satelitem Moskvy, přeci jenom byl značný rozdíl mezi tím, zda byl člověk občanem Československa, nebo občanem Sovětského svazu. Oficiálně o nás mluvili jako o svých rovnoprávných spojencích ve Varšavské smlouvě a v RVHP. A i život na české, moravské, slezské, slovenské nebo i třeba východoněmecké, polské či bulharské vesnici byl o něčem jiném než život na vesnici někde v centrálním Rusku.

A teď hovoří o tom, že to je jejich oblast a že se sem chtějí vrátit.

A to je to rozšíření té úvahy, o kterém jsem psal v úvodu tohoto diskusního příspěvku.

Vyháněli by i naše lidi z Čech, Moravy a Slezska?

To by potom možná došlo i na někoho z těch, kteří v současnosti Rusku fandí. Až by se Rusové dostali až sem, viděli by jejich současní fanoušci, ž to není zas až tak ušlechtilá armáda, jak si oni představovali, změnili by názor a byli by vyhnáni.

10 0
možnosti
Foto

Tentokrát s Vámi více než souhlasím. To srovnání je děsivě pravdivé. Tohle už začíná být vážné a moc lidí si to neuvědomuje, ale Evropě může jít pomalu zase o kejhák.

7 0
možnosti
  • Počet článků 1317
  • Celková karma 32,91
  • Průměrná čtenost 2997x
Co mě štve, o tom rád napíšu. Ale i rád něco pochválím. Mám rád hory, lyžování a horské kolo. Živím sám sebe a svou rodinu, nejsem u nikoho zaměstnán, ani nikoho nezaměstnávám. Pracuji si sám za sebe, pro sebe, své klienty a samozřejmě i státní kasu. Nebereme žádné dávky ani podpory. Nic jsem nezprivatizoval ani nezrestituoval. Pokud chcete, napište mi: tflaska@seznam.cz.