Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Jiří Paroubek ty průzkumy zná, o tom není pochyb!

Redaktor (R): Dobrý den, pane předsedo, můžete naším divákům říci, proč jste shodil vládu během předsednictví, přestože jste slíbil, že v době předsednictví nebudete na vládu útočit?

Pockejte pane redaktore, jen co ten pruzkum najduFoto prevzato z webu tvcentrum.sk

Paroubek (P): Tak podívejte se pane redaktore, jedna věc je, co jsme slíbili a druhá věc je, co chtějí lidé. Podle průzkumu bylo s vládou Mirka Topolánka nespokojeno přes 60% lidí, pochopíte, že v takové situaci jsme nemohli dělat nic jiného, aniž by nás to samozřejmě těšilo.

 

R: Takže vy jste vlastně žádné hlasování vyvolávat nechtěli, ale rozhodli jste se až na základě průzkumu?

P: Samozřejmě, my sloužíme veřejnosti, nikoliv opačně.

R: No, říkali jste, že poslední kapkou byl nátlak Marka Dalíka na redaktora ČT o nevysílání jeho reportáže o Wolfovi.

P: Ale to s tím souvisí pane redaktore. To byl bezprecedentní útok na svobodu slova! Průzkumy veřejného mínění to ostatně potvrdily.

R: A co vaše známé nedávné nátlaky na ČT, ale i Právo, kde jste je velmi neomaleně nutil vysílat a psát, tak aby to vyhovovalo vám a vaší straně?

P: Ale pane redaktore, to je přece nebetyčný rozdíl! Já jsem jen požadoval, aby se nevysílaly a nepsaly o sociální demokracii lži, kdežto pan Dalík naopak naléhal, aby umlčel pravdu o Wolfově defraudaci. Ostatně podle sociologických průzkumů si totéž myslí přes 50,5% lidí!

R: Zase ty vaše průzkumy, takže přiznáváte, že průzkumy rozhodly i o vašem názorovém veletoči ohledně amerického radaru v Brdech?

P: Pane redaktore, to je nefér mluvit o názorovém veletoči. Američanům jsme hned na počátku našich rozhovorů říkali, že jestli průzkumy veřejného mínění budou radaru nakloněny, tak ani sociální demokraté nebudou mít s radarem žádný problém. Je seriózní toto říci, než začnete mluvit o jakýchsi neexistujících kotrmelcích.

R: Jak lidem vysvětlíte to, že váš stínový ministr zdravotnictví David Rath nejprve horoval pro poplatky ve zdravotnictví, aby pak, když je koaliční vláda opravdu zavedla, proti nim začal vést svatou válku?

P: To je trochu nadsazené pane redaktore. Pan Rath samozřejmě nejprve o jakýchsi poplatcích uvažoval, aby zabránil zneužívání zdravotní péče. Po té, co je ale ODS tak drastickým způsobem zavedla, průzkumy veřejného mínění jasně ukázaly, že si poplatky lidé nepřejí, tak jsme je taky v rámci možnosti zrušili alespoň v krajských zařízeních, co je na tom divného?

R: Vraťme se raději k současné situaci po pádu vlády. Myslíte si, že vás socialističtí kolegové v Evropském parlamentu za tento krok pochválí, když jste tímto krokem vlastně oslabil akceschopnost celé Evropské unie a to zrovna, když okolo všude zuří ekonomická krize?

P: Tak podívejte se pane redaktore, domnívám se, že naši evropští socialističtí přátelé v Evropském parlamentu, až jim ukážu výsledky našich průzkumů veřejných mínění o tom, že Topolánkova vláda předsednictví vůbec nezvládá, tak náš krok naopak uvítají.

R: Dobrá, co si pane předsedo tedy myslíte, že by mělo teď následovat?

P: No to je přece jednoduché, stačí se podívat na výsledky posledních veřejných průzkumů, 56% lidí si myslí, že je dobře, že současná vláda padla, 54% lidí si přeje, aby Topolánek okamžitě odstoupil. 52% si přeje do předčasných voleb vládu odborníků, kterou připravím já, pan prezident a aby ODS zase nebrečela, že je k jednání nezveme, můžeme k tomu přizvat i je. Např. pana poslance Tlustého. Jedná se o jednoho z nejkonstruktivnějších poslanců v ODS a myslím, že bude zárukou korektního a férového jednání.

