Volíte "Ovar" nebo "Želé"?

aneb malý příspěvek k diskusím o prezidentských volbách. Na rovinu, pro mne jsou oba kandidáti nevolitelní. Protože si ale nechci nechat upřít právo, vynadat si jak jsem zase volil... jdu do toho!

Rozhodovat se budu minimálně až po prezidentských debatách. I kdybych je prošvihnul, v médiích jim jistě bude věnována patřičná pozornost.

Cením si i toho, že jeden můj známý na Facebooku nabídl možnost položit otázku oběma kandidátům. On je profesionální novinář a bude s oběma kandidáty dělat pro jeho tiskové médium rozhovor. Upřímně, tuto možnost jsem prošvihl. Nějak jsem nestačil zareagovat a pak najednou známý napsal, že čas je do... a já byl zrovna mimo dosah. Nepatřím totiž mezi fanatiky sociálních médií.

Mne spíš pobavil jiný známý. Překvapil mne otázkou:

"Tak co, koho budeš volit? Ovar nebo želé?"

Trochu jsem na něj zůstal zírat.

Postupně mi to začalo docházet koho tím myslí. Pochopil jsem, že jde o naše ctěné prezidentské kandidáty.

"Ovar? To myslí jako Zemana a...?"

Přikývnul.

"No Zemanovi se pro jeho kondici i názory říká ovar. A jak mám rozumět tomu želé?"

"To nevíš?" pochlubil se svými akademickými znalostmi. "Tak se přeci na vysoké škole přezdívá akademiku Drahošovi. Beztvarý, bez názoru..."

V duchu jsem si pomyslel, že mi volbu prezidenta rozhodně neusnadnil. Ale pobavilo mne to. A tak jsem si sám sobě položil otázku:

 

Tak co, volíš "Ovar" a nebo "Želé"?

 

P.S.: Název pozměněn uvozovkami na zvláštní prání K. Boháčka, admina blogů.

P.P.S.: A zároveň byl na adminovu druhou, dodatečnou žádost proveden požadavek na odstranění ilustračního foto.

Nevadí. Všichní víme jak takový ovar nebo želé vypadají. Svoboda slova a projevu opět zvítězila.

Autor: Martin Faltýn | neděle 21.1.2018 8:08 | karma článku: 23,59 | přečteno: 1171x

Další články autora

Martin Faltýn

Den spěchu Beze spěchu

Dnes je tady ten den kdy se na chvilku zastaví i Staroměstský orloj, aby se připojil ke Dni beze spěchu. Pomineme-li známý výrok Jana ‚Ámose Komenského o kvaltování, musím dodat, že závěr tohoto Blogu je poněkud drastický.

23.4.2025 v 9:38 | Karma: 7,43 | Přečteno: 146x | Ostatní

Martin Faltýn

Příroda, ta mocná čarodějka

Tedy, přírodu máme rádi všichni. Otázka je, zda je tomu opačně. Ale dnes všechno kvete a my se radujeme.

19.4.2025 v 12:00 | Karma: 13,59 | Přečteno: 179x | Diskuse | Ostatní

Martin Faltýn

Mezinárodní den zdraví

Jak zákon praví. Tedy, zákon spíše káže, ale to by se to nerýmovalo. Slaví se sice až zítra, v pondělí - ale to už jistě budete všichni zaneprázdněni pracovním procesem a nebudete mít na čtení blogů čas.

6.4.2025 v 9:37 | Karma: 9,34 | Přečteno: 127x | Diskuse | Ostatní

Martin Faltýn

Na apríla trocha zábavy

Kdo by se rád nebavil. A tak mi dovolte nabídnout vám opět hrstku YouTube odkazů na videa, kterými se bavím já... a není to „apríl“.

1.4.2025 v 8:08 | Karma: 11,98 | Přečteno: 339x | Diskuse | Ostatní

Martin Faltýn

Na skok v Alès, ve Francii - III.

Pro mne jsou zajímavější bezprostřední zážitky, než data z encyklopedií a průvodců. Tentokrát jsem ve francouzském Alès. Pobyt má člověk ovšem takový, jaký si ho udělá.

18.3.2025 v 11:11 | Karma: 13,69 | Přečteno: 204x | Diskuse | Cestování

Nejčtenější

„Ty jsi bezva chlap, já ti dám zadarmo.“ Fotograf vzpomíná na hříšné devadesátky

27. dubna 2025  16:27

Fotil sametovou revoluci i dusno pozdní normalizace. Teď Jaroslav Kučera vydává knihu Sex po...

Poslední týden na daňové přiznání za rok 2024 online. Jak na to?

25. dubna 2025  9:05

Nejen podnikatelé, drobní živnostníci a osoby samostatně výdělečně činné musí podat daňové...

Španělsko a Portugalsko paralyzoval blackout. Sánchez vyhlásil stav nouze

28. dubna 2025  13:51,  aktualizováno  21:26

Celé pevninské Španělsko a Portugalsko v pondělí po poledni postihl rozsáhlý výpadek proudu....

Americká letadlová loď uhýbala palbě, při manévru utopila stíhačku za miliardu

29. dubna 2025  9:31

Posádka americké letadlové lodi USS Harry S. Truman, která operuje nedaleko pobřeží Jemenu, si...

Trumpův mírový plán: Ukrajina má přijmout ruskou okupaci a vzdát se NATO

23. dubna 2025  6:48

Spojené státy chtějí, aby Ukrajina přijala mírové plány prezidenta Donalda Trumpa a uznala ruskou...

Vláda podepíše 7. května smlouvu s KHNP o jaderném bloku, řekl Fiala

30. dubna 2025  14:29,  aktualizováno  16:15

Přímý přenos Jednání o výstavbě nové jaderné elektrárny jde do finále. Vláda příští týden 7. května podepíše...

V nemocnici zemřel muž, který nožem ohrožoval ženu a postřelila ho policie

30. dubna 2025  16:11

V nemocnici dnes zemřel muž, který v úterý v Třeboni napadl ženu nožem a proti němuž policisté...

Ředitelka brněnské školky naletěla podvodníkům, dva miliony jim předala v hotovosti

30. dubna 2025  16:06

O dva miliony korun připravila jednu z mateřských škol v Brně její ředitelka, když uvěřila...

Pro muže vážně zraněného po pádu letěl vrtulník, přistál na cvičišti autoškoly

30. dubna 2025  15:44

K velmi vážně zraněnému muži po pádu spěchali ve středu záchranáři ve Svitavách. Událost se stala v...

Chystáte výbavičku nebo sháníte hračky? FOR KIDS vám usnadní výběr
Chystáte výbavičku nebo sháníte hračky? FOR KIDS vám usnadní výběr

Letňanský veletrh, zaměřený na budoucí maminky a rodiny s dětmi, přivítá v půlce dubna oblíbené vystavovatele a zároveň představí zcela nové značky...

  • Počet článků 1358
  • Celková karma 12,99
  • Průměrná čtenost 1132x
Kráčím životem i médii, pokud je považujete za život. Jsem absolvent umělecké školy. Překročením 60 let jsem se přiblížil absolutoriu školy života. A jak se za mých časů říkalo: "Neraď, nebyl jsi v Rusku a není Ti šedesát" - tak, v Rusku jsem byl a šedesát mi už taky bylo!

Není proto nic snazšího ani těžšího než psát to, co si myslím. Cogito ergo sum. Et: Cogito ergo humor.

P.S.: Kdyby vám někdo tvrdil, že v důchodu budete mít víc času, tak lže.
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.