Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.

Přihlásit se

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Foto

Co takhle mít AI přímo v mozku?

Určitě k tomu jednou dojde, ale do té doby si každý musí vystačit s tou svou. Na druhou stranu, na rozdíl od brýlí, to nejspíš nepřinese jen užitek.

LS

Jaká ke cena takových brýlí?

Pokud jde o možnost mít různé dioptrie,.takže nezáleží na sklech a mohou byt fotochromaticka?

Android či iOS je jedno?

Diky, tohle je něco, co mě neuvěřitelně láká a rad čtu konečně něco z našich luhů a hájů.

Foto

V Evropě se prodávají za 700E. V USA jsou ale levnější, pokud vím.

Nevím, jestli mohou být skla fotochromatická, ale protože jsou k nim tmavé klipy, usuzuji, že ne. Ale jsem blbe, protože fotochromatická skla by se moc hodila kvůli čitelnosti displeje na slunci.

Jo, Android i iOS.

ZZ

Mám takový dojem, že podobné brýle - i když zastaralé generace nosil už bývalý kandidát na prezidenta Drahoš ( s naslouchátkem ). Náš stávající premiér má asi také něco podobného, ale se špatným SW, protože takové koniny, které často pronáší, nemůže vymyslet vlastní hlavou a zapamatovat si tolik nesmyslných floskulí a prapodivných klišé.

JM

J39i24ř66í 35M27l51s

18. 3. 2025 14:51

Tak tohle jsou snad první "chytré" brýle, co mě zaujaly. Pro mne by byla užitečná možnost navigace při jízdě na motorce.

Každopádně velice mě zaujalo, že mají zobrazovače v obou sklech. Prakticky všechny podobné výrobky, které jsem zaznamenal, měly zobrazování v pravém sklíčku nebo na pravé straně plexi. Takže pro nás s tupozrakostí na pravém oku...

MH

M11a43r79t16i29n 57H93o39c24h

18. 3. 2025 14:59

Bohužel na rychlejší pohyb ta navigace není, max kolo... ona to refreshuje aplikace na mobilu.

  • Počet článků 328
  • Celková karma 21,71
  • Průměrná čtenost 3076x
Vystudoval chemii (SŠ), kybernetiku, řízení, ekonomii a teorii systémů (interdisciplinární studia - VŠ), je obecně uvažujícím člověkem někde na pomezí mezi přírodními vědami a filosofií. Roky vyučoval filosofii fyziky a virtuální reality na PřF a MFF UK v Praze. Od září 2021 Ph.D. se zaměřením na filosofii fyziky a matematiky. Pracoval jako evropský expert pro "Future Technologies", 7 let pak v jedné z nejvyšších evropských pozic v počítačové bezpečnosti. Momentálně finanční expert na evropské úrovni. V letech 1991-7 byl předsedou společnosti Mensa ČR. Je členem světové vědecké Společnosti pro filosofii času. Absolvent Oxfordského kurzu Filosofie vědy.

Chcete-li sledovat diskuse v "jeho" skupině, připojte se do Vědecké filosofie & Fyziky (nejen) na FB. jfikacek@gmail.com
 
Upozornění: Toto je popularizační blog pro veřejnost, neberte ho tedy jako vědeckou dizertační práci. Někdy je to jen divoká fantazie. Na druhé straně se snaží udržovat jistou vědeckou kvalitu, takže "esoterické" komentáře nejsou vítány.