Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Jak se na Pražském Hradě narodil kluk

„Jakl, Hájek ke mně!“ ozvalo se jednoho krásného dne z pracovny pana prezidenta na Pražském Hradě. Když oba věrní pánové přiběhli, pan prezident již o něco tišším, zato ale rázným, hlasem pravil: „Vážení, chci mít svýho kluka a vy mi ho zařídíte a to co nejrychleji.“ Oba prezidentovi muži zkoprněli a zůstali stát na místě jako opaření. V němém úžasu pouze vyvalili na prezidenta své nevěřící oči a ústa otevřeli dokořán. „Ať vám tam nenaprší,“ zavtipkoval prezident a když viděl, že oba pánové na něj stále civí více než nechápavě, jal se jim dřív, než si o něm pomyslí něco ošklivého, raději hned všechno vysvětlit:

„Podívejte se pánové, já samozřejmě vím, že jsem dobrý prezident. Co dobrý,…. já jsem .…., ale co zrovna vám dvěma budu povídat, že ano, však to sami moc dobře víte. A prezidentem bych velmi rád byl i v dalším volebním období. Jak víte, volby tu máme už skoro za půl roku. Ano, uteklo to jako voda. To tempo, jakým to tady na Hradě utíká, je opravdu šílené. Takže pánové, jestli to tady nebudeme chtít již brzy zabalit, tak pro to prostě musíme něco udělat. Otázka zní, co by to „něco“ jako mělo být. Nebojte se, já vám to prozradím, naštěstí to není nic světoborného. Naopak, je to jednoduchý jako facka, prostě musíme vylepšit můj mediální obraz, a to dost,“ řekl prezident, na moment se odmlčel a zahloubaně se zadíval z okna své pracovny směrem do míst, kde by za pár let měla stát Kaplického chobotnice, jeho pohled byl přitom natolik výhružný, že to vypadalo jako by tam knihovna už snad stála.

Jakl na ta slova ještě více vyvalil svá kukadla a zakoktal:

„Ještě více vy...vy...vy...vylepšit? Copak to jde!?!?“

Prezident se probral ze svých myšlenek, otočil se na svého tajemníka a s úsměvem, který v něm tajemníkův pochybovačný dotaz vyvolal, malinko samolibým tónem dodal:

„Vím pánové, vím. Však to taky dalo práci přijít na něco kloudného. Ani si nedovedete představit kolik času mě to stálo. Přitom je to geniálně jednoduché.“

Prezident se nadechnul, dlouze a spiklenecky se oběma pánům podíval do očí a konspiračním tichým hlasem spustil:

„Jak víte, pokud si mí političtí odpůrci tu a tam dovolí mi něco vytknout, pak se to týká jen a jen mé minulosti. Zjednodušeně řečeno vytýkají mi její šedivost. Jakou šedivost? No že jsem byl loajální s bývalým režimem přeci. Že jsem nebyl tím… disidentem, fuj to je ale ošklivé slovíčko. A tak mě tedy napadlo jak to jednou pro vždy změnit. Všimněte si, že se v poslední době roztrhl pytel, a to přímo doslova, s agenty od STB. Každý, kdo v této zemi jen takhle malinko něco znamená (prezident mezi palcem a ukazováčkem pravé ruky ukazuje jak malinko), měl co do činění s STB. A skoro se mi chce říci, že je i jedno na které straně přitom stál, vezměte si třeba Vacka, že? A tak jsem si lámal hlavu jak to zaonačit, abych i já jako … s tou všivou STB, aspoň malinko něco jako měl. Samozřejmě, že jako nebudu o ničem vědět. A tak se nakonec tady v této hlavě (prezident si významně ukazuje na čelo) zrodil kluk,“ řekl Václav Klaus a opět se pousmál, protože viděl, že oba pánové se stále tváří, jako by právě utekli z bohnické léčebny.

„No prostě kluk, moje krycí jméno! Najde se náhodou v jednom z těch estébáckých pytlů, co jich je teď všude plno. Samozřejmě že kluk - jako já - nebude agent, a nebude ani o ničem vědět, bude jen jejich nic netušící oběť, na níž si ty hoši estebácký budou jako vést všecky ty věci - jako kde a kdy, s kým a proč atd... Chápete? Tak to jsem rád.

Hájek, vy zařídíte ty estébácké dokumenty a Jakl se postará o to, aby je zcela náhodou našli ti správní lidé, o zbytek se už postarají novináři a myslím že velmi rádi, ta jejich Anička už beztak pěkně vyčpěla. A Hájek, zdůrazňuji, musí to být důvěryhodné, jasné? Ať neprovedete nějakou botu! Aby se vám v těch papírech někde neobjevilo třeba naše razítko nebo záhlaví, že pravda zvítězí či jiný blábol, jasný? A teď rozchod, jsem unavený,“ dokončil pan prezident svůj dlouhý monolog a zatímco oba pánové zamyšleně pomalu odcházeli, pan prezident si již jen tak pro sebe polohlasem ulevil:

“To snad ani nemůže být pravda, takový šlendrián! O kdejakou nulu se zajímali, každého niemanda sledovali, jen na mě se vykašlali, lajdáci jedni.“

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Georgis Fasulis | středa 13.6.2007 20:39 | karma článku: 20,80 | přečteno: 1312x
  • Další články autora

Georgis Fasulis

Na Valašském Hrbu jsem chybět nesměl ani letos!

