Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Jak se na Pražském Hradě narodil kluk

„Jakl, Hájek ke mně!“ ozvalo se jednoho krásného dne z pracovny pana prezidenta na Pražském Hradě. Když oba věrní pánové přiběhli, pan prezident již o něco tišším, zato ale rázným, hlasem pravil: „Vážení, chci mít svýho kluka a vy mi ho zařídíte a to co nejrychleji.“ Oba prezidentovi muži zkoprněli a zůstali stát na místě jako opaření. V němém úžasu pouze vyvalili na prezidenta své nevěřící oči a ústa otevřeli dokořán. „Ať vám tam nenaprší,“ zavtipkoval prezident a když viděl, že oba pánové na něj stále civí více než nechápavě, jal se jim dřív, než si o něm pomyslí něco ošklivého, raději hned všechno vysvětlit:

„Podívejte se pánové, já samozřejmě vím, že jsem dobrý prezident. Co dobrý,…. já jsem .…., ale co zrovna vám dvěma budu povídat, že ano, však to sami moc dobře víte. A prezidentem bych velmi rád byl i v dalším volebním období. Jak víte, volby tu máme už skoro za půl roku. Ano, uteklo to jako voda. To tempo, jakým to tady na Hradě utíká, je opravdu šílené. Takže pánové, jestli to tady nebudeme chtít již brzy zabalit, tak pro to prostě musíme něco udělat. Otázka zní, co by to „něco“ jako mělo být. Nebojte se, já vám to prozradím, naštěstí to není nic světoborného. Naopak, je to jednoduchý jako facka, prostě musíme vylepšit můj mediální obraz, a to dost,“ řekl prezident, na moment se odmlčel a zahloubaně se zadíval z okna své pracovny směrem do míst, kde by za pár let měla stát Kaplického chobotnice, jeho pohled byl přitom natolik výhružný, že to vypadalo jako by tam knihovna už snad stála.

Jakl na ta slova ještě více vyvalil svá kukadla a zakoktal:

„Ještě více vy...vy...vy...vylepšit? Copak to jde!?!?“

Prezident se probral ze svých myšlenek, otočil se na svého tajemníka a s úsměvem, který v něm tajemníkův pochybovačný dotaz vyvolal, malinko samolibým tónem dodal:

„Vím pánové, vím. Však to taky dalo práci přijít na něco kloudného. Ani si nedovedete představit kolik času mě to stálo. Přitom je to geniálně jednoduché.“

Prezident se nadechnul, dlouze a spiklenecky se oběma pánům podíval do očí a konspiračním tichým hlasem spustil:

„Jak víte, pokud si mí političtí odpůrci tu a tam dovolí mi něco vytknout, pak se to týká jen a jen mé minulosti. Zjednodušeně řečeno vytýkají mi její šedivost. Jakou šedivost? No že jsem byl loajální s bývalým režimem přeci. Že jsem nebyl tím… disidentem, fuj to je ale ošklivé slovíčko. A tak mě tedy napadlo jak to jednou pro vždy změnit. Všimněte si, že se v poslední době roztrhl pytel, a to přímo doslova, s agenty od STB. Každý, kdo v této zemi jen takhle malinko něco znamená (prezident mezi palcem a ukazováčkem pravé ruky ukazuje jak malinko), měl co do činění s STB. A skoro se mi chce říci, že je i jedno na které straně přitom stál, vezměte si třeba Vacka, že? A tak jsem si lámal hlavu jak to zaonačit, abych i já jako … s tou všivou STB, aspoň malinko něco jako měl. Samozřejmě, že jako nebudu o ničem vědět. A tak se nakonec tady v této hlavě (prezident si významně ukazuje na čelo) zrodil kluk,“ řekl Václav Klaus a opět se pousmál, protože viděl, že oba pánové se stále tváří, jako by právě utekli z bohnické léčebny.

„No prostě kluk, moje krycí jméno! Najde se náhodou v jednom z těch estébáckých pytlů, co jich je teď všude plno. Samozřejmě že kluk - jako já - nebude agent, a nebude ani o ničem vědět, bude jen jejich nic netušící oběť, na níž si ty hoši estebácký budou jako vést všecky ty věci - jako kde a kdy, s kým a proč atd... Chápete? Tak to jsem rád.

Hájek, vy zařídíte ty estébácké dokumenty a Jakl se postará o to, aby je zcela náhodou našli ti správní lidé, o zbytek se už postarají novináři a myslím že velmi rádi, ta jejich Anička už beztak pěkně vyčpěla. A Hájek, zdůrazňuji, musí to být důvěryhodné, jasné? Ať neprovedete nějakou botu! Aby se vám v těch papírech někde neobjevilo třeba naše razítko nebo záhlaví, že pravda zvítězí či jiný blábol, jasný? A teď rozchod, jsem unavený,“ dokončil pan prezident svůj dlouhý monolog a zatímco oba pánové zamyšleně pomalu odcházeli, pan prezident si již jen tak pro sebe polohlasem ulevil:

“To snad ani nemůže být pravda, takový šlendrián! O kdejakou nulu se zajímali, každého niemanda sledovali, jen na mě se vykašlali, lajdáci jedni.“

Autor: Georgis Fasulis | středa 13.6.2007 20:39 | karma článku: 20,80 | přečteno: 1312x
  • Další články autora

Georgis Fasulis

Na Valašském Hrbu jsem chybět nesměl ani letos!

