Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Dospěl jsem k názoru, že Čunka „omilostnili“ na objednávku vlády

„Dospěl jsem k názoru, že se skutek nestal,“ řekl dnes do médií na poslední chvíli dosazený státní zástupce Salichov ve věci obviněného ministra Jiřího Čunka. Chybělo už snad jen dodat závěrečné Amen.  „Dospěl jsem k názoru, že státní zástupce Salichov, dosazený účelově a za minutu dvanáct nejvyšší státní zástupkyni Renátou Veseckou, ministra a senátora Jiřího Čunka očistil na naléhavou politickou objednávku vlády,“ tvrdím zase na oplátku já.

Řekněme takové tvrzení proti tvrzení. Kdo z nás má pravdu? Posuďte sami. Zde jsou moje argumenty:

1)      Na Čunka je podáno trestní oznámení z trestného činu přijímání úplatku. Čunkovi obhájci upozorňují, že je divné, že se tak stalo, až když se stal Čunek vysokým politikem. No a co? Jako by to bylo u nás kdy jinak.

2)      Čunek není schopen před novináři ani před policií důvěryhodně vysvětlit, kde přišel k majetku. A nedokázal to dodnes! Už tohle stačí pro odstoupení politika z nejvyšší politické scény, alespoň v zemích na západ od našich hranic (ne tak u nás).

3)      Paradoxem nebo spíš potvrzením naší velmi nízké úrovně politické etiky je, že se v tu chvíli stává předsedou KDU-ČSL, tedy právě té strany, která donutila k odstoupení bývalého premiéra Stanislava Grosse z téhož důvodu! Jen s tím rozdílem, že na Stanislava Grosse se nikdy nenašly takové důkazy, aby mohl být obviněn. Stanislav Gross také obviněn nikdy nebyl.

4)      Přesto Čunek nasazuje hroší kůži, nebo spíš mamutí, a ve Strakovce se barikáduje, a to přestože se to pranic nelíbí ani ODS natož Zeleným a obě tyto koaliční strany svou nelibost také dávají Čunkovi hlasitě najevo. Bursík, protože zatímní politická čistota a nevinnost jeho stranu dostala až do parlamentu a následně až do vlády a Topolánek, protože mu nic jiného k zachování tváře nezbývá.

5)      Topolánek s Bursíkem se tedy rozhodnou Čunka vystrnadit ze Strakovky za každou cenu. Hrají totiž vabank, neodejde –li Čunek sám a dobrovolně a bude –li Topolánkem odvolán, hrozí lidovci odejít z vlády a tím jí srazit hlavu.

6)      Čunek s mamutí kůži a čím dál větším úsměvem na rtu v pohodě odolává. Je mezitím obviněn a vše se chystá k jeho  obžalobě. O vině má rozhodnout soud. Jeho konce, možná ani začátku, by se už ale Topolánkova vláda nedožila, lidovci by to nedovolili. A nutno dodat, že Čunek si to asi moc dobře uvědomoval a možná si řekl: „Půjdu, ale v tom případě půjdeme všichni, a teď se Mirku, ogare valašská, ukaž. Ukaž, co umíš?“

7)      Jediné řešení jak zachránit Topolánkovu vládu a zabránit tak vládní krizi se tak v této situaci paradoxně naopak stává naléhává snaha Čunkovu kůži zachránit (dobře to měl promyšleno Valach jeden tvrdohlavý).

8)      Doslova na poslední chvíli proto zasahuje do případu nejvyšší státní zástupkyně Renáta Vesecká a naprosto nestandardně, a jen zdánlivě překvapivě, odvolává dosavadního státního zástupce Radima Obsta, jež má Čunkovu obžalobu již hotovou a připravenou ve svém „nočním“ stolku, a dosazuje k případu Salichova.

9)      Salichov má pak úkol jediný – dospět k názoru, že se skutek nestal. A k tomu včera také dospěl. Úkol splněn, vyšetřování skončilo, zapomeňte!

A jaké jsou Salichovovy argumenty, alespoň tedy ty de jure? Nestandardní vyšetřovaní policie, nestandardní státní zástupce, cynik by dodal nestandardní celý náš právní aparát. Samozřejmě mu v tomto bodě dávám za pravdu, ale není ten domnělý „nestandard“ pana Salichova  v případě Čunek u nás už dávno standardem pane Salichove?