R: Nazýváte pana Tlustého konstruktivním poslancem, proč jste kdysi nazval Pohanku s Melčákem lidskými zrůdami, nevidíte ve svých vyjádřeních alespoň malinký rozpor?

P: To v žádném případě. Průzkumy veřejného mínění hovoří jasně! 51% lidí je přesvědčeno, že pan Tlustý po očistné koupeli ve vířivce dostal rozum a přes 52,3% lidí si např. myslí, že pan Melčák a defraudant Wolf jsou, když ne zrůdy, tak darebáci určitě.

R: Dobrá, nechme přeběhlíky a vraťme se k otázce. Jaké priority by měla následující vláda vůbec mít?

P: Vláda toho bude muset po Topolánkovi napravit hodně, ale v prvé řadě musí začít řešit ekonomickou krizi!

R: Jak?

P: Okamžitým zavedením šrotovného! Slovensko ho zavedlo a vyřešilo tím 20.000 aut. A není bez zajímavosti, že i veřejné průzkumy u nás hovoří jasnou řečí -  lidé šrotovné chtějí a to ne ve výši nějakých hloupých pár desítek tisíc, ale přejí si mnohem větší částku. A já s nimi souhlasím, domnívám se, že aby mělo šrotovné účinný smysl, musí být ve výši, řekněme okolo 300.000 korun. Lidé sami nejlíp vědí, za jakých podmínek jsou ochotni si nový vůz koupit!

R: A vy tolik peněz z veřejných rozpočtů opravdu chcete dát?

P: Samozřejmě, když si to lidé přejí, bylo by zločinem jim nevyhovět.

R: Abychom trochu odlehčili, můžete nám prozradit, co budete mít dnes k obědu pane předsedo?

P: Ale jistě, to není žádné tajemství. Původně Petruška chtěla smažit řízky, pak mi ale zavolala, že podle nejnovějšího průzkumů 55% našich domácností si v neděli pochutnává na vepřu-knedlu-zelu.

R: Takže i u vás dnes bude vepřo-knedlo-zelo?

P: Samozřejmě pane redaktore, my jsme lidová strana.

Redaktor Šimůnek k divákům: V tuhle chvíli bych vám měl říci, jak dopadlo naše hlasování, ale naše linka bohužel byla tak přetížena, že úplně zkolabovala, takže nevíme, co si vlastně v tuhle chvíli myslíte, jestli je dobře, že vláda Mirka Topolánka padla.

Jiří Paroubek: Podle průzkumu pane redaktore si 56% lidí myslí, že je to dobře.

Redaktor Šimůnek: Že bych od vás čekal něco jiného……?

Jiří Paroubek: No, já ty průzkumy znám!

__________________________________________________________________________________

Ano, kdo si myslí, že rozhovor je z velké většiny fiktivní, má pravdu. Ale to neznamená, že je nepravděpodobný. Stačí si poslechnout poslední Paroubkovy rozhovory. On už nic jiného, než průzkumy, snad nezná, je jimi úplně omámen.

Jen ten dnešní Paroubkův rozhovor v pořadu Nedělní partie na Primě s panem redaktorem Šimůnkem obsahoval stran předsedy sociální demokracie slovo průzkum snad v každé jeho druhé větě! Ostatně o tom svědčí i poslední dva odstavce, které jsou zcela autentické právě ze zmíněného dnešního pořadu.

Tak mě napadá. Co takhle udělat průzkum o tom, jestli by předseda sociální demokracie neměl konečně odejít do … , jak to říci slušně? No, řekněme tam, co nakonec skončí i to jeho vepřo-knedlo-zelo?

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Georgis Fasulis | neděle 29.3.2009 16:38 | karma článku: 40,48 | přečteno: 4402x
  • Další články autora

Georgis Fasulis

Na Valašském Hrbu jsem chybět nesměl ani letos!

Na Valašském Hrbu jsem nechyběl od jeho prvního ročníku, vždy jsem absolvoval nejdelší 55 km trasu a logicky jsme nechtěl chybět ani na jeho 5. ročníku! Ale....

28.5.2017 v 15:47 | Karma: 16,45 | Přečteno: 987x | Diskuse| Sport

Georgis Fasulis

Běžel jsem Legendu - Jesenický maraton

Sportovní nadšenci z klubu 3THX ve spolupráci s Báječnými ženami v běhu organizují již 3. rokem dva nádherné horské běhy, květnový Valašský Hrb a srpnový Jesenický maraton, známý taktéž pod zkratkou YES.