Na Valašském Hrbu jsem nechyběl od jeho prvního ročníku, vždy jsem absolvoval nejdelší 55 km trasu a logicky jsme nechtěl chybět ani na jeho 5. ročníku! Ale....

28.5.2017 v 15:47 | Karma: 16,45 | Přečteno: 988x | Diskuse| Sport

Georgis Fasulis

Běžel jsem Legendu - Jesenický maraton

Sportovní nadšenci z klubu 3THX ve spolupráci s Báječnými ženami v běhu organizují již 3. rokem dva nádherné horské běhy, květnový Valašský Hrb a srpnový Jesenický maraton, známý taktéž pod zkratkou YES.

21.8.2016 v 16:34 | Karma: 21,68 | Přečteno: 1261x | Diskuse| Sport

Georgis Fasulis

Dal jsem letošní Pražskou stovku, konečně!

„Chceš-li něco vyhrát, běhej stovku, chceš-li něco zažít, běhej maraton,“ řekl kdysi Emil Zátopek a já si dovolím doplnit: a chceš-li zážitek, na který jen tak nezapomeneš, přihlaš se na Olafovu Pražskou stovku!

8.12.2015 v 22:39 | Karma: 19,32 | Přečteno: 965x | Diskuse| Sport

Georgis Fasulis

Jesenický Maraton 2015 - nejkrásnější horský maraton

V sobotu 22.8.2015 jsem absolvoval již podruhé nádherný Jesenický maraton. Je to podle mne ten nejhezčí horský maraton u nás. Trasa totiž vede po téměř celém hřebenu Hrubého Jeseníku.

23.8.2015 v 18:30 | Karma: 16,94 | Přečteno: 1048x | Diskuse| Sport

Georgis Fasulis

Valašský Hrb 2015 aneb jak jsem odolal Sirénám a závod dokončil

Když jsem zde loni sepisoval report z Valašského Hrbu 2014, napsal jsem v závěru, že zkusím příští rok stihnout vyhlášení vítězů, které bylo vždy hodinu před limitem na nejdelší trať.

31.5.2015 v 20:22 | Karma: 15,78 | Přečteno: 1208x | Diskuse| Sport
  • Nejčtenější

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

„Tak dlouho tam ta zrůda byla...“ Zjištění o střelbě na fakultě rozlítila pozůstalé

18. června 2024

Premium Univerzita Karlova i pozůstalí podali stížnosti proti policejním závěrům prosincové střelby na...

Pravda o střelbě na fakultě. Unikátní rekonstrukce, vrah přišel ve 13:23

17. června 2024

Premium Pravda o střelbě na filozofické fakultě se vynořuje postupně a některé detaily jdou proti tvrzením,...

Brusel zveřejnil 10 kroků pro přijímání migrantů, z nichž se Česko nevyzuje

12. června 2024  18:34

Evropská komise zveřejnila harmonogram, který má zajistit, aby v jednotlivých členských státech EU...

Senát bude schvalovat ústavní soudce. Prezident nominoval Přibáně a Langáška

19. června 2024  8:53,  aktualizováno  9:54

Přímý přenos Senátoři budou rozhodovat o tom, zda se právník a sociolog Jiří Přibáň a Tomáš Langášek z...

Stížnost na nelidský trest ÚS muži neuznal. Doživotí za vraždu otce a macechy platí

19. června 2024  9:43

Ústavní soud (ÚS) zamítl stížnost Pavla Nárožného, doživotní vězení za vraždu otce a jeho manželky...

Biden otevřel nelegálním migrantům v manželství s Američany cestu k občanství

18. června 2024  15:14,  aktualizováno  19.6 9:23

Přistěhovalci, kteří dlouhodobě žijí ve Spojených státech bez patřičných dokladů a uzavřeli...

Rodiče v Německu zavraždili svou dceru. Nelíbil se jim její životní styl

19. června 2024  9:19

V pondělí večer byla v Německu u města Worms nalezena mrtvá patnáctiletá dívka. Vzápětí skončili ve...

Máte starý fén? Přečtěte si, co vašim vlasům způsobuje.
Máte starý fén? Přečtěte si, co vašim vlasům způsobuje.

Máte ve své koupelně starou žehličku na vlasy nebo fén? V oblasti vlasové péče došlo v poslední době k obrovským inovacím. Je ale opravdu nutné...

  • Počet článků 134
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 6225x
Kdo jsem? Jsem jedna desetimilióntina této země - nic více, ale ani nic méně.