V Praze se srazily tramvaje
Novinky.cz
Nic moc se zatím neví – o příčinách nehody lze tedy v tuto chvíli, navíc z místa od Prahy vzdáleného nějakých sto kilometrů, jen spekulovat.
Technická závada? Pochybuju… tramvaj číslo 20, která vrazila do čtrnáctky před sebou, musela jet poměrně rychle. Neumím si představit, že by vedle provozní brzdy selhala i nouzová a je naprosto nad mé chápání, že kdyby se tak stalo, nepokusil by se řidič takové tramvaje jedoucí vstříc překážce opustit kabinu.
Selhal tedy pravděpodobně lidský faktor. Buď měl řidič nějakou zdravotní indispozici nebo jen obyčejně usnul.
Léta tvrdím, že řidiči tramvají jsou utahaní, vystresovaní, neodpočatí. Že je neúnosné, aby pracovali ve čtyřicetihodinovém týdenním úvazku v naprosto nepravidelných směnách, kdy jeden den vstávají do práce ve tři ráno, aby druhý den končili hodinu po půlnoci, a to v tak děsivých pracovních podmínkách, o kterých se běžnému zaměstnanci nezdá v těch nejhrůznějších snech. V turnusech, které po nehodě podobné té dnešní přímo volají.
Pavel Ďuran
Dar – ten danajský
Dětem a jejich potomkům jsme pořídili k Vánocům 2025 „DAR“. Jedněm i druhým mladým jsme zaplatili lezní zájezd k moři.
Pavel Ďuran
K televizním soutěžím
Dovoluji si tímto přidat malinko něco ze svých postřehů ke dvěma příspěvkům kolegy Milana Hausnera na téma televizních soutěží.
Pavel Ďuran
Bezprecedentní všivárna
Poletí Petr Pavel s vládní delegací na summit NATO do Ankary? Nepoletí? A kdy o tom vláda Andreje Babiše rozhodne?
Pavel Ďuran
Dvě cesty, jedna republika
Zcela hypotetická úvaha: zatímco předseda Senátu na Tchaj-wanu je, předseda Sněmovny se do Ruska, ať mu jeho příklon k té velké zemi podsouvají mnozí, nechystá.
Pavel Ďuran
Podepíše – nepodepíše?
Odvody podnikatelů na sociální pojištění se vrátí na loňskou úroveň. V úterý o tom po vrácení návrhu Senátem rozhodla Sněmovna.
| Další články autora |
Patří k nejjedovatějším na světě. Teď tyto houby začínají růst i v Česku
Smrtelná dávka je přibližně 30 gramů. Řeč je o muchomůrce zelené, která je nejjedovatější houbou na...
Do Prahy míří originál, který patří k nejcennějším předmětům světa. Znáte Britskou Guyanu?
Začátkem září se pražský Obecní dům promění v nejstřeženější trezor v Evropě. Třetí pokračování...
Máte řidičák na traktor? V Čáslavi si můžete vyzkoušet své umění za volantem veteránů
Zkuste najít kluka, který by se alespoň jednou v životě nechtěl posadit za volant traktoru. V...
MS v hokeji 2026 ve Švýcarsku: Program, výsledky a jak si vedli Češi?
Mistrovství světa v hokeji 2026 ve Švýcarsku je u konce. Poslední květnový den rozhodl o tom, kdo...
Pražská muzejní noc 2026: Na Florenci se chystá videomapping zdarma, zahraje i Lake Malawi
Více než 60 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí otevře své brány netradičně v nočních...
Při konfliktu mezi řidičem taxíku a klienty byl u Prahy postřelen člověk
Při konfliktu mezi řidičem taxislužby a jeho dvěma zákazníky byl dnes večer v Poleradech u Prahy...
Policie na Chrudimsku od dnešního odpoledne pátrá po třináctiletém chlapci
Chrudimská policie vyhlásila pátrání po třináctiletém Lukáši Červeňákovi. Naposledy byl chlapec...
Záchranáři zasahovali na svatbě na Děčínsku kvůli nevolnosti hostů
Záchranáři zasahovali na svatební oslavě v Horním Podluží na Děčínsku. Na sociální síti...
V Loučkách na Sokolovsku se srazil vlak s autem, nehoda je bez zranění
Na železničním přejezdu u Louček na Sokolovsku se večer srazil osobní vlak s osobním autem. Při...

Je vám přes čtyřicet? Soutěžíme o přírodní doplněk stravy MenoVit Balance
Období po čtyřicítce přináší řadu změn, které mohou ovlivnit fyzickou i psychickou pohodu. Dopřejte si proto přírodní podporu v čase, kdy ji vaše...
- Počet článků 556
- Celková karma 20,70
- Průměrná čtenost 1298x



















