Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Dospěl jsem k názoru, že Čunka „omilostnili“ na objednávku vlády

„Dospěl jsem k názoru, že se skutek nestal,“ řekl dnes do médií na poslední chvíli dosazený státní zástupce Salichov ve věci obviněného ministra Jiřího Čunka. Chybělo už snad jen dodat závěrečné Amen.  „Dospěl jsem k názoru, že státní zástupce Salichov, dosazený účelově a za minutu dvanáct nejvyšší státní zástupkyni Renátou Veseckou, ministra a senátora Jiřího Čunka očistil na naléhavou politickou objednávku vlády,“ tvrdím zase na oplátku já.

Řekněme takové tvrzení proti tvrzení. Kdo z nás má pravdu? Posuďte sami. Zde jsou moje argumenty:

1)      Na Čunka je podáno trestní oznámení z trestného činu přijímání úplatku. Čunkovi obhájci upozorňují, že je divné, že se tak stalo, až když se stal Čunek vysokým politikem. No a co? Jako by to bylo u nás kdy jinak.

2)      Čunek není schopen před novináři ani před policií důvěryhodně vysvětlit, kde přišel k majetku. A nedokázal to dodnes! Už tohle stačí pro odstoupení politika z nejvyšší politické scény, alespoň v zemích na západ od našich hranic (ne tak u nás).

3)      Paradoxem nebo spíš potvrzením naší velmi nízké úrovně politické etiky je, že se v tu chvíli stává předsedou KDU-ČSL, tedy právě té strany, která donutila k odstoupení bývalého premiéra Stanislava Grosse z téhož důvodu! Jen s tím rozdílem, že na Stanislava Grosse se nikdy nenašly takové důkazy, aby mohl být obviněn. Stanislav Gross také obviněn nikdy nebyl.

4)      Přesto Čunek nasazuje hroší kůži, nebo spíš mamutí, a ve Strakovce se barikáduje, a to přestože se to pranic nelíbí ani ODS natož Zeleným a obě tyto koaliční strany svou nelibost také dávají Čunkovi hlasitě najevo. Bursík, protože zatímní politická čistota a nevinnost jeho stranu dostala až do parlamentu a následně až do vlády a Topolánek, protože mu nic jiného k zachování tváře nezbývá.

5)      Topolánek s Bursíkem se tedy rozhodnou Čunka vystrnadit ze Strakovky za každou cenu. Hrají totiž vabank, neodejde –li Čunek sám a dobrovolně a bude –li Topolánkem odvolán, hrozí lidovci odejít z vlády a tím jí srazit hlavu.

6)      Čunek s mamutí kůži a čím dál větším úsměvem na rtu v pohodě odolává. Je mezitím obviněn a vše se chystá k jeho  obžalobě. O vině má rozhodnout soud. Jeho konce, možná ani začátku, by se už ale Topolánkova vláda nedožila, lidovci by to nedovolili. A nutno dodat, že Čunek si to asi moc dobře uvědomoval a možná si řekl: „Půjdu, ale v tom případě půjdeme všichni, a teď se Mirku, ogare valašská, ukaž. Ukaž, co umíš?“

7)      Jediné řešení jak zachránit Topolánkovu vládu a zabránit tak vládní krizi se tak v této situaci paradoxně naopak stává naléhává snaha Čunkovu kůži zachránit (dobře to měl promyšleno Valach jeden tvrdohlavý).

8)      Doslova na poslední chvíli proto zasahuje do případu nejvyšší státní zástupkyně Renáta Vesecká a naprosto nestandardně, a jen zdánlivě překvapivě, odvolává dosavadního státního zástupce Radima Obsta, jež má Čunkovu obžalobu již hotovou a připravenou ve svém „nočním“ stolku, a dosazuje k případu Salichova.

9)      Salichov má pak úkol jediný – dospět k názoru, že se skutek nestal. A k tomu včera také dospěl. Úkol splněn, vyšetřování skončilo, zapomeňte!

A jaké jsou Salichovovy argumenty, alespoň tedy ty de jure? Nestandardní vyšetřovaní policie, nestandardní státní zástupce, cynik by dodal nestandardní celý náš právní aparát. Samozřejmě mu v tomto bodě dávám za pravdu, ale není ten domnělý „nestandard“ pana Salichova  v případě Čunek u nás už dávno standardem pane Salichove?

Sedět nyní s Mirkem Topolánkem u piva (kde ty dávné doby jsou?), už ho slyším zdvihat jeho už tak silný hromový hlas: „A to jsem měl jen kvůli Čunka nechat padnout tak složitě a těžce se narodivší vládu? To jsem měl všechny naše reformy odepsat a spláchnout do ha…, (záchodu), tušíš vůbec, co to stálo práce?“

„Bohužel máš asi pravdu Mirku. Možná je opravdu dobře, že to dopadlo ve stylu: justice se nažrala a vláda zůstala celá. Vyděláme na tom všichni, alespoň ekonomicky určitě, ale na druhé straně naše všeobecná, už tak dost slabá, důvěra v právní stát kvůli jednoho tvrdohlavého Valacha zase o notný kus poklesne,“ odpovím mu. A pak si ještě dovolím „filozofickou“ poznámku, že nic není zadarmo a nic víc už nebudu říkat a jen s velikou úlevou, že nejsem na jeho místě, se s chutí napiji zlatého vychlazeného moku.