Sedět nyní s Mirkem Topolánkem u piva (kde ty dávné doby jsou?), už ho slyším zdvihat jeho už tak silný hromový hlas: „A to jsem měl jen kvůli Čunka nechat padnout tak složitě a těžce se narodivší vládu? To jsem měl všechny naše reformy odepsat a spláchnout do ha…, (záchodu), tušíš vůbec, co to stálo práce?“

„Bohužel máš asi pravdu Mirku. Možná je opravdu dobře, že to dopadlo ve stylu: justice se nažrala a vláda zůstala celá. Vyděláme na tom všichni, alespoň ekonomicky určitě, ale na druhé straně naše všeobecná, už tak dost slabá, důvěra v právní stát kvůli jednoho tvrdohlavého Valacha zase o notný kus poklesne,“ odpovím mu. A pak si ještě dovolím „filozofickou“ poznámku, že nic není zadarmo a nic víc už nebudu říkat a jen s velikou úlevou, že nejsem na jeho místě, se s chutí napiji zlatého vychlazeného moku.

Autor: Georgis Fasulis | úterý 7.8.2007 21:30 | karma článku: 27,90 | přečteno: 1854x
  • Další články autora

Georgis Fasulis

Na Valašském Hrbu jsem chybět nesměl ani letos!

Na Valašském Hrbu jsem nechyběl od jeho prvního ročníku, vždy jsem absolvoval nejdelší 55 km trasu a logicky jsme nechtěl chybět ani na jeho 5. ročníku! Ale....

28.5.2017 v 15:47 | Karma: 16,45 | Přečteno: 988x | Diskuse| Sport

Georgis Fasulis

Běžel jsem Legendu - Jesenický maraton

Sportovní nadšenci z klubu 3THX ve spolupráci s Báječnými ženami v běhu organizují již 3. rokem dva nádherné horské běhy, květnový Valašský Hrb a srpnový Jesenický maraton, známý taktéž pod zkratkou YES.

21.8.2016 v 16:34 | Karma: 21,68 | Přečteno: 1261x | Diskuse| Sport

Georgis Fasulis

Dal jsem letošní Pražskou stovku, konečně!

„Chceš-li něco vyhrát, běhej stovku, chceš-li něco zažít, běhej maraton,“ řekl kdysi Emil Zátopek a já si dovolím doplnit: a chceš-li zážitek, na který jen tak nezapomeneš, přihlaš se na Olafovu Pražskou stovku!

8.12.2015 v 22:39 | Karma: 19,32 | Přečteno: 965x | Diskuse| Sport

Georgis Fasulis

Jesenický Maraton 2015 - nejkrásnější horský maraton

V sobotu 22.8.2015 jsem absolvoval již podruhé nádherný Jesenický maraton. Je to podle mne ten nejhezčí horský maraton u nás. Trasa totiž vede po téměř celém hřebenu Hrubého Jeseníku.

23.8.2015 v 18:30 | Karma: 16,94 | Přečteno: 1048x | Diskuse| Sport

Georgis Fasulis

Valašský Hrb 2015 aneb jak jsem odolal Sirénám a závod dokončil

Když jsem zde loni sepisoval report z Valašského Hrbu 2014, napsal jsem v závěru, že zkusím příští rok stihnout vyhlášení vítězů, které bylo vždy hodinu před limitem na nejdelší trať.

31.5.2015 v 20:22 | Karma: 15,78 | Přečteno: 1208x | Diskuse| Sport
  • Nejčtenější

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

Turek: Nejdu rozbít Evropu, potřebuje ale rekonstrukci a velký šok

10. června 2024

Jedním z největších překvapení letošních evropských voleb se stal Filip Turek. Po vyhlášení...

Nerudová, Síkela, Kolaja či Mora? Poraďte politikům s výběrem eurokomisaře

17. června 2024  13:45

Emoce spjaté s letošními eurovolbami ještě nestihly doznít a vládní strany čeká další důležitá...

Univerzita Karlova rozporuje závěry vyšetřování střelby. Podá stížnost

17. června 2024  13:18,  aktualizováno  13:44

Karlova univerzita si bude stěžovat na závěry vyšetřování prosincové střelby na filozofické...

Putin dorazí do KLDR v úterý. Pak navštíví i Vietnam, Američanům to vadí

17. června 2024  13:39

Ruský diktátor Vladimir Putin navštíví ve dnech 18. a 19. června KLDR, pak odcestuje do Vietnamu....

„Chtěli, abych zemřel.“ Řecká pobřežní stráž shazovala migranty zpět do moře

17. června 2024  13:13

Řecká pobřežní stráž během tří let zavinila smrt desítek migrantů ve Středozemním moři, včetně...

Opalovací krém pro miminka: Jaký vybrat?
Opalovací krém pro miminka: Jaký vybrat?

Pokožka novorozenců a kojenců je tenká, zranitelná a má méně melaninu, což je pigment, který chrání pokožku před slunečním zářením. Kůže miminka je...

  • Počet článků 134
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 6225x
Kdo jsem? Jsem jedna desetimilióntina této země - nic více, ale ani nic méně.