Nezájem médií o průběh utkání v Čáslavi

V sobotu jsem stejně, jako zhruba tisícovka dalších fanoušků Bohemians 1905 vyrazil do Čáslavi a těsil jsem se na krásný fotbal v podání dvou týmů z popředí druholigové tabulky. A stejně, jako ona zmíněná tisícovka fanoušků jsem se vracel domů s pocitem rozčarování, vzteku a bezmoci.

Cože zapříčinilo moje rozpoložení při návratu?

Jednak to byl výkon Čáslavi, která od začátku utkání pouze zdržovala a byla spokojena s bodem!!

Druhak to byla jalovost útočných snah hráčů s klokanem na prsou.

A v neposlední řadě to byl „výkon“ trojice rozhodčích Býma, Tacina, Santarius. Od úvodního hvizdu bylo vidět, že hostující tým nenechá ani „přičichnout“ k jakémukoli ohrožení domácí branky. Všechny zákroky poblíž pokutového území domácích byly pískány ve prospěch domácího mužstva. Spoustu faulů domácích u postraní čáry ponechal hlavně pan Tacina naprosto bez povšimnutí, zatímco skoro každý dotyk hostujícího hráče byl signalizován jako faul. Pan Santarius za svým čárovým kolegou rozhodně nezaostal a objevil v sobě tolik odvahy, že přímo před kotlem hostujících fanoušků, naprosto nelogicky obrátil aut či odmával odkop od branky namísto rohového kopu. Když se tak stalo poněkolikáté, byl tento sudí polit pivem. Jakkoli s tímto chováním nesouhlasím, tak přiznávám, že si o polití přímo koledoval. V důsledku tohoto incidentu se 4 minuty nehrálo. Tyto 4 minuty plus 3 minuty za střídání a ošetřování byly ohlášeny jako nastavený čas.

Ovšem v 95. minutě vstřelil Jan Morávek vedoucí gól Bohemians. V tu chvíli jsem se radoval stejně, jako všichni v sektoru hostujících příznivců. Ovšem poté jsem viděl, že hlavní sudí Býma si k sobě volá oba postraní rozhodčí a očekával jsem, že společně najdou něco, čím by Bohemians gól sebrali. Jejich rozmluvu si představuji zhruba takto:

Býma: „Santarie, viděl’s tam něco, co bych mohl dodatečně odpískat, aby ten gól neplatil?“
Santarius: „Hele, to zpracování trošku smrdělo šlapákem, ale když to neuznáš, tak dostaneme po držce a to nám za ty prachy nestojí.“
Býma: „Máš recht. Uděláme to jinak. Já teď řeknu pražákům, že nastavím ještě další 2 minuty, za jejich oslavu s fanoušky. Tím domácí dostanou 4 minuty na vyrovnání. Pokud se jim to nepovede, tak budeme improvizovat, třeba tam fouknu nějakou tu penaltu.“

Po rozmluvě u hlavní tribuny (která se takto s největší pravděpodobností neodehrála), se pokračovalo ve hře. Nejprve došlo k surovému faulu na Jana Moravce, který byl ponechán bez povšimnutí jak sudím Býmou, tak i Santariusem, který od tohoto zákroku stál necelé 3 metry. Poté rozhodčí Býma odpískal nesmyslný faul hostujícímu hráči, přesto, že Bohemians měli mít aut. Z následného přímého kopu došlo k vyronání. Po tomto vyrovnání nechal pan Býma hrát ještě asi 30 vteřin (vůbec mu nevadila skoro jeden a půl minutová oslava vyrovnání s fanoušky) a odpískal konec. Co se dělo po odpískání utkání už všichni víte z tisku.

Co mě však zaráží, je skutečnost, že se všechna média zabývají pouze chováním fanoušků Bohemians 1905, ale už vůbec nikdo neřeší naprosto skandální řízení utkání trojicí (buď neschopných, nebo podplacených) rozhodčích, kteří nejenže nevyloučili domázího Brunclíka za dva hrubé fauly, ale navíc nechali bez povšimnutí provokativní gesta domácího brankáře Švengra vůči fanouškům Bohemians 1905. Za své chování měl být hráč Švengr též vyloučen a pokud se tak nestalo, mělo by s ním být zahájenou disciplinární řízení pro jeho nesportovní chování.

Korunu všemu nasadil delegát svazu, který „výkon“ sudího Býmy ohodnotil známkou 5, což znamená průměrný výkon.

Pokud chce ČMFS nalákat diváky na stadion a sponzory do českého fotbalu, měl by nejprve vyřešit problém neschopných (či uplacených) rozhodčích, kteří lidi od fotbalu pouze odrazují.

Autor: Martin Falta | pondělí 29.9.2008 13:00 | karma článku: 27,88 | přečteno: 2787x

Další články autora

Martin Falta

Exkluzivně: Filmový Oskar má novou rubriku

V reakci na neuvěřitelné herecké výkony v průběhu letošního mistrovství světa ve fotbale se americká Akademie filmového umění rozhodla vyhlásit novou kategorii – Nejlepší fotbalová simulace.

30.6.2014 v 22:08 | Karma: 4,33 | Přečteno: 223x | Diskuse | Sport

Martin Falta

Začala sezona bezohledných cyklistů

Začala cyklistická sezona a jako každý rok se objevují bezohlední cyklisté, kteří namísto po vyhrazené cyklistické stezce jezdí po chodnících. Tito cyklisté navíc jezdí po chodnících rychle a přímo tím ohrožují chodce. A co dělá policie, ať už státní či městská?? NIC. Když vidí cyklistu jet po chodníku, pokračují dál ve své činnosti a proti bezohlednému cyklistovi nikterak nezakročí. Tímto tolerují porušování paragrafu 53, odstavce 2 zákona č. 361/2000 Sb. (Zákon o provozu na pozemních komunikacích). Při troše fantazie by se dalo taktéž říci, že cyklista jedoucí po chodníku se dopouští trestného činu obecného ohrožení podle paragrafu 272, odstavce 1 zákona č. 40/2009 Sb. (Trestní zákoník), neboť tímto svým jednáním přímo ohrožuje chodce na chodníku a je si svého počínání vědom. A zde Policie ČR i městská policie přímo ignoruje a toleruje páchání trestného činu!