Autor: Georgis Fasulis | úterý 7.8.2007 21:30 | karma článku: 27,90 | přečteno: 1854x
  • Další články autora

Georgis Fasulis

Na Valašském Hrbu jsem chybět nesměl ani letos!

Na Valašském Hrbu jsem nechyběl od jeho prvního ročníku, vždy jsem absolvoval nejdelší 55 km trasu a logicky jsme nechtěl chybět ani na jeho 5. ročníku! Ale....

28.5.2017 v 15:47 | Karma: 16,45 | Přečteno: 988x | Diskuse| Sport

Georgis Fasulis

Běžel jsem Legendu - Jesenický maraton

Sportovní nadšenci z klubu 3THX ve spolupráci s Báječnými ženami v běhu organizují již 3. rokem dva nádherné horské běhy, květnový Valašský Hrb a srpnový Jesenický maraton, známý taktéž pod zkratkou YES.

21.8.2016 v 16:34 | Karma: 21,68 | Přečteno: 1261x | Diskuse| Sport

Georgis Fasulis

Dal jsem letošní Pražskou stovku, konečně!

„Chceš-li něco vyhrát, běhej stovku, chceš-li něco zažít, běhej maraton,“ řekl kdysi Emil Zátopek a já si dovolím doplnit: a chceš-li zážitek, na který jen tak nezapomeneš, přihlaš se na Olafovu Pražskou stovku!

8.12.2015 v 22:39 | Karma: 19,32 | Přečteno: 965x | Diskuse| Sport

Georgis Fasulis

Jesenický Maraton 2015 - nejkrásnější horský maraton

V sobotu 22.8.2015 jsem absolvoval již podruhé nádherný Jesenický maraton. Je to podle mne ten nejhezčí horský maraton u nás. Trasa totiž vede po téměř celém hřebenu Hrubého Jeseníku.

23.8.2015 v 18:30 | Karma: 16,94 | Přečteno: 1048x | Diskuse| Sport

Georgis Fasulis

Valašský Hrb 2015 aneb jak jsem odolal Sirénám a závod dokončil

Když jsem zde loni sepisoval report z Valašského Hrbu 2014, napsal jsem v závěru, že zkusím příští rok stihnout vyhlášení vítězů, které bylo vždy hodinu před limitem na nejdelší trať.

31.5.2015 v 20:22 | Karma: 15,78 | Přečteno: 1208x | Diskuse| Sport
  • Nejčtenější

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Tři dny v práci, poté domů s majákem. Ministr Bek jel záchranářskou uličkou

19. června 2024

Premium Ministerstvo školství proplácí coby přespolnímu politikovi Mikuláši Bekovi (STAN) přes 57 tisíc...

Pravda o střelbě na fakultě. Unikátní rekonstrukce, vrah přišel ve 13:23

17. června 2024

Premium Pravda o střelbě na filozofické fakultě se vynořuje postupně a některé detaily jdou proti tvrzením,...

„Tak dlouho tam ta zrůda byla...“ Zjištění o střelbě na fakultě rozlítila pozůstalé

18. června 2024

Premium Univerzita Karlova i pozůstalí podali stížnosti proti policejním závěrům prosincové střelby na...

Aktivisté postříkali Stonehenge oranžovou barvou. Déšť to smyje, ujišťují

19. června 2024  15:13

Klimatičtí aktivisté z hnutí Just Stop Oil ve středu posprejovali prehistorický kamenný kruh...

Nic jsem neporušil, hájí se Bek. Podle Fialy se na majáčky musí rozumně

19. června 2024  14:38,  aktualizováno  15:10

Ministr školství Mikuláš Bek (STAN) si není vědom, že by porušil pravidla pro použití majáčku...

Pojišťovny nebudou mít peníze na péči, varují lékaři. Ministerstvo omezení nečeká

19. června 2024  14:50

Zdravotní pojišťovny nebudou mít dostatek peněz na zaplacení zdravotní péče. Řekl to prezident...

Hrozí velmi silné bouřky s kroupami a přívalovými dešti

19. června 2024  7:56,  aktualizováno  14:47

Později odpoledne a večer hrozí hlavně na severovýchodě a východě Česka velmi silné bouřky....

Jan Kempa: Správný muž se nestydí své ženě projevovat lásku
Jan Kempa: Správný muž se nestydí své ženě projevovat lásku

Profesionální trenér sportovců-profesionálů i hobbíků, vytrvalec a závodník, Jan Kempa, je mužem činu. Svůj život obrátil v patnácti doslova...

  • Počet článků 134
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 6225x
Kdo jsem? Jsem jedna desetimilióntina této země - nic více, ale ani nic méně.