21.8.2016 v 16:34 | Karma: 21,68 | Přečteno: 1261x | Diskuse| Sport

Georgis Fasulis

Dal jsem letošní Pražskou stovku, konečně!

„Chceš-li něco vyhrát, běhej stovku, chceš-li něco zažít, běhej maraton,“ řekl kdysi Emil Zátopek a já si dovolím doplnit: a chceš-li zážitek, na který jen tak nezapomeneš, přihlaš se na Olafovu Pražskou stovku!

8.12.2015 v 22:39 | Karma: 19,32 | Přečteno: 964x | Diskuse| Sport

Georgis Fasulis

Jesenický Maraton 2015 - nejkrásnější horský maraton

V sobotu 22.8.2015 jsem absolvoval již podruhé nádherný Jesenický maraton. Je to podle mne ten nejhezčí horský maraton u nás. Trasa totiž vede po téměř celém hřebenu Hrubého Jeseníku.

23.8.2015 v 18:30 | Karma: 16,94 | Přečteno: 1048x | Diskuse| Sport

Georgis Fasulis

Valašský Hrb 2015 aneb jak jsem odolal Sirénám a závod dokončil

Když jsem zde loni sepisoval report z Valašského Hrbu 2014, napsal jsem v závěru, že zkusím příští rok stihnout vyhlášení vítězů, které bylo vždy hodinu před limitem na nejdelší trať.

31.5.2015 v 20:22 | Karma: 15,78 | Přečteno: 1208x | Diskuse| Sport
  • Nejčtenější

„Krok ke třetí světové.“ Ukrajinci zasáhli klíčovou ruskou radarovou stanici

25. května 2024  12:55

Ukrajinská armáda zřejmě tento týden zasáhla významnou ruskou radarovou stanici, která je součástí...

Ženě se do ruky zakousl pes. Muž, který jí přispěchal na pomoc, zvíře zabil

29. května 2024  15:12

Ženu v Žihli na Plzeňsku vážně pokousal volně pobíhající pes. Na pomoc jí přiběhl příbuzný, který...

Turek: Z Nerudové mi bývá špatně, o hlasy komoušů a progresivistů nestojím

24. května 2024

Bývalý automobilový závodník a lídr Přísahy s Motoristy Filip Turek patří mezi černé koně...

Nemocnému synovi vstříkla do krve vodu. Chtěla jsem, aby to skončilo, řekla

29. května 2024  13:51

Mimořádně nešťastný případ matky samoživitelky a jejího vážně nemocného dítěte řeší Městský soud v...

Česko explodovalo zlatou hokejovou radostí, fanoušci v Praze kolabovali

26. května 2024  11:40,  aktualizováno  23:29

Česko v neděli zažilo hokejový svátek. Fanoušci vyrazili sledovat finále mistrovství světa na...

Premiéra Fica převezli z Banské Bystrice do nemocnice v Bratislavě

30. května 2024  19:56,  aktualizováno  20:36

Zdravotníci ve čtvrtek převezli slovenského premiéra Roberta Fica z nemocnice v Banské Bystrici do...

Švédské kladivo na ruské „zázračné“ bomby. Létající radar otevře F-16 oči

30. května 2024

Premium Není kolem toho tak velký povyk jako kolem stíhaček F-16, ale pro ukrajinské letectvo je to...

Panama má první klimatické migranty, z potápějícího se ostrova šli do satelitu

30. května 2024  19:44

Panama už má oficiálně první klimatické vysídlence. Tamní vláda tento týden zahájila plán, jehož...

Slovenská Markíza bouří kvůli zrušení pořadu. Vedení televize pochybení odmítá

30. května 2024  19:23

V nejsledovanější slovenské televizi Markíza narůstá konflikt mezi některými zaměstnanci a vedením...

Rozdáváme ovocné pochoutky ZDARMA
Rozdáváme ovocné pochoutky ZDARMA

Ovoce, nebo čokoláda? Zapojte se do testování a ochutnejte oboje najednou! Šnek BOB přichází s novinkou v podobě ovocných pochoutek v čokoládě....

  • Počet článků 134
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 6225x
Kdo jsem? Jsem jedna desetimilióntina této země - nic více, ale ani nic méně.