4.6.2012 v 10:00 | Karma: 25,07 | Přečteno: 2296x | Diskuse | Ostatní

Martin Falta

Hypotetický rozhovor ředitele FN Královské Vinohrady a MUDr. Engela

Odboráři se velmi vážně diví, že někdo vzal jejich výpovědi vážně a nechce jejich zpětvzetí přimout. Podle platné právní úpravy má zaměstnanec právo dát zaměstnavateli výpověď. Zaměstnavatel však NENÍ povinen přijmout zpětvzetí této výpovědi.Vzhledem k tomu, že se MUDr. Engel domáhá přijetí zpětvzetí své výpovědi, dovolil bych si nastínit, jak by měl vypadat rozhovor ředitele Fakulní nemocnice Královské Vinohrady pana Zemana s doktorem Engelem:

19.2.2011 v 17:00 | Karma: 35,05 | Přečteno: 1628x | Diskuse | Politika

Martin Falta

Pokrytectví v podání ČSSD

Česká strana sociálně demokratická hlásá, že obyčejní lidé krizi nezpůsobili a tudíž za ni nemají nést následky, natož aby ji platili. Tuto "pravdu" vytrubuje do světa jejich hlásná trouba - odbory. Ovšem i vedení ČSSD má své máslo na hlavě.

1.10.2010 v 12:31 | Karma: 34,34 | Přečteno: 1583x | Diskuse | Ostatní

Martin Falta

Karel Kapr = hulvát

Rád bych se ještě vrátil k neodehranému utkání mezi Bohemians 1905 a Střížkovem. O tomto utkání jsem již psal (viz Sobotní ostuda v podání Střížkova). Tečku za svým hulvátským chováním udělal Karel Kapr svým gestem vůči fanouškům Bohemians 1905.

12.4.2010 v 15:00 | Karma: 25,23 | Přečteno: 2704x | Diskuse | Sport

Nejčtenější

Poznáte značku auta podle světel?

Poznáte značku auta podle světlometu?
vydáno 7. ledna 2026

Poznáte automobilovou značku jen podle tvaru předních světel? Není to vždy snadné, masky se často...

Tenhle těžký stroj už zabránil škodám za miliony. V zimě drží Prahu v pohybu

Pluh musí být provozován pouze se soupravou vozů T3R.P.
12. ledna 2026  8:20

Zima v Praze umí být krásná, ale pro tramvajovou dopravu často znamená pořádnou výzvu. Jakmile...

Návštěvnost pražských památek klesla. Kouzelná vstupenka se ale vyplatí, hlavně na začátku roku

Petřínská rozhledna byla postavena v rámci Jubilejní výstavy v roce 1891 jako...
8. ledna 2026  15:40

Návštěvnost pražských památek ve správě Prague City Tourism loni klesla zhruba o pětinu. Nejvíce se...

Tramvaje nepojedou na jih Prahy, výluka omezí provoz už od Podolské vodárny

Na jaře se otevře Dvorecký most.
8. ledna 2026  15:50

Cestující v Praze musí od soboty počítat s dalším omezením tramvajové dopravy. Z důvodu napojení...

Vraždil mladé ženy a bylo mu 16. Metoda Markovič rozkrývá případ spartakiádního vraha

Trojnásobný vrah Jiří Straka (v popředí) při rekonstrukci vraždy. Po zadržení...
9. ledna 2026  10:49

Dlouho očekávaná šestidílná minisérie o dopadení spartakiádního vraha začíná už dnes. Seriál Metoda...

ÚS rozhodne o stížnosti ženy kvůli odloženému trestnímu oznámení na kněze

ilustrační snímek
14. ledna 2026,  aktualizováno 

Ústavní soud (ÚS) dnes vyhlásí, jak rozhodl o stížnosti ženy, která před více než deseti lety...

Novým předsedou ODS ve Zlínském kraji je poslanec Štěpán Slovák

ilustrační snímek
13. ledna 2026  23:16,  aktualizováno  23:16

Novým předsedou regionálního sdružení ODS ve Zlínském kraji se stal poslanec Štěpán Slovák. Ve...

Dálnice D7 na Lounsku je po vyproštění kamionu opět průjezdná

ilustrační snímek
13. ledna 2026  19:46,  aktualizováno  22:34

Dálnice D7 ve směru na Chomutov mezi Bitozevsí a Žiželicemi na Lounsku je po vyproštění...

Policie stíhá 23letou ženu, která v Příbrami pobodala stejně starého muže

ilustrační snímek
13. ledna 2026  19:40,  aktualizováno  19:40

Policisté stíhají kvůli pokusu o vraždu třiadvacetiletou ženu, která podle nich v pondělí v...

Známe výsledky volby Školky roku 2025. Která mateřská škola u rodičů zabodovala nejvíce?
Známe výsledky volby Školky roku 2025. Která mateřská škola u rodičů zabodovala nejvíce?

Chystá se vaše dítko v roce 2026 do školky? Vybíráte z vícero ve vašem okolí, nebo vás jen zajímají podrobnosti, jak to ve vaší budoucí školce...

  • Počet článků 21
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1946x
Jsem úplně obyčejný človíček, který všechno zná, všude byl a všemu rozumí :-)

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.