Dnes jsem spatřil v tramvaji
Je to prostě úžasná věc! Doma upéct koláč nebo buchty; no a pak s celým pekáčem šup do tramvaje a odvézt jej do práce kolegyním a kolegům.
Proč? Inu třeba, předvést se co umím, udělat někomu ochutnávku, upéci něco na oslavu... nebo: prostě jen tak. Pro radost.
V tomhle jsme my Češi skvělí. Takový ten přátelský, kolegiální a tak trochu i rodinný duch se ještě mnohde zachoval.
A není to diktováno nějakými manažerskými příručkami o tmelení kolektivu apod.
O to je to krásnější, přirozenější a bezprostřednější.
Jinde se třeba pořádají i podnikové oslavy narozenin - prostě jen tak v restauraci, v hospodě, posezet, popovídat, popít. A nebo si i zazpívat pokud je jak a s kým.
V tomhle je pro změnu mistr můj bratr, který bravurně hraje amatérsky na kytaru a je tímpádem duchem všech podobných narozeninových oslav.
A nemyslete si, že mu fandím, protože to je bratr. Lákala jej třeba i skupina Bílé skály, aby šel s nimi hrát - a kdo víte, o čem mluvím, tak víte, že to nejsou žádný ořezávátka.
Takže:
ten dnešní postřeh v tramvaji mne nesmirně potěšil.
A doufám, že se ani ona "paní s pekáčem" nebude na mne za to foto zlobit. Nemá důvod. Chtít udělat někomu radost domácím výrobkem není vůbec žádná ostuda.
Martin Faltýn
Helena Růžičková dnes 90 let
Setkat se s Helenou Růžičkovou osobně, bylo něco jako potkat vichr lásky. A nebo naopak. Nic mezi tím. Měl jsem to štěstí.
Martin Faltýn
Česká televize má nejen 8 miliard
Aneb: o čem se nyní cudně mlčí. - Ano, veškeré snažení se upírá k tomu, jak televize bude muset propouštět, když jí budou peníze zkráceny. Ale jsou to všechny peníze, které ČT má?
Martin Faltýn
2. červen - mezinárodní den sociálních pracovnic
Každá profese má svoji důstojnost. Každá. Zdůrazňuji to proto, že v tomto případě se nejedná přímo o sociální pracovnice, nýbrž:
Martin Faltýn
Čekovat - Kontrolovat - Prověřovat
A taky sledovat, monitorovat, dohlížet... a co já vím kam ještě se posunuje čeština. Nejen ta moje, ale i politiků, mládeže a kdovíkoho.
Martin Faltýn
ČT rozpustila miliardu - kdo to má
Tak jsem zase jednou otevřel ČT, přesněji ČT24, a nestačil jsem se divit. Před očima se mi míhala rozpuštěná miliarda!
| Další články autora |
Zemřela Zdena Mašínová, dcera legionáře a perzekvovaná sestra uprchlých odbojářů
Ve věku 92 let zemřela Zdena Mašínová, jejíž bratři za totality utekli ozbrojení na Západ. Čelila...
Jiřák po dvou a půl letech otevírá. Podívejte se, co změnila velká rekonstrukce
Náměstí Jiřího z Poděbrad, které je jedním z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších míst v Praze,...
Nejen důchodci jezdí v Praze zdarma. Za MHD neplatí děti a tyto profese, výhody mají i někteří psi
Pražská MHD patří navzdory svému rozsahu k těm nejlevnějším v zemi, i tak může být nákup ročního...
Pražská muzejní noc 2026: Na Florenci se chystá videomapping zdarma, zahraje i Lake Malawi
Více než 60 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí otevře své brány netradičně v nočních...
Z elektrokola se za pár tisíc stane raketa. Policie na přečipované stroje nestačí
Mnozí prodejci elektrokol na webech nepřímo vybízejí zákazníky k porušování pravidel. Lákají na...
Námitky nejvyšší státní zástupkyně v kárném řízení s Lastoveckou soud neprojedná
Námitky v kárném řízení se státní zástupkyni Petrou Lastoveckou, které podala nejvyšší státní...
Soud řeší spor o výpověď z komunitního centra v ostravské kolonii Bedřiška
Okresní soud v Ostravě se zabývá sporem mezi městským obvodem Mariánské Hory a Hulváky a Spolkem...
Fenomén jménem Švihopis. Češi skáčou přes švihadlo od Chorvatska po Peru
Švihadlo už dávno nepatří jen na školní hřiště. Stovky Čechů a Slováků si ho v posledních letech...
Drak Lužan povstal s pruhovaným štítem. Zbrojovka Brno představuje novou identitu
Končí žlutá a opouští se kruh. Fotbalová Zbrojovka si pro návrat do první ligy připravila revoluci...

První kočárek navržený pro maximální blízkost: Vyzkoušely jsme Thule Charm 2 in 1
Hledáte kočárek, který vaše miminko dokonale ochrání, poskytne mu prémiové pohodlí a vám umožní mít ho neustále na očích a na dosah? V redakci jsme...
- Počet článků 1418
- Celková karma 15,29
- Průměrná čtenost 1105x
Není proto nic snazšího ani těžšího než psát to, co si myslím. Cogito ergo sum. Et: Cogito ergo humor.
P.S.: Kdyby vám někdo tvrdil, že v důchodu budete mít víc času, tak lže.
Seznam rubrik
- Když doma vaří muž
- Tokyo
- Kočičiny
- Osobní
- Zařazené
- Stojí za to
- Zoon Politikon
- Nezařazené
- Cestovatelské nálady
- Drobné postřehy,ne celý článek



















