100x opakovaná lež se nesmí stát pravdou
Vyvracejme ty lži.
Lež č. 1: Za Topolánkovy vlády byl nasekán největší schodek státního rozpočtu a může za to právě ta vláda.
To je ještě horší než lež, protože je to polopravda. Ano, schodek byl největší, ale z důvodu hospodářské krize. Jediné, co lze vyčíst tehdejšímu ministrovi financí Kalouskovi, je, že hloubku krize podcenil. Ale na druhé stránce, představme si situaci, kdyby přišel se skutečnými čísly a řekl, že situace je tak a tak zlá a musí se tedy takto a takto šetřit. Okamžitě by rudí a oranžoví poslanci začali řvát co je špatně a jakékoliv zákonné snahy o šetření by torpédovali. Už jako bych je slyšel. A odbory by hned stávkovaly, popichováni oranžovými pohlaváry. Tak by to vypadalo. Pravdou je, že schodek státního rozpočtu rostl nejrychleji za nejrychlejšího hospodářského růstu, tedy za vlády sociální demokracie.
Lež č. 2: ODS vůbec nesplnila svou smlouvu s voliči.
Opět je to jen nestydatá polopravda. Nesplnila, ale proč? Protože měla nějaké koaliční partnery, kteří jí to prostě nedovolili. Ona strana, která má šest poslanců a čtyři ministry, se v civilizovaných zemích nazývá vyděračská. Zaplatili jsme za to (bohužel) nesplněním předvolebních slibů ODS, dále boomem solárních elektráren, ale především minimálně na čtyři roky zmrazeným programem výstavby jaderných elektráren. Toto já nazývám objektivním důvodem nesplnění předvolebních slibů. Je určitě přijatelnější neplnění programu z důvodu odporu koaličních partnerů, než když místopředseda jedné nejmenované oranžové strany po volbách prohlásí, že předvolební sliby byly zasazeny do nereálného rámce.
Lež č. 3: ČSSD chce vyplatit 13. důchod ze zisků ČEZu.
Lží už je jenom ten pojem 13. důchod. Není to každoroční výplata ve výši pravidelného měsíčního důchodu. Je to jednorázová almužna ve výši 2000 Kč. A peníze na to chce ČSSD získat ze zisků ČEZu. Zároveň jedním dechem dodává, že je potřeba bojovat proti vysokým cenám energií. Tak co? To nebo ono? Vzájemně se to vylučuje. Nebudu si tu z nich dělat legraci, že je to perpetuum mobile. Řeknu to na rovinu. Jedno z těch tvrzení je lež.
A dalo by se pokračovat. Nechci čtenáře příliš zahlcovat, ale myslete hlavou a používejte rozum.
-------------------------------------
Jiné mé články vycházejí na www.shekel.cz
Tomáš Flaška
Andrej Babiš a elementární lidská slušnost
Možná platí u nás doma, v mém okolí, ale určitě ne na vládní úrovni. Pak se ale nedivme, co se u nás děje.
Tomáš Flaška
Po dvou letech Londýn podruhé
Stejné období, jiné počasí, jiné pohledy, nové věci. Každá metropole si vyžaduje více návštěv. A vždy objevíte něco nového.
Tomáš Flaška
Česká vrána k maďarské vráně sedá
V Maďarsku nastalo volební zemětřesení a dějí se věci. Ze země se prý vyváží majetek, fideszovští zbohatlíci hledají nové bydlení v zahraničí a skartují se dokumenty.
Tomáš Flaška
Budeme všechno jen vyžírat?
A ani se přitom nezastydíme? Nebo aspoň nezačervenáme? To si fakt myslíme, že mít jen nataženou ruku je to správné ořechové?
Tomáš Flaška
Humorná rétorika členů hnutí ANO
Buď neumí pořádně česky (předseda určitě), nebo nechápou co říkají, nebo jen něco setrvačně opakují pořád dokola a sami nevědí co.
| Další články autora |
Pavel se s Babišem neshodl. Prezident trvá na účasti na summitu NATO, hrozí žalobou
Jednání prezidenta Petra Pavla s premiérem a předsedou ANO Andrejem Babišem o zastoupení Česka na...
O kolik lze překročit rychlost za volantem v roce 2026? Tabulka tolerancí a pokut pro řidiče
Při rozhodování o postihu za překročení limitu přihlížejí policisté zejména k naměřené rychlosti....
Blíží se další výluka, metro C tři dny nepojede. Jak se dostat z Kobylis na Pankrác?
Kdo si na prodloužený květnový víkend naplánoval rychlou cestu přes centrum metrem, bude muset...
Skrytý ráj kousek za Prahou. „Tajná“ zahrada přetéká květy a lidé o ní skoro nevědí
Lepší než Průhonice? Voňavými kvítky čerstvě obdařené lýkovce, koberce plaménků, ale i nespočet...
Levnější doprava pro lidi nad 70 let? Další pražská radnice spustila Senior taxi
Od začátku května mohou senioři z Praha 14 využívat novou službu Senior taxi. Lidé nad 70 let...
Cizinec v roli kurýra převzal půl milionu od podvedené ženy, skončil ve vazbě
Ze zločinu legalizace výnosů z trestné činnosti obvinili zlínští kriminalisté obvinili...
Odbornice: Sjezd sudetských Němců je příležitost, která zůstane nevyužitá
Sjezd Sudetoněmeckého krajanského sdružení, který se příští týden poprvé uskuteční na českém území,...
Dopravní peklo? Desetitisíce aut v jednom pruhu. Důležitá východopražská tepna potřebuje opravu
Měsíc a půl by měla být uzavřena Kbelská ulice. Přesně tříkilometrový úsek mezi Novopackou a...
Ústecký spolek provozuje útulek pro kočky bez registrace, vadí úřadům
V Ústí nad Labem se v posledních měsících vyostřuje spor mezi úřady a dobrovolnickým spolkem...

Je vám přes čtyřicet? Soutěžíme o přírodní doplněk stravy MenoVit Balance
Období po čtyřicítce přináší řadu změn, které mohou ovlivnit fyzickou i psychickou pohodu. Dopřejte si proto přírodní podporu v čase, kdy ji vaše...
- Počet článků 1508
- Celková karma 32,06
- Průměrná čtenost 2835x




