Na Valašském Hrbu jsem nechyběl od jeho prvního ročníku, vždy jsem absolvoval nejdelší 55 km trasu a logicky jsme nechtěl chybět ani na jeho 5. ročníku! Ale....

28.5.2017 v 15:47 | Karma: 16,45 | Přečteno: 986x | Diskuse| Sport

Georgis Fasulis

Běžel jsem Legendu - Jesenický maraton

Sportovní nadšenci z klubu 3THX ve spolupráci s Báječnými ženami v běhu organizují již 3. rokem dva nádherné horské běhy, květnový Valašský Hrb a srpnový Jesenický maraton, známý taktéž pod zkratkou YES.

21.8.2016 v 16:34 | Karma: 21,68 | Přečteno: 1261x | Diskuse| Sport

Georgis Fasulis

Dal jsem letošní Pražskou stovku, konečně!

„Chceš-li něco vyhrát, běhej stovku, chceš-li něco zažít, běhej maraton,“ řekl kdysi Emil Zátopek a já si dovolím doplnit: a chceš-li zážitek, na který jen tak nezapomeneš, přihlaš se na Olafovu Pražskou stovku!

8.12.2015 v 22:39 | Karma: 19,32 | Přečteno: 964x | Diskuse| Sport

Georgis Fasulis

Jesenický Maraton 2015 - nejkrásnější horský maraton

V sobotu 22.8.2015 jsem absolvoval již podruhé nádherný Jesenický maraton. Je to podle mne ten nejhezčí horský maraton u nás. Trasa totiž vede po téměř celém hřebenu Hrubého Jeseníku.

23.8.2015 v 18:30 | Karma: 16,94 | Přečteno: 1048x | Diskuse| Sport

Georgis Fasulis

Valašský Hrb 2015 aneb jak jsem odolal Sirénám a závod dokončil

Když jsem zde loni sepisoval report z Valašského Hrbu 2014, napsal jsem v závěru, že zkusím příští rok stihnout vyhlášení vítězů, které bylo vždy hodinu před limitem na nejdelší trať.

31.5.2015 v 20:22 | Karma: 15,78 | Přečteno: 1208x | Diskuse| Sport
  • Nejčtenější

Drahé a rezavé, řeší Ukrajinci zbraně z Česka. Ani nezaplatili, brání se firma

18. května 2024  12:02

Premium České zbrojařské firmy patří dlouhou dobu mezi klíčové dodavatele pro ukrajinskou armádu i tamní...

Putinova časovaná bomba. Kadyrov umírá, rozjíždí se krvavý boj o trůny

17. května 2024  14:16

Premium Ramzan Kadyrov ještě dýchá, v Čečensku se však už začíná hledat jeho nástupce. Naznačují to i...

Královna fetiše rozdráždila Ameriku. Její fotografce se klaní i feministky

22. května 2024

Seriál „Nejkrásnější fotografka“ či „nejlepší pin-up fotografka na světě“. Taková čestná přízviska si...

Turisté si zajeli do Afghánistánu. Střelci část Evropanů povraždili i s průvodci

18. května 2024  17:57

Neznámí ozbrojenci v pátek večer v provincii Bámján v centrální části Afghánistánu zabili tři...

Turek: Z Nerudové mi bývá špatně, o hlasy komoušů a progresivistů nestojím

24. května 2024

Bývalý automobilový závodník a lídr Přísahy s Motoristy Filip Turek patří mezi černé koně...

Útok ze severu už máme pod kontrolou, řekl Zelenskyj. Navštívil Charkov

24. května 2024  21:19,  aktualizováno  21:41

Ukrajinské síly získaly „bojovou kontrolu“ nad oblastmi, kterými ruské jednotky tento měsíc...

Víme, kde má Putin bunkry, tvrdí Kyjev. Šéfa Kremlu přirovnal k upírovi

24. května 2024  20:40

Známe polohu bunkrů ruského vůdce Vladimira Putina, prohlásila ve čtvrtek ukrajinská vojenská...

Výdejní boxy zahlcují města. Vizuální smog, hodnotí je radnice a chtějí nájem

24. května 2024  20:20

Otevřeno nonstop a skoro na každém kroku. Výhody, které oceňuje asi většina lidí, kteří si něco...

Na výletě žačku srazilo auto a ochrnula. Škole pojistka nestačí, není ani povinná

24. května 2024

Premium Počet školních úrazů narostl v uplynulém školním roce o šest procent. Celkem se jich stalo přes 45...

  • Počet článků 134
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 6225x
Kdo jsem? Jsem jedna desetimilióntina této země - nic více, ale ani nic méně.