Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Jak je to s Brücknerovou jistotou?

Při sledování, jak si tuzemské fotbalové kluby prohazují trenéry a jak se na prvoligovém jevišti zjevují trenérští novici, nejsou bez zajímavosti aktivity členů realizačního týmu české reprezentace.

Jednomu asistentovi Petru Radovi skončila smlouva v Jablonci a hned pro jistotu podepsal jinou v Teplicích, druhý asistent Jaroslav Šilhavý si místo sparťanské rezervy našel práci v ligovém Kladně. Jako by tušili, že reprezentační angažmá není na věky a možná už nebude mít dlouhého trvání. Chovají se prozřetelněji, než hlavní trenér Karel Brückner, jenž si kupodivu práci nehledá. Buď už zažádal o vyměření penze, nebo si je místem u reprezentačního mančaftu jistější více, než chlapi židlí u hostinského stolu. Ani v té nejzapadlejší hospodě však nemá žádný štamgast stálý flek zadarmo. Musí si ho každodenními výkony zasloužit a navíc pravidelně platit. „A von Karel někomu platí?“ zaznělo od vedlejšího stolu. „Ježíšmarjá, to vám nepovím,“ odpověděl jsem bez dalšího přípodotku a polknul řádný hlt z čerstvě natočeného půllitru.

Autor: Jan Fidler | středa 6.6.2007 15:26 | karma článku: 5,91 | přečteno: 107x

Další články autora

Jan Fidler

Jak jsem si cestou do Krkonoš i zpět pošmáknul

Gurmánský zážitek z putování po silnici číslo 16 z Nové Paky směrem na Trutnov byl tak hřejivý a nezapomenutelný, že mě nutí se o něj podělit. Proto o něm píši.

19.1.2009 v 21:16 | Karma: 7,19 | Přečteno: 91x | Diskuse | Společnost

Jan Fidler

Je lepší miliony nemít

V Německu skočil pod vlak pan Adolf Merckle. Podle vyjádření policie a nešťastníkovy rodiny tak učinil pod tlakem současné hospodářské krize.

6.1.2009 v 21:03 | Karma: 5,80 | Přečteno: 97x | Diskuse | Ekonomika

Jan Fidler

Klukovina trapnější neprofesionality

Může televize vysílat všechno, co natočí? Nebo mají být v televizi cenzoři k posouzení, co z kamery může ven na oči divákům a co nikoliv? Tak se v prvních dnech roku 2009 diskutovalo nad odvysíláním neoficiálních záběrů českého prezidenta Václava Klause, kterak se rozcvičoval před přímým přenosem novoročního projevu.

6.1.2009 v 20:58 | Karma: 5,70 | Přečteno: 91x | Diskuse | Ostatní

Jan Fidler

Do ženy bych nekopl

S manželkou se chováme, jako že Ježíšek není a vánoční dárky si kupujeme vzájemně i společně. Například letos v nejmenovaném obchodním centru v Mladé Boleslavi.

20.12.2008 v 18:51 | Karma: 5,49 | Přečteno: 76x | Diskuse | Ostatní

Jan Fidler

Havlíček to věděl hned

Před 190 lety, v roce 1818 se narodil Karel Marx. O dva roky později přišel na svět Bedřich Engels. A za další rok, přesněji v roce 1821 začal dýchat Karel Havlíček Borovský. Všichni tři vyrůstali v podobných historických reáliích, dospívali a žili v obdobném politickém a společenském klimatu.

20.12.2008 v 18:45 | Karma: 6,10 | Přečteno: 172x | Diskuse | Ostatní

Nejčtenější

Praha podporuje stovky dárců, za krev dostanou roční kupón zdarma. Kdo konkrétně ho získá?

Dárkyně krve
15. května 2026  10:19

Metropole znovu ocení dlouholeté bezpříspěvkové dárce krve. Celkem 321 lidí letos získá roční kupon...

Jak dobře znáte úspěchy českého hokeje?

David Tomášek a Lukáš Dostál po vyhraném zápase s Norskem na hokejovém MS v...
vydáno 12. května 2026

Česká hokejová reprezentace má za sebou desítky nezapomenutelných momentů, které se zapsaly do...

Pánové, zahoďte džíny a přestaňte se pařit. Králem vedra je len, ramie nebo konopí

Len je považován za supermateriál. Látka se na slunci méně zahřívá a má...
15. května 2026

V létě vás před horkem nemusí chránit jen klasické bavlněné šortky a tričko. Existuje celá řada...

Praha otevře na dva dny muzea zdarma. Které umělecké expozice navštívíte bez placení?

Myslitel od Martina Janeckého z výstavy PLEJÁDY SKLA 1946-2019
15. května 2026  15:30

Hlavní město se v květnu opět připojí k celosvětové iniciativě, jejímž cílem je přiblížit...

5 důvodů, proč si modernizace smíchovského nádraží zaslouží vaši pozornost. Je to unikát

Vizualizace smíchovského nádraží po rekonstrukci
15. května 2026  10:20

Praha buduje dopravní terminál, který v Česku zatím nemá obdoby. Modernizace smíchovského nádraží...

MS hokej 2026: Česko proti Slovinsku nenavázalo na výhru s Dánskem

Hlavní trenér České hokejové reprezentace Radim Rulík při tréninku.
17. května 2026  1:19,  aktualizováno  19. 5.

Čeští hokejisté v sobotu večer na mistrovství světa nastoupili k druhému zápasu základní skupiny....

Češi vstoupili do MS v hokeji 2026 vítězně. Ve Fribourgu ovládli zápas s Dánskem

Hlavní trenér České hokejové reprezentace Radim Rulík při tréninku.
15. května 2026  22:50,  aktualizováno  19. 5.

Česká hokejová reprezentace vstoupila do mistrovství světa ve Švýcarsku vítězně a zapsala si první...

1. den MS v hokeji 2026 ve Švýcarsku: Češi porazili Dánsko, Švédsko vyzvalo favority MS

Na snímku je hokejový stadion BCF Arena, ve kterém se odehrají zápasy základní...
15. května 2026  23:58,  aktualizováno  18. 5. 23:58

Mistrovství světa v hokeji 2026 odstartovalo nabitým programem a hned první hrací den nabídl...

2. den MS v hokeji 2026 ve Švýcarsku: Češi překvapivě padli, Slovensko oslavilo vítězství

Na snímku je hokejový stadion BCF Arena, ve kterém se odehrají zápasy základní...
16. května 2026  23:21,  aktualizováno  18. 5. 23:55

Druhý hrací den mistrovství světa v hokeji 2026 nabídl šest zápasů základních skupin. Do akce šla...

Ideální na snídani i rychlou večeři? Test čerstvých sýrů s jogurtem Hollandia
Ideální na snídani i rychlou večeři? Test čerstvých sýrů s jogurtem Hollandia

Jemná krémová textura, svěží chuť a univerzální využití v každodenní kuchyni. Redakce eMimina otestovala dva čerstvé sýry s jogurtem od české...

  • Počet článků 11
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 112x
Pivní moudra je škoda nezapisovat.

